НМПУ: Борис Колесников має відповісти за свої слова і за дії підлеглих

Незалежна медіа-профспілка вважає, що міністр інфраструктури Борис Колесников має  припинити   протиправні дії працівників підлеглої йому галузі, які перешкоджають роботі журналістів і поширенню критично налаштованого до влади видання. НМПУ також констатує, що після встановлення цензури в ключових засобах масової інформації влада перейшла до дріб’язкового тиску і перешкоджання поширенню неугодних ЗМІ.

26 вересня працівники Центрального залізничного вокзалу у Києві фізично перешкоджали відеозйомці журналіста LB.ua Максима Левіна. Журналіст фіксував відмову працівника вокзалу надавати книгу скарг та представлятися. Адміністратор вокзалу,  обличчя якої  зафіксовано на відео,  намагалася вирвати фотоапарат з рук Макса Левіна зі словами «я зараз розіб’ю твою камеру». Працівники міліції відмовилися з’ясувати особу жінки яка забороняла відеозйомку та намагалася пошкодити фототехніку.

Фоторепортер  LB.ua у лінійному відділку міліції ст.Київ-Пасажирський склав заяву на неправомірні дії працівників вокзалу Київ-Пасажирський. Але реакції поки що ніякої.

27 вересня журнал «Український тиждень»  повідомив, що йому відмовили у можливості розповсюдження видання  в аеропорту «Бориспіль». Керівництво ДП МА «Бориспіль». аеропорту діє через  рекламну агенціяю АТ Медіа, яка надіслала листа, де причиною зникнення журналу з поліграфічних стійок названо «розміщення в журналі матеріалів проти нинішнього уряду».Ми також хочемо зауважити, що дії працівників ДП МА «Бориспіль» є антиконстутиційними — це яскравий приклад цензури.
Згідно ст.34 Конституції України «Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір». Згідно ст.15 Конституції України “Цензура заборонена”.

Медіа-профспілка нагадує пану Колесникову його власні слова про дозвіл на вільну фото- та відеозйомку на територіях вокзалів та аеропортів: http://delo.ua/business/na-vokzalah-i-aeroportah-razre-159849/

Медіа-профспілка вважає, що міністр має оприлюднити свою позицію  з вищенаведених фактів. А також назвати імена людей, які забороняли зйомку та вилучали журнали з поліграфічних стійок, а також покарати правопорушників.

Прес-служба Медіа-профспілки
profpres@ukr.net
http://www.nmpu.org.ua
38-050-310-44-41

1 Comment on "НМПУ: Борис Колесников має відповісти за свої слова і за дії підлеглих"

  1. хто це писав? виправте помилки і поставте розділові знаки – це ж офіційний лист!

Comments are closed.

More in Влада, Моніторинг, Новини, Свобода слова
Українська Вікіпедія виступає проти закону «Про наклеп»

На знак протесту на всіх сторінках україномовного розділу Вікіпедії розміщено банер «Ми маємо право знати: Вікіпедія каже ″Ні!″ закону Про...

Close