Українські діти просять владу врятувати життя хворим на СНІД

Дві тисячі листівок з проханням допомогти вижити їм та близьким, хворим на СНІД, надіслали маленькі українці президенту, народним депутатам, міністрам, послам та керівникам міжнародних інституцій.

У своїх листівках діти просять виділити необхідні кошти для закупівлі життєво необхідних ліків для них та їхніх близьких, хворих на СНІД. Катерина Дудкіна, речниця Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, розповіла Deutsche Welle, що ліків не вистачає всім ВІЛ-позитивним і хворим на СНІД.

Серйозність ситуації вона пояснює ще й таким фактом: «Коли бракувало ліків з коректним дозуванням для дітей, їх заміняли медикаментами з дозуванням для дорослих. Це є некоректним, адже робили ці дозування на око» – каже Дудкіна. За її словами, діти в листівках просили не стільки за себе, скільки за членів своїх сімей чи друзів. Часом підписували діти, які не є ВІЛ-позитивними, але в їхньому оточенні є люди,  які потребують ліків. Листівки створила українська художниця Євгенія Гапчинська в рамках всеукраїнської акції «Допоможіть вижити!».

Уряд закликають виконувати закони

Речниця Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом каже, що нині лікування отримують понад 25 тисяч українців, а ще 8 300 чекають на свою чергу з призначенням лікування. Наступного року лікування потребуватимуть 40 тисяч людей, заявляє Дудкіна. Тому слід виходити з того, коштів на ліки не вистачатиме. Нині ж, за даними організації, держава фінансує програму лікування лише на 50 відсотків.

У Всеукраїнській мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом,  вимагають виконувати в повному обсязі закон про державну програму з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих й хворих на СНІД. Також активісти сподіваються, що глава уряду виконає доручення президента зупинити епідемію та підтримає запит міністерства охорони здоров’я на 100% фінансування ліків для ВІЛ-позитивних людей. Нині в Україні живуть понад 360 тисяч людей з вірусом імунодефіциту людини.

Авторка: Ольга Веснянка

Діти просять допомоги

Листівка від дитини

More in Громадські акції, Новини, Суспільство, Здоров'я
УВАГА!!! Сьогодні зранку почалось незаконне захоплення приміщення Харківської Спілки української молоді (оновлено)

Сьогодні зранку почалось незаконне захоплення приміщення Харківської Спілки української молоді. Невідомі люди за допомогою болгарки випиляли вхідні двері. Викликана міліція...

Close