Чи був хан Кубрат членом… Партії Регіонів?

У селі Мала Перещепина Новосанжарського району на Полтавщині нещодавно відбувся всесвітній Собор (збори) болгар, присвячений 100-річчю відкриття поховання і знайдення скарбу великого болгарського хана Кубрата. Цей один з найбільших в європейській історії скарбів знайшли у 1912 р. місцеві перещепинські хлопці – 12-річний Федір Деркач і 14-річний Карпо Маджар, які пасли худобу в Карноуховій балці.

Не лише тисячі болгар, які приїхали до Малої Перещепини, а й велика кількість українців були здивовані тим, що перед початком траурної доріжки, яка вела до монументу на могилі хана Кубрата, красувався… передвиборчий намет Партії регіонів. Синій за кольором – він не вписувався у кольори того дня – біло-зелено-червоного болгарського прапора. Хтось здивовано крутив пальцем біля скроні, хтось іронічно запитував: “Ви що, вшановуєте свого однопартійця?”. А для болгар така недолуга агітація на святому для них місці взагалі виглядала антиєвропейською. Це ж треба додуматися до такого маразму! Жодна інша українська партія чи політичне об’єднання не додумалися до подібного ідіотизму. Але у провладної сили своя параноя на Полтавщині – причому, міцна і стабільна. Як тут не згадати, наприклад, 2007 рік, коли у селі Вишняки Хорольського району місцеві осередки Партії регіонів поставили свої агітаційні намети в епіцентрі проведення… чемпіонату Європи з мотоболу. Тоді там пальцем біля скроні крутили німці, голландці, французи, росіяни, литовці. Ось така у підсумку виходить регіональна недолугість: чим ближче регіонали хочуть себе продемонструвати європейцям в Україні (на Полтавщині), тим далі сама Європа відсторонюється від нинішньої української влади на чолі з тими ж… регіоналами.

А між тим, того дня у Малій Перещепині на меморіалі хана Кубрата було багато представників інших політичних сил, серед них – і кандидати в депутати на виборах до Верховної Ради України 2012 року, які балотуються у мажоритарних округах на Полтавщині. Коли кореспондент газети “Полтавська думка” запитав, чому вони тут не агітують за свої політичні сили, то відповідь була практично ідентична. Тому, що, по-перше, треба мати бодай трохи совісті, щоб не псувати міжнародного дійства, а, по-друге, не треба починати передвиборчу кампанію поблизу… могили – бо це погана прикмета. Особливо у політиці. Бо могила – вона і є могила…

Ігор Черчатий

More in Новини, Події, Політика, Наша історія
ЦВК просить Нацбанк дозволити партіям більше агітувати

ЦВК просить Нацбанк скасувати обмеження при здійсненні фінансових операцій на рахунках виборчих фондів політичних партій та кандидатів у народні депутати.

Close