Останні новини

Змін радіаційного фону після обвалення покрівлі енергоблоку на ЧАЕС не зафіксували

Працівники Чорнобильської АЕС не зафіксували жодних змін радіаційного фону після обвалення частини покрівлі машинного залу четвертого енергоблоку. Про це в ефірі «5 каналу» заявив заступник головного інженера ЧАЕС по ядерній і радіаційній безпеці Олександр Новіков.

«Я можу зробити авторитетну заяву, що до моменту інциденту і після ніяких змін у радіаційних полях біля місця розташування плит, за межами, у зоні відчуження і навіть у прилеглих територіях не відбулось. І це не тільки моя заява, бо ми маємо автоматичну систему яка виміряє радіацію, а моніторинг по зоні відчуження проводить інша спеціалізована державна організація – це Екоцентр і наше вимірювання повністю співпадає з відмірюванням цієї організації», – заявив Новіков.

«Машина зала, про яку дуже багато сьогодні говорять – це споруда в якій розташовані турбіни – це означає, що там ніколи не було ради активних відходів чи відпрацьованого ядерного палива, це споруда яка має лише поверхневе забруднення після аварії на четвертому енергоблоці», – додав інженер.

More in Новини, Довкілля
По факту вандализма на крымском кладбище возбуждено уголовное дело

...

Close