Доступ до соцмереж в Ірані було відкрито через технічну помилку

УНІАН

Доступ до соціальної мережі Facebook і сервісу мікроблогів Twitter для іранських користувачів був відкритий в результаті технічної помилки.

1333970965За словами глави іранського держкомітету з контролю за інтернетом Абдулсамад Хоромабаді (Abdolsamad Khoramabadi), збій у системі фільтрації, який відкрив доступ до декількох заборонених у країні сайтів та соціальних мереж, стався з вини іранських інтернет-провайдерів. «В даний час уряд проводить розслідування події і встановлює компанії, відповідальні за збій», – повідомив Хоромабаді .

Про те, що Facebook і Twitter стали доступні для іранських користувачів стало відомо в ніч на вівторок, 17 вересня. Про це повідомили кореспонденти американських видань The New York Times і The Washington Post у Тегерані, пославшись на повідомлення користувачів всередині країни. При цьому ніяких офіційних повідомлень про зняття блокування з сайтів не надходило.

Twitter і Facebook були заблоковані владою Ірану в 2009 році. У 2013 році, після обрання президентом країни Хасана Рухані, в Ірані заговорили про ослаблення обмежень в інтернет-сфері. Зокрема, у вересні 2013 року сторінки в Facebook і Twitter завели всі члени іранського кабінету міністрів. Проте ніяких конкретних кроків щодо зняття блокування для рядових користувачів до цих пір не робилося.

More in Влада, Новини, Події, Право, Технології, Свобода інформації
Стартував спільний проект українських інтелектуалів та європейських послів «Ідея Європи»

Відомі українські суспільні діячі та посли країн Євросоюзу починають дискусії в аудиторіях університетів України. Учасники ініціативної групи «Першого грудня» разом...

Close