На Волині розробляються пілотні програми підтримки громадських організацій

ПРЕС-РЕЛІЗ

 Прес-служба

Волинського Інституту Підтримкита розвитку Громадських Ініціатив

(0332) 723803

e-mail: press.vipgi@mail.ru

  Вчора у Луцьку презентували проект «НДО та влада: спільна робота – вагомий результат». За допомого проекту планують створити умови для розвитку громадських організацій у районах Волинської області, а також розробити й пролобіювати програми підтримки громадських організацій, які передбачатимуть фінансування для районних НУО. Пілотними районами, де проводитиметься діяльність по підтримці третього сектору стали Ковельський, Рожищенський, Володимир-Волинський та Нововолинський. Якщо результати будуть позитивні, то географія діяльності пошириться й на інші райони Волині.

            «Якщо в обласному центрі громадські організації плідно співпрацюють з органами місцевого самоврядування, то у районах ці сторони часто навіть не знайомі між собою, що вже говорити про підтримку. Тому наша робота як мінімум сприятиме цьому знайомству,» – говорить керівник проекту Вікторія Демчук.

            Петро Лавринюк, Президент Інституту Підтримки і розвитку Громадських Ініціатив зауважив, що владі на місцях потрібно показати, що підтримка громадського сектору – це не тільки їх обов’язок, а й ще й вигода. Адже більшість громадських організацій вирішують ряд важливих соціальних питань за гроші грантодавців і суми, які вони залучають, у рази перевищують ті, які закладені в бюджеті.

            Представники районних громадських організацій відзначають низьку активність місцевих мешканців, що також є проблемою, оскільки працювати за нестачі людських ресурсів надзвичайно складно. Що ж до стосунків з владою, то основне, чого вони хочуть – розуміння і хоча б мінімальне фінансове сприяння.

            У волинській окрузі Пласту, яка реалізовує проект «НДО та влада: спільна робота – вагомий результат», кажуть, що питання фінансування буде вирішене у разі прийняття Програм підтримки громадських організацій на рівні місцевої влади. Вже зараз створено робочу групу, яка займається розробкою програм, наступним кроком стане їх лобіювання.

_______________________________________________________________________________________

            Проект Пласту «НДО та влада: спільна робота – вагомий результат» став одним із переможців першого туру обласного конкурсу адвокаційних ініціатив, який проводиться Волинським Інститутутом Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив за сприяння Міжнародного фонду «Відродження в межах проекту «Територія позитивних змін».

More in Громадські акції, Новини, Події, Суспільство
Набули чинності резонансні зміни до Закону про свободу совісті та релігійні організації

12 грудня 2012 року резонансні зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (проект № 10221) стали обов’язковими...

Close