День села як найбільша культурна подія року

день села 008 мДавидівка, що має 300-річну історію й розташована усього за 13 кілометрів від Полтави, можна сказати, є типовим вимираючим українським селом: тут проживає 116 осіб, з них – 16 дошкільнят і 80% пенсіонерів; тут немає газу, електрика з постійними перебоями, немає медпункту, дитсадка, школи й навіть не ходить шкільний автобус. Після ліквідації радгоспу ім.Макаренка у селі іншого роботодавця не з’явилося, тож дорослі й діти тепер добираються в Полтаву на роботу й навчання, виходячи на трасу Харків-Київ, що за два кілометри від села.

– «Полтаваобленерго» ще торік обіцяло в плановому порядку замінити аварійні електроопори, дроти й трансформатор, та щось «не склалося», – розповідає депутат Ковалівської сільради від Давидівки Микола Лукашев. – Підприємці, яким Полтавська райдержадміністрація виділила 1,5 га землі поблизу Давидівки під цех металовиробів, теж пообіцяли Ковалівській сільраді допомогу у вигляді ремонту давидівського клубу, щоб людям під час дощу й холодів було де зібратися, але до кінця так і не доробили.

день села 028мЗ діючої «інфраструктури» у селі лише скромний дитячий майданчик, встановлений торік тодішнім ковалівським сільським головою, а нині народним депутатом України свободівцем Юрієм Бубликом, та магазин, що відкрився півроку тому.

Утім, у день святкування Дня села погода була чудовою й давидівська територіальна громада майже в повному складі зібралася у затінку фруктових дерев у центрі села.

Щирі слова шани й подяки, грамоти й подарунки від нинішнього сільського голови Олександра Бублика – матері-героїні, яка виховала п’ятеро дітей, Наталії Козуб, ветеранам праці Катерині Савелі, Миколі Садошенку, Катерині Кізіній, Олександрі Сербіченко та Парасковії Артемовій, батькам новонародженого Гліба Козуба.

день села 047мПублічне визнання заслуг старших у праці й громадській роботі владою, нехай і сільською, що подають приклад молодим, зв’язок поколінь і синергетичне відчуття належності кожного присутнього до громади й до народу – ось у чому сенс і сила таких свят, як День села.

Оптимістичний настрій заходу створила різномаїта концертна програма хорового ансамблю «Берегиня» Ковалівського сільського Будинку культури. А ще більше додав цілий казан смачного кулішу, що його зварили підприємці з Ковалівки.

Тож завершилося свято спільним частуванням, танцями й піснями.

Як суха верба, що з останніх сил пускає навесні молоді пагони, так і Давидівка намагається вижити. Жителі сподіваються, що друге дихання селу дасть його газифікація, угоду про яку ще торік Юрій Бублик уклав з «Нафтогазом України», а нині як народний депутат намагається спонукати до її виконання.

День села у козацькому селі Верхоли теж став найбільшою культурною подіє року.

день села 097мКовалівський сільський голова О.Бублик вручив подяки сільради найповажнішим  мешканцям Верхолів, найстарші серед яких – Варвара Щербань та Федір Середа – перетнули 90-річний рубіж; багатодітним батькам, господарям найкращих садиб села, воїнам-інтернаціоналістам та ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, ветеранам праці-орденоносцям. Отримали відзнаку сільського голови й заслужений бібліотекар, член пошукового загону «Пам’ять» Олександра Солодовник – за велику роботу з пошуку й вшанування кількох сотень полонених, розстріляних гітлерівцями на околиці Верхолів під час Другої світової війни, та місцеві козаки, які встановили на тому скорботному місці пам’ятний знак.

Дітей (а їх у селі досить багато) розвеселяли клоун та пірати, розважалися вони й на атракціонах, а дорослим своє мистецтво представили хор «Берегиня» і хореографічний ансамбль «Фрідом» Ковалівського СБК, співак і композитор з Полтави Борис Волошанін та солістка ансамблю «Юність» Верхолівського СБК Даринка Толмачова.

Усі учасники свята за довгими столами у парку біля сільського Будинку культури посмакували кулішем, смаженою рибою та юшкою. Ті, хто давно не бачилися, розпитували одне одного про життя-буття, ділилися сімейними новинами. То справа, то зліва лунало: «А пам’ятаєш, як ми й до Києва дійшли, а таки не дали закрити наш клуб?! А як ми відстоювали нашу школу!..»

Справжня Україна – не на столичному асфальті й у міністерських кабінетах. Щира, відкрита, доброзичлива – вона на спориші в затінку власноруч насаджених беріз, кленів і лип, серед простих людей, з якими виріс, розмовляєш однією мовою й співаєш тих же пісень.

Завершився День села у Верхолах дискотекою та фейєрверком.

Людмила Кучеренко

More in Новини
Громадські активісти закликали боротись із корупційним рабством

Кожен громадянин нашої держави справно сплачує податки. Ці кошти мають йти на наше житло, здоров’я, освіту, дороги… Проте гроші платників...

Close