Центр політико-правових реформ: Кількість судових заборон мирних зібрань у 2012 році значно зросла

Кількість судових справ про заборону мирних зібрань, розглянутих у 2012 році окружними адміністративними судами, зросла більш як на третину порівняно з попереднім роком – 355 постанов у 2012 р. проти 227 постанов у 2011 р., з них 313 заборон мирних зібрань проти 203 заборон у минулому році). Відсоток заборон залишився майже без змін – у 88 % справ суди ухвалювали рішення на користь органів влади (минулого року 89%).

Порівняно з 2009 р. (до проведення судової реформи за поданням Президента Януковича) кількість таких справ у 2012 р. зросла більш як утричі, а кількість заборон у чотири з половиною рази!

Лідером за кількістю заборон стала Харківська область (103 постанови про заборону – це майже третя частина усіх заборон по Україні; при цьому окружний і апеляційний адміністративні суди у Харкові 100% рішень ухвалювали на користь органів влади). Далі йдуть Автономна Республіка Крим (42 заборони), Київська (26 заборон) і Миколаївська області (24 заборони).

Позитивну для організаторів мирних зібрань динаміку показав лише Херсонський окружний і Вінницький апеляційний адміністративні суди – усі справи закінчилися не на користь органів влади. При цьому у Херсонській області місцева влада мінімізувала звернення до суду з цих питань. Можливо, це пов’язано із визнанням незаконним у 2012 р. Херсонським окружним адміністративним судом положення про порядок проведення мирних зібрань у м. Херсоні, на якому раніше місцева влада засновувала свої позови про необхідність заборони мирних зібрань.

Позитивну для мітингувальників тенденцію можна побачити і в практиці Вищого адміністративного суду, який у 2011 р. усі рішення ухвалював на користь органів влади, а в 2012 році – половина рішень ухвалена уже на користь організаторів мирних зібрань. Можливо, це пов’язано з тим, що Вищий адміністративний суд у 2012 році провів узагальнення судової практики у цій категорії справ і готує роз’яснення судам нижчого рівня.

Нижче наводимо дані щодо кількості судових рішень за регіонами та інстанціями, сформовані на підставі аналізу рішень, розміщених у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Звертаємо увагу на те, що ці дані не є офіційною судовою статистикою і можуть дещо відрізнятися від неї, оскільки всупереч закону до реєстру потрапляють не всі судові рішення у таких справах (нам відомі такі приклади).

Повна інформація – ТУТ

Центр політико-правових реформ

***

Своєю чергою нагадаємо, що прокурор м.Херсона опротестував незаконне рішення міської влади, а далі подав до суду за ініціативою “Майдан-Моніторингу

More in Громадські акції, Моніторинг, Новини, Події, Право, Cуди, Протест, Свобода мирних зібрань
Київська молодь символічно з’єднала береги Дніпра

«В цей день молодь яка утворює «живі» ланцюги по всій країні доводить, що ми – єдиний народ та справді соборна...

Close