За образи в Інтернеті можна заробити 5 років в’язниці

В міліції розповіли, що за лайку в Інтернеті можна отримати до 15 діб або штраф, а якщо пишуть про загрози життя – це світить вже кримінальною справою.

В міліції кажуть, що спеціально за сварками в Інтернеті не стежать. Якщо українці подають до суду один до одного за образи – покарання для них визначає суд, пояснив глава прес-служби МВС Володимир Поліщук.

«А ось якщо з’являються загрози життю людей – це вже кримінальна справа. Це міліція відслідковує », – говорить він.

Людину можуть покарати просто штрафом (до 119 гривень) або змусити принести публічні вибачення та виплатити компенсацію за моральну шкоду. Що ж до 15 діб, то таке покарання передбачено за дрібне хуліганство – у статті 173 адмінкодексу зазначено, що за нецензурщину можуть і заарештувати.

Правозахисники кажуть, що зараз образи в мережі замінюють вуличні сварки. Але лайка і на вулиці, і в мережі підпадає під адмінвідповідальність – за це штрафують.«А за образи на грунті національності, релігійних переконань, раси, статі, етнічного походження можна отримати обмеження свободи на строк до 5 років», – розповів юрист Михайло Ільяшев. – Нерідко судяться один з одним за образи відомі люди, але трапляються суди і між звичайними громадянами». За словами юристів, найчастіше суд стає на бік позивача.

Буквально недавно в Україні учасник одного із запорізьких чатів отримав 15 діб за те, що постійно нецензурно лаявся в мережі. Також нещодавно суд розбирався у сварці двох користувачів «ВКонтакте». Родичі неповнолітньої дівчинки відсудили у її кривдника 500 гривень за образливі висловлювання на адресу їх сім’ї.

УНІАН

1 Comment on "За образи в Інтернеті можна заробити 5 років в’язниці"

  1. ця влада постіно “обижает” украинцев

Comments are closed.

More in Новини, Події, Право
КС заборонив одночасне балотування у парламент за списками і в округах

Одна й та сама особа не може одночасно балотуватися у загальнодержавному багатомандатному і одномандатному виборчих округах на виборах до Верховної...

Close