Мирні зібрання. Херсонщина: “Положення безпідставно обмежують конституційне право”

Майдан Моніторинг” все ж домігся належного реагування прокуратури на прийняття виконавчими комітетами Нової Каховки та Іванівки незаконних нормативних актів з питань організації і проведення мирних зібрань. Головне – трохи наполегливости.

Після нашого відповідного звернення прокуратура Нової Каховки була “не побачила” очевидних порушень (вихід за межі компетенції взагалі і зокрема – щодо визначення, супроти рішення Конституційного Суду України №4-рп/2001 строку завчасного повідомлення про мирніх зібрання) тамтешніх самоврядувальників:

Н.Каховка-39-прок-відповідь-1

Н.Каховка-39-прок-відповідь-2

Так саме, “широко заплющеними” виявилися прокурорські очі стосовно аналогічної позазаконної цидули самоврядувальників селища Іванівка:

Іванівка-39-прок-відповідь

Але одним  з головних принципів “Майдан Моніторингу” є наполегливість, тому ми оскаржили прокурорські вади зору до Генеральної прокуратури. Як наслідок – прокуратура Херсонської области повідомляє, що колеги на місцях вже виправилися і все правильно побачили: самоврядувальникам Нової Каховки та Іванівки внесені подання щодо незаконности їхніх актів.

Херсонщина-39-прок-відповідь

На сьогодні вже у близько 30-ти населених пунктах за ініціативою ІЦ “Майдан Моніторинг” прокуратурами вжито заходів для скасування незаконних “порядків”, “положень” та “положень про порядки”, які обмежують свободу мирних зібрань. Далі – буде.

****

Діяльність з моніторингу та захисту свободи мирних зібрань в Україні здійснюється Інформаційним центром “Майдан Моніторинг” за люб’язної підтримки Міжнародного фонду “Відродження

Олександр Северин

More in Влада, Моніторинг, Новини, Події, Право, Місцева влада, Прокуратура, Свобода мирних зібрань
Для справжніх друзів кордонів немає!

Вперше в історії іноземна дипломатично-консульська установа в Україні відкриється для мистецької акції вночі. Ця безпрецедентна подія станеться у Львові. У...

Close