Великі міжнародні гравці цікавляться вітроенергетикою в Україні

Інтерес західних інвесторів та залучення приватного бізнесу до нових проектів з використанням вітротурбін мегаватного класу – такі тенденції вітроенергетики в Україні відзначає голова Української галузевої асоціації Андрій Конеченков.

 Попри те, що існує чимало технічних і бюрократичних бар’єрів, вітроенергетика розвивається в Україні. Таке переконання висловив голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков під час міжнародної конференції “Фактори, що сприяють успішній реалізації вітроенергетичного проекту” у Києві. Спонсором заходу виступила міжнародна компанія Vestas, яка саме виходить на український ринок. Vestas – один з «великих гравців» у вітроенергетиці, на компанію по всьому світі працюють близько 22 тисяч фахівців. Як сказав Deutsche Welle віце-президент Vestas Central Europe з офісом у Гамбурзі Андреас Томас, він бачать великий потенціал використання енергії вітру на березі Чорного моря. «Освоєння морського узбережжя Болгарії та Румунії вже почалося», – зауважив Томас.
Установка Vestas, V82-1.5 MW

Установка Vestas, V82-1.5 MW, Pollenfeld, Germany

Сила кримського вітру

За словами віце-президента Vestas Central Europe, компанія має можливість розвивати енергетику в енергодефіцитних регіонах України, модернізувати технічні можливості застарілих українських електромереж й створити нові робочі місця. Поки, як каже Андреас Томас, підтримують своїх клієнтів в Україні, які займаються вимірюванням вітру у Криму.

Однією з перешкод у розвитку вітроенергетики в Україні Конеченков називає відсутність національних компаній, що б проводили сертифіковані вітровимірювання. Але ж і фінансування проекту багато в чому залежить від результатів вимірювань – щоб зменшити кредитні ризики інвестори хочуть мати надійні дані. Голова Української вітроенергетичної асоціації каже, мають бути й державні гарантії, щоб залучити кредитне фінансування вітропроектів на тривалий термін. Кредити потрібні, щоб купувати високоякісне обладнання для будівництва вітроелектростанцій. В цьому, на його погляд, можуть допомогти не лише кредити ЄБРР, а й комерційних банків.

Німецькі кредити

Директор відділу експортного фінансування Landesbank Berlin Бернд Шмідт розповів у Києві, що його установа вже має досвід підтримки побудови вітроелектростанцій – 64 мільйони євро надали на станцію поблизу Баку в Азербайджані. Планують виділити 45 мільйонів євро на вітропарк у Росії. Шмідт каже, такі великі інвестиційні затрати скоро не окупаються. За його словами, коли вирішуватимуть чи надати кредит в Україні, обов’язково зважатимуть на “політичну стабільність у законодавстві”, чи буде гарантовано прибутковий тариф для вітроенергетики на час кредиту.

Конеченков нагадує, що “зелений тариф” для об’єкта потужністю більше 2 МВт складає 11.3 євроцентів за 1 кВт/годину і його встановлено до 2030 року. Представник Landesbank Berlin переконаний, що реалізація вітроенергетичного проекту відповідає і національним інтересам –  йдеться про шанс для України забезпечити децентралізоване енергопостачання там, де його потребують.

Авторка: Ольга Веснянка


More in Новини, Технології, Довкілля, Економіка
Київенерго знизило тарифи на опалення для релігійних організацій Києва

ПАТ «Київенерго» оприлюднило нові тарифи на теплову енергію для релігійних організацій міста Києва, які набули чинності з 1 жовтня 2011...

Close