Третій смертний вирок у Білорусі у 2013-му році

2011_12_Belarus-Death-Penalty-en-webПавло Селюн був засуджений до смертної кари Гродненським обласним судом 12 червня по звинуваченню у вбивстві дружини та її знайомого в серпні 2012 року. Його адвокат оскаржив вирок у Верховному суді.

На даний момент він знаходиться в слідчому ізоляторі (СІЗО) в’язниці  № 1 м. Гродно. Його мати, Тамара Селюн, що живе більш,  ніж за 300 км від Гродно, не отримувала жодних листів від сина після винесення вироку 12 червня, і вона занепокоєна тим, що він може вчинити самогубство.

Білорусь є останньою країною в Європі, яка все ще здійснює страти: у 2012 році стратили трьох чоловіків. Три смертних вироки було винесено в 2013 році: Григор Юзепчук був засуджений 24 квітня, а Аляксандр Гаринав – 14 червня.
21 червня на засіданні круглого столу з питань релігії і смертної кари, організованим Радою Європи, глава Православної Церкви в Білорусі, митрополит Філарет виступив проти страти: «Ми, християни, не можемо узаконити смертну кару, так як це гріх вбивства … Ми, грішні люди, ніколи не давали життя людині, і не ми повинні прийняти рішення про існування людини».
Ви можете допомогти! Пишіть негайно білоруською, російською, англійською або вашою рідною мовами до 8 серпрня 2013 року:
 – наполегливо закликаючи президента Лукашенка негайно пом’якшити смертний вирок Павлу Селюну;
– закликаючи його негайно замінити всі смертні вироки в Білорусі;
– закликаючи його негайно встановити мораторій на застосування смертної кари.
Зразки звернень:
[address]
Dear President,
I am writing to you because of death sentences imposed in Belarus recently.
I am urging you to commute immediately the death sentence of Pavel Selyun. Also I am urging you to commute immediately all the death sentences in Belarus.
I am calling on you to establish an immediate moratorium on the use of the death penalty.
Sincerely,
[Адреса]
Шановний Президенте,
Я пишу Вам у зв’язку із нещодавніми смертними вироками в Білорусі.
Я наполегливо закликаю Вас негайно пом’якшити смертний вирок Павлу Селюну. Також закликаю негайно замінити всі смертні вироки в Білорусі.
Я вимагаю негайно встановити мораторій на застосування смертної кари в Білорусі.
З повагою,
[Адрес]
Уважаемый Президент,
Я пишу Вам в связи с недавними смертными приговорами в Беларуси.
Я настоятельно призываю Вас немедленно смягчить смертный приговор Павлу Селюну. Также призываю немедленно заменить все смертные приговоры в Беларуси.
Я требую немедленно установить мораторий на применение смертной казни в Беларуси.
С уважением,
Адреса для звернень:
President (Президент)
Alyaksandr Lukashenka (Аляксандр Лукашенко)
ul. Karla Marxa 38
220016 Minsk
Belarus
Fax: +375 17 226 0610
+375 17 222 3872
Email: contact@president.gov.by 
Salutation: Dear President (Шановний Президенте)
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
У Білорусі смертні вироки часто виносяться в підсумок несправедливих судових процесів, які включають вимушені визнання, здійснюються в режимі  цілковитої таємності, не повідомляючи самих ув’язнених, їх сім’ї або законних представників. Влада відмовляється повертати тіла страчених їх родичам або навіть сказати їм, де вони поховані, і страти проводяться, незважаючи на прохання ООН з прав людини в уряд не здійснювати цей вид покарань. Комітет з прав людини та інші виявили, що застосування смертної кари в Білорусі є порушенням прав людини засуджених та їх сімей.
Amnesty International виступає проти страти у всіх випадках без винятку. Це порушує право на життя, проголошене у Загальній декларації прав людини. Це жорстоке, нелюдське і принижуюче гідність покарання.
UA: 166/13 Index: EUR 49/009/2013

2 Comments on "Третій смертний вирок у Білорусі у 2013-му році"

  1. Прийдет время и этого Лукаша также вздернут на виселеце как он это делает с невиновными людьми.
    Опомнись Лукашенко!!!!!!!!
    Ведь у тебя остается семья и они будут овечать за то что ты вытворяешь если с тебя не успеют спросить.

  2. Cikavo, a xto b vystupav proty smertnoï kary takym pokydjkam, jak kapitan musarni Dryžak ta usi rešta mjenty, şo braly učastj u ǧvaltuvannjax i vbyvstvax u Vradiïvci, a takož tym musoram, xto ïx pokryvav???? Ja na mene, to malo prosto straty − ïx treba pryljudno zakydaty kaminnjam do smerty i rozmnožyty ci kadry jaknajšyrše, aby ci kadry dišly do xaty ostannjoï svoloty v Ukraïni − şob usvidomljuvaly, şo ïx čekaje rano čy pizno.

    Tak, bagato xto skaže, şo zakydannja kaminnjamy − ce po-serednjovičnomu. Ale darujte! A my xiba ne u sučasnomu «serednjovičči» žyvemo? Te, şo my nyni majemo pid rukoju kupu novitnix texničnyx zasobiv ta dykovynok − şe zovsim ne označaje, šo vid cjogo my vsi staly cyvilizovanynišymy, zovsim ni!

Comments are closed.

More in Новини, Події, Право
Получит ли ВИЧ инфицированный заключенный медицинскую помощь?

Адвокат Юрий Овсиенко, представляющий интересы заключенного С., находящегося в 4-й стадии ВИЧ, в Киевском СИЗО, в тяжелом состоянии, сообщил о...

Close