В ЄС сподіваються, що вибіркового правосуддя в Україні більше не буде

Керівники ЄС привітали рішення президента Віктора Януковича помилувати екс-міністрів Юрія Луценка  та Георгія Філіпчука.

Про це йдеться у заяві Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС Штефана Фюле, передає УНІАН.

“Ми салютуємо тому, що президент Янукович скористався своєю прерогативою помилування у випадках колишнього міністра внутрішніх справ Луценка та колишнього міністра з питань захисту навколишнього природного середовища Філіпчука”, – сказано у заяві.

“Ми вітаємо звільнення та повернення до його родини Луценка у неділю”, – додали вони і заявили, що це важливий крок української влади у вирішенні питань, що викликають стурбованість стосовно вибіркового застосування правосуддя.

Вони також привітали діяльність моніторингової місії Європарламенту на чолі з колишнім президентом Європарламенту Петом Коксом і екс-президентом Польщі Александром Кваснєвським в цьому контексті.

“Зараз ми очікуємо, що Україна звернеться без подальших затримок до випадку вибіркового правосуддя, що залишився, і попередить будь-яке повторення вибіркового правосуддя шляхом всебічної судової реформи, відповідно до європейських стандартів, з метою реалізувати висновки Ради закордонних справ ЄС від 10 грудня 2012 року та спільну заяву саміту Україна-ЄС від 25 лютого 2013 року”, – наголосили Ештон та Фюле.

Як повідомлялося, 7 квітня президент Віктор Янукович підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі Луценка та Філіпчука.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту “Східного партнерства”, запланованого на листопад цього року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

Українська Правда

1 Comment on "В ЄС сподіваються, що вибіркового правосуддя в Україні більше не буде"

  1. зеник | 08-04-2013 09:09 at 09:09 |

    блажен ,хто вірує-ТІЛЬКИ НЕ ЗЕК БАНДОЮ

Comments are closed.

More in Влада, Новини, Події, Політика, Право, Cуди, Політичні репресії, Президент
Мирні зібрання. “Місцева самодіяльність” Київщини

Попри відсутність на те законних повноважень, місцеві ради по всій Україні приймають власні "порядки" та "положення" з питань організації і...

Close