Яценюк: Підписання президентом будь-яких документів про вступ України до Митного союзу є злочином проти української держави

Президент Янукович не має жодних повноважень на підписання будь-яких документів щодо вступу України до Митного союзу. Це прямо протирічить закону України про основи внутрішньої і зовнішньої політики, який визначає винятково курс європейської інтеграції України. Про це заявив 17 грудня на прес-конференції голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, відповідаючи на запитання журналістів.

«У тому випадку, якщо президент хоча б подумає про підписання будь-якого документу про вступ до Митного союзу – це є ще однією підставою для порушення питання про його імпічмент», – додав він.

За його словами, є інформація про те, що завтра президент Янукович «привезе з Росії зменшення ціни на газ»: «У тому випадку, якщо буде зменшена ціна на газ, ми зразу заявляємо: це означає, що всі тарифи для населення повинні також бути зменшені у відповідній пропорції – як буде зменшена ціна на газ. За нашими даними, мова іде про двократне зменшення ціни на газ».

«Проте ми не приймаємо жодних зменшень цін на газ в обмін на продаж країни. І тому ми очікуємо, що завтра підпише Янукович, в якій це буде формі, який там буде текст – і в залежності від цього опозиція буде приймати рішення, як далі діяти», – наголосив Арсеній Яценюк.

«За нашою інформацією, – зазначив він, – влада розглядає декілька питань. Один варіант – це саме підписання акту про вступ до Митного союзу, а інший – це варіант «лайт» – про підписання якогось меморандуму про те, що вони будуть думати над формою співпраці з Митним союзом. Для того, щоб думати, по-перше, треба мати чим думати, а для того, щоб приймати рішення, з ким співпрацювати – так це рішення вже прийнято. Треба підписувати угоду з Європейським Союзом про політичну асоціацію і економічну інтеграцію. Вже все готово. Тому що не можна між двома стільцями – завжди між ними попадаєш».

«Якщо президент Янукович підпише документ про вступ до Митного союзу – це буде одна з самих жорстких реакцій опозиції на підписання такого документу. Акт про вступ України до Митного союзу є неконституційним, антидержавним і є нічим іншим, як злочином проти української держави. Президент не має права це підписувати», – заявив голова фракції «Батьківщина».

More in Влада, Національна безпека, Новини, Події, Політика, Верховна Рада, Президент
Суд, не дивлячись на закони України, визнає мирні протести поза законом (оновлено. документ)

Районний суд міста Києва визнав акцію, яка пройшла 8 грудня на бул. Шевченко на честь Міжнародного дня прав людини та...

Close