Старокиївські Вайї. 27.04.13

69053_10151645987096159_1681907121_n15:00. Володимирський собор – Церква Святого Духа (Поділ).

Традиційно за тиждень до святого Великодня, на Вербну (Лазареву) суботу, по селам і містам України в надвечір’ї влаштовували урочисту ходу, що символізувала вхід Ісуса Христа в Святий Град. У Єрусалимі Сина Божого віншували пальмовими гілками – вайями, в Україні ж на зміну пальмі прийшла шанована в народі верба. Вже з XI ст. на Русі зустрічаємо згадки про віншування Господа вербовим гіллям, що раніше інших покривалось зеленими бруньками й котиками.

Святкова хода починалася від церкви й ішла по всьому місту: музиканти грали врочисту музику, співці заводили псальми й канти, а святково вбрані дівчата й молодиці устеляли дорогу почесній процесії, співаючи старовинних веснянок.

Та найбільше “носити вербу” любили бурсаки і діти: “Кому трапиться найдовша гілочка, той буде самим щасливим!” – казали вони.

Запрошуємо й вас торкнутися джерел української культури та долучитися до святкової ходи 27 квітня о 15:00 (зустріч біля Володимирського собору).

До складу Мистецького об’єднання “Золота Корогва” входять гурти “Хорея Козацька” і “Божичі”, театр історичного танцю “Алєнтрада” та інші молодіжні зібрання, що займаються вивченням, реконструкцією та виконанням старовинної музики, танцю, співу й драми.

Співорганізаторами заходу є київське товариство “Просвіта”, туристичний клуб “Скіфи” та Київське молодіжне православне братство святих Бориса та Гліба

Маршрут ходи: Володимирський Собор – Золоті Ворота – Софія Київська – Михайлівський Золотоверхий Собор – Андріївський узвіз – Церква Богородиці Пирогощої – церква Святого Духа Києво-Могилянської академії.

Приходьте в строях (за бажанням) та в гарному настрої (обов’язково)!

More in Громадські акції, Новини, Події, Суспільство, Культура
Правозахисники виступають за якнайшвидше ухвалення ліберального закону про свободу мирних зборів

відсутність закону, що регулює свободу мирних зібрань, становить загрозу для українських активістів

Close