Адміністрація Президента України тормозить створення заказників на Луганщині

Сьогодні у Міжнародний день біорізноманіття, минає 4 роки як Луганщина очікує створення 10 заказників. Ще у 2008 році органи Мінприрди України підготували всю необхідну документацію, щоб створити в Луганській області 10 вкрай цінних степових заказників загальнодержавного значення. Зокрема, йдеться про заказники загальнодержавного значення «Балка ковильна», «Церковний ліс», «Єлізаветівський степ», «Дельфінієвий схил», «Калинове-Довге», «Ельба», «Добрянські гори», «Урочище Терське» та пам’ятки природи загальнодержавного значення «Лобове», «Балка Крейдяний яр».
З того часу справа збереження ціннних природних куточків не посунулась ні на крок.

– Понад 2 роки тому, в квітні 2010 року ми звертались до Президента України Віктора Януковича з проханням нарешті створити довгоочікувані заказники. – Розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Щоб підготувати матеріали для створення цих закзаників, багато людей працювали роками. Президенту ж лишається лише поставити підпис. Проте як наше звернення не отримало відповіді так і підняте нами питання лишається невирішеним і понині.

Розвиток мережі природно-заповідного фонду і особливо у такому індустріально перевантаженому регіоні як Луганщина є вкрай важливою задачею для підтримання екологічної рівноваги в регіоні. Загалом, частка природно-заповідного фонду в Україні ледь сягає 6% від площі держави, при європейській нормі 10-12 (15) %.

Контакти:
Олексій Василюк
097-1000-473

Інформацію про заказники можна переглянути на сайті «Степи України»:
http://pryroda.in.ua/step/stvorennya/
Рішення Луганської обласної ради про погодження створення заказників:
http://pryroda.in.ua/step/administratsiya-prezydenta-ukrayiny-tormozyt-stvorennya-zakaznykiv-na-luhanschyni/

More in Новини, Довкілля
Рейтинги партій від “Рейтингу” за початок травня

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку травня 2012 року перемогу здобув би спільний список партій Батьківщина та...

Close