Пам’ятник воїнам 4-ї Київської дивізії Армії УНР. Долучайтеся!

Залізний Хрест УНР

Вперше в Україні окрему військову частину Армії УНР буде увічнено пам’ятним знаком. Благодійна ініціатива «Героїка» вирішила вшанувати воїнів 4-ї Київської дивізії, які відзначились в боях з більшовиками у селі Сухини на Черкащині. 30 січня 1920 року у цьому селі воїни дивізії роззброїли більшовицьку кавалерійську частину чисельністю в 100 шабель. Це була одна з численних звитяг «киян» під час Першого Зимового походу.

Влітку 2012 року представники «Героїки» звернулись до Сухинської сільської ради з пропозицією спорудити пам’ятник «Воїнам Армії Української Народної Республіки», на згадку про переможну сторінку в історії села. Депутати підтримали пропозицію і надали офіційний дозвіл.

Вже традиційно пам’ятник буде збудовано у формі відзнаки Армії УНР «Хрест Симона Петлюри». На меморіальній таблиці буде вигравірувано зображення ордену «Залізний хрест за зимовий похід і бої». Напис на табличці буде наступним: «Воїнам Армії Української Народної Республіки. Козакам та старшинам 4-ї Київської дивізії. За перемогу над більшовиками в с. Сухини 30 січня 1920 року».

Об’єкт: Пам’ятник

Місце розташування: с. Сухини Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

Загальний кошторис проекту: близько 10 000 грн.
(Виготовлення білого петлюрівського хреста; доставка пам’ятника з Корсуня-Шевченківського до с. Сухини; встановлення пам’ятника, облаштування прилеглої території).

Матеріал: бетон стилізований під камінь білого кольору, камінь габро, камінь бутовий, сталь.

Матеріально підтримати наш задум можна:- поповненням картки ПриватБанку:
4149 6050 5124 4937 (Слабоспицький Олег Олександрович)- переказом коштів на один з гаманців Webmoney:
Z350749831226 (у доларах США)
U316904088267 (у гривні)
E313646136671 (у євро).

– іменним переказом коштів системами Western Union, MoneyGram та ін.

Докладнішу інформацію можна дізнатися за телефоном:
093 725 67 45 (Павло Подобєд)

More in Громадські акції, Новини, Події, Суспільство, Наша історія
Напередодні виборів політичні сили повинні спрямувати реальні зусилля на вирішення проблеми міліцейського свавілля

Парламентарі повинні публічно взяти на себе зобов’язання щодо вирішення проблеми зловживання працівників міліції в Україні, заявила сьогодні Amnesty International напередодні...

Close