Останні новини

Славутська міська рада засудила заяву «групи 148»

Ми, депутати Славутської міської ради, глибоко занепокоєні черговим витком політичних спекуляцій навколо спільного українсько.польського історичного минулого, яке не завжди було простим і добросусідським.

Як відомо, в історії взаємин поміж нашими народами були також і конфлікти, спричинені обставинами, незалежними від волі звичайних людей. Особливо драматичними подіями позначене ХХ ст., а серед них – вражаюча Волинська трагедія 1943 року, коли жертвами кровопролиття та депортацій з обох сторін стали десятки тисяч поляків, українців та громадян інших національностей.

Схиляючи голови перед всіма жертвами цієї страшної трагедії, ми засуджуємо резонансну заяву 148-ми депутатів Верховної ради України щодо визнання подій на Волині актом геноциду польського народу і розцінюємо її, як провокаційну спробу розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Натомість, ми позитивно сприймаємо слова взаємного прощення та примирення, з якими в 70-у річницю Волинської трагедії до українців і поляків звернулися церкви та релігійні організації обох наших держав. Це свідчення не лише вірності основним цінностям їхнього релігійного вчення, але й будування спільного майбутнього наших народів в об’єднаній Європі.

Відтак закликаємо політичні сили та громадські організації України та Польщі не спекулювати на темі Волинської трагедії та не нагнітати емоцій навколо важких сторінок українсько-польської історії.

Закликаємо говорити правду про минуле, але жити майбутнім, яке бачимо в нашій спільній європейській долі.

Схвалено на пленарному засіданні 32-ї сесії Славутської міської ради 9.08.2013 року

2 Comments on "Славутська міська рада засудила заяву «групи 148»"

 1. “Закликаємо політичні сили та громадські організації України та Польщі не спекулювати на темі Волинської трагедії та не нагнітати емоцій навколо важких сторінок українсько-польської історії” – заклик якийсь недолугий, навіть неповноцінний. Сенат та Сейм Польщі прийняли вислів “етнічні чистки з ознаками геноциду”.
  Хіба волиняни пішли під Варшаву, Краків і там почали вбивати поляків?
  Поляки протягом століть витворяли геноцид проти українців в Україні. Поляки повинні на колінах просити в українців пробачення.
  Антиукраїнські акції здійснювали всі поляки без огляду на партійну чи ідейну приналежність.
  Верховна рада після рішень Сенату та Сейму зобов’язана визнати злочини поляків геноцидом проти українців, а проти 148 “депутатів” відкрити кримінальні справи за зраду України.
  Волиняни обороняли свої родини, хати, землі від зайшлих польських бандитів.

 2. А як на мене – досить витримане і гідне звернення. Головне, що відреагували. Молодці! Особливо перед підписанням Асоціації з ЄС. Потім будемо розбиратися, хто більше винен. Ось якби так хоча б половина рад усіх рівнів себе повели, а то мовчать тільки.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


More in Новини, Політика, Місцева влада, Наша історія
1202120542
Відкрите звернення у справі Дмитра Гройсмана

Проект "Без Границ" ГО "Центр Социальное Действие" публикует открытое обращение в адрес генерального прокурора Украины с требованием полностью и публично...

Close