[Не]доступ до інформації: 120 одиниць президентського беззаконня

“Доступ до інформації” – цікава та суспільно-корисна забавка.

От наприклад. Ще багато років тому “Майдан”, за активної допомоги небайдужих громадян, домігся припинення видання президентом та урядом (вірніше – президентами та урядами) правових актів з незаконними (себто не передбаченими жодним законом) позначками обмеження доступу “не для друку” та “опублікуванню не підлягає”, а також оприлюднення таких актів Кабінету Міністрів України чи надання їм більш-менш легітимного грифу “для службового користування”.

Зараз ми вирішили поцікавитися поточним станом справ з чинними правовими актами, дізнатися про зміст яких простому посполитому – зась. Тож відповідний запит полетів до Міністерства юстиції України, відповідь якого ви бачите нижче.  Втім, перші п’ять абзаців читати не обов’язково (сенс вміщеного у них тексту ми зрозуміти не змогли), все важливе – в останньому абзаці та в доданій табличці.

МЮ-34-ОНП-відповдіь-1

МЮ-34-ОНП-відповдіь-2

Вся штука – у тому, що позначено червоними “пташками”. Жоден закон України, жоден підзаконний акт не передбачає існування та можливости використання позначок обмеження доступу “опублікуванню не підлягає”. З точки зору закону – їх нема, без варіантів. А з точки зору президентів і чиновників, як бачимо  – є.

Йдеться не про Януковича. Наскільки нам відомо, дотепер він не видав жодного акта з такою паскудною позначкою, йдеться про хвіст його “папєрєдніков” (с). Що міститься в тих незаконно засекречених актах – невідомо, нічого не відомо навіть про назви тих актів. Проте достеменно відомо, що приховують лише там, де є що приховувати (є ще один варіант, але він зветься параноя).

Тож, мабуть, прийшов час дотиснути.

Олександр Северин

More in Влада, Моніторинг, Новини, Події, Політика, Право, Верховна Рада, Президент, Свобода інформації, Уряд
Глобине: “Рішення не відповідає вимогам закону та є незаконним”

За зверненням ІЦ "Майдан Моніторинг" прокуратура вимагає скасування протиправного "порядку" організації і проведення мирних зібрань у м.Глобине, на Полтавщині.

Close