Президент Єгипту скасував розширення своїх повноважень

Президент Єгипту Мохаммед Мурсі анулював свій декрет від 22 листопада, що значно розширював його повноваження і забороняв судам оскаржувати його дії.

Відповідне рішення було ухвалено ввечері в суботу на нараді глави держави з політичними лідерами, передає Бі-Бі-Сі.

“З цього моменту конституційний декрет недійсний”, – оголосив журналістам ісламістський діяч Селім аль-Ава, якого учасники наради уповноважили виступити з офіційною заявою.

Однак, за його словами, влада має намір провести 15 грудня раніше запланований референдум за новою конституцією.

Раніше в суботу прем’єр-міністр Хішам Канділь не виключив можливості відстрочки референдуму.

29 листопада Конституційна асамблея протягом одного дня затвердила 234 статті проекту основного закону голосами одних союзників Мурсі з руху “Брати-мусульмани”. Ліберальні партії та представники християнської громади бойкотували процес, заявивши, що їх “зіштовхнули на політичне узбіччя”.

Проект, представлений на всенародне голосування 15 грудня, проголошує шаріат основним джерелом права і не містить згадок про свободу друку і рівноправність жінок і чоловіків.

В ході зіткнень між прихильниками і супротивниками Мурсі, за наявними даними, загинули п’ятеро людей і постраждали близько шестисот.

Прихильники світської держави атакували штаб-квартири “Братів-мусульман” в Каїрі, Ісмаїлії та Суеці та змусили главу держави евакуюватися з президентського палацу, а його рідних – з сімейного будинку в місті Аз-Заказік в провінції Аш-Шаркія.

6 грудня армія ввела в Каїр бронетехніку і взяла під охорону президентський палац. При цьому командувач Республіканської гвардією генерал Мохамед Закі заявив, що “збройні сили не будуть використовуватися як інструмент придушення протестів” і їх єдине завдання – запобігти кровопролиттю.

УП

More in Громадські акції, Новини, Події, Політика, Протест
Конкурс на посаду менеджера програми “Громадянське суспільство та належне врядування”

Міжнародний фонд “Відродження” оголошує конкурс на посаду менеджера програми “Громадянське суспільство та належне врядування”.

Close