Останні новини

Чи врятує злочинців російська мова?

Віктор Янукович їхавши до Москви на економічну нараду, ні сіло ні пало раптом заявив, що Верховна Рада має надати російській мові статус державної.

Чи ж не дивно: їде чоловік на базар, і раптом, на тобі: “А в мене на городі бузок цвіте!”.

Дивно? Правда ж?

А втім, не треба дивуватись. Діло тут у рейтингу. Підупав рейтинг Партії Регіонів. Ще й як підупав! Розкусили пана Віктора росіяни й російськомовні українці, що обіцяв їм Віктор золоті гори, а на ділі дав пшик. Ні пенсій не підняв, ні хабарництво не припинив, а навпаки, побільшив, і то так, що бідному платію податків до органів влади й не підходь. Буде з владою сперечатись або правди домагатись, то чого доброго й у тім’я молотком дістане, як ото у Дніпродзержинську.

А злочинність піднялася до найвищого рівня. Злочинці думають: “Влада своя, то й як не гуляти?”. І гуляють, і ґвалтують, і вбивають. Про журналіста Климентієва вже й забули. А вбито ж його не платіями податків, а самі знаєте ким. Пан Віктор одразу й пообіцяв: я сам за це діло візьмусь. Знайдемо убивцю. Але то тільки на словах, щоб заспокоїти людей.

Замість знайти убивць Климентієва, Віктор Батькович знайшов страшніших “злочинців”: пані Юлію, Луценка, Іващенка, Корнійчука та десятки інших. От хто шкодить державі, а Климентієву, десь, так і судилося, про нього пан Віктор ні гу-гу.

Обіцяти пан Віктор уміє. Европейцям наобіцяв, що звільнить Юлію. А чому ні? Фраєрам треба обіцяти, на то вони й фраєри. І Европа вірила. Думала – це ж президент обіцяє – треба вірити. А воно, дорогі европейці, не президент, а Пахан, і то пахан з дипломом, хоч і з липовим.

З того всього й упав рейтинг і Пахана і його партії. От Пахан і думає: треба підняти рейтинг. І тут у пригоді має стати російська мова. Тож, довго не думавши, заявив на весь світ: дамо російській мові статус державної. Бо знав, що деякі виборці заради цього й голосували за нього.

Ніхто виборцям не сказав розумно, панове виборці, це антидержавний заклик. Уся українська самостійність і сталася через мову. Царі, а потім большевики робили все, щоб українці забули свою мову і стали “соловецьким народом”. З цього і пішла боротьба за незалежність. Тому надання російській мові статусу державної – це поворот історії назад  – до колоніяльних часів, коли царі й большевики використовували російську мову, як знаряддя гніту і поневолення. Російська мова сама по собі в цій імперській політиці не винна. Вина за політику поневолення несуть владарі імперії.

У сучасних обставинах надати російській мові статус державної, значить, вернути в Україні колоніяльні стосунки, які мали місце до незалежности. Така ідея добром не скінчиться. Замість злагоди в державі постане протистояння.

За цією ідеєю криється бажання проімперських сил в Україні ліквідувати незалежність України.

Це ще Табачник вигадав, коли галасував за Кучму: російській мові статус державної мови. Але хоч який Кучма був україножер, а й він цієї передвиборної обіцянки не виконав. Розумів, що це до добра не доведе. І мав рацію. Бо ж і без державного статусу російській мові сталася Помаранчова революція.

Крім того, за державним статусом російській мові стояла і стоїть Москва, яка спить і бачить Україну у своїх лапах. Це ж тільки подумати: триста років Україна була покірною московською рабинею. Скільки трудів покладено, щоб її тримати в шорах: і голодомори роблено, і виселення, і переселенсня, і арешти, і розстріли – мільойнні розстріли! – і все марно. Україна вислизнула з хижацьких лап.

От Москва і планує наданням російській мові статусу державної поправити ця історичну помилку – усамостійнення України. Знову тратить мільйони, здерті з платіїв податків, щоб повернути історію назад.

Але доля України поки що в руках її громадян.

Росіяни й російськомовні українці! Чи ж такого Ви хотіли президента й такого уряду, який не дбає про людей, а дбає, як би примножити свої достатки? Жодного кроку не зроблено для поліпшення життя пересічних громадян. Влада і президент дбають про себе і свої прибутки.

Бачивши, що люди зрозуміли їхню політику самозбагачення і відкинулися від злочинної влади, влада вдалася до нових-старих обіцянок: російській мові – статус державної!

Щоб Ви знову обрали їх для дальшого збагачення.

Невже ж Ви хочете мати будь-які привілеї з рук злочинців? Що б Ви не дістали з їхніх рук – за це треба платити свободою, яку вони збираються у Вас забрати. І вони вже забирають. Якщо вони дадуть Вам те, чого Ви, не подумавши, хочете, невже ж це дасть Вам свободу і людські права? Вам будуть диктувати, що робити і як жити Табачники й Балоги – люди без совісти й чести, люди, які за шмат гнилої ковбаси готові на все, аби стояти при владі і гнобити людей.

Щодо російської мови, то вона не має жодних утисків у державі Україна. Існуютґь школи. театри, виходять газети. У державних установах Ви вільно користуєтесь російськоя мовою. Якщо мали місце перегини з мовою, як наприклад, вимога учням російських шкіл складати іспити до вищих шкіл українською мовою, то такі безглузді антидержавні кроки можна вирішувати з чесною владою без надання російській мові статусу державної. А злочинці, давши Вам щось, першим ділом заберуть Вам свободу. В Україні, яка віками боролося за рідну мову, проголошення російської мови державною означатиме початок знову протистояння з усіма далеко не приємними наслідками.

Своїх прав, чи то мовних, чи яких інших треба домагатись з чесними людьми, а не із злочинцями. Чи ж серед Вас нема чесних людей, які без Табачників та Пшонок можуть чесно керувати державою?

Злочинці бачать, що Ви їх розкусили і відвернулися від них, і вонн кидаються до свого улюбленого маневру про надання російській мові державного статусу. Це ідея фікс. Російська мова має в Україні всі права, як і українська, але державною мовою в Україні має бути українська мова, бо інакше це вже не буде Україна.

Зрадите мову - зрадите Україну

Питання сьогодні стоїть так:

Із ким іти: з чесними людьми чи із злочинним світом?

Чи вже нема чесних людей в Україні?

Святослав Караванський


Додаток. З листування з редактором

НЗ. Проблема в тому, що він того не казав. ІТАР-ТАРС прибрехало, а потім офіційно те визнало. Все таки ставити?

СК. Обоє рябоє. Яке їхало, таке здибало. ИТАР-ТАСС і Януковигч – це два кальоші -пара. Хто з них бреше, а хто каже правду – це задача без відповіді. Ставте! ИТАР -ТАСС додумав за Януковича, що треба йому помогти виграти вибори.

More in Національна безпека, Суспільство, Записки, Культура
Увага правозахисникам! Тренінг «Як зробити так, аби ваш сайт став першим в Google?»

Центр інформації про права людини проведе тренінг для PR-менеджерів/активістів правозахисних організацій, присвячений управлінню репутацією в пошукових системах.

Close