Заява заступника голови партії «Батьківщина» Григорія Немирі

Твердженням про незмінність курсу євроінтеграції, які лунають з боку представників української влади, зокрема, Секретаря Ради національної безпеки і оборони Андрія Клюєва, вже ніхто не вірить: ані європейці, ані громадяни України. Час порожніх заяв минув.

Чергові мантри високопосадовців про євроінтеграцію ще більше віддаляють Україну від ЄС, враховуючи дії з їхнього боку, які суперечать європейським цінностям. Яскравим прикладом цього стали парламентські вибори 28 жовтня, які не були чесними та не відповідали стандартам ОБСЄ.

 Потрібна не «європейська» риторика, а європейські дії, що сприятимуть наближенню нашої країни до ЄС, а саме:

 – негайне звільнення лідерів опозиції України Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політв‘язнів;

 – забезпечення реального встановлення результатів виборів 28 жовтня, які б відбивали волевиявлення українських громадян, а не маніпуляції можновладців;

 – дотримання демократичних принципів та європейських цінностей в Україні, зокрема, прав людини, принципу верховенства права та права на справедливий суд.

 Без виконання цих базових вимог не може йти жодної мови про наближення України до ЄС. Лише конкретні дії з боку влади можуть сприяти відкриттю простору для структурованого політичного діалогу між владою та опозицією, який включатиме провідних представників громадянського суспільства та, при потребі, поважних європейських посередників.

More in Новини, Події, Політика
У Києві відбудеться публічна лекція для студентів про Голодомор у контексті геноцидів ХХ століття

У Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова прочитають лекцію на тему: «Голодомор 1932—1933 років в Україні: історичні паралелі із геноцидами...

Close