Одеса, семінар на ромську тематику: заявки приймають до 5 жовтня

Відтепер заявки на участь у семінарі для медійниць(ків) приймають до 5 жовтня включно!

Міжнародна благодійна організація «Ромський жіночий фонд  «ЧІРІКЛІ»»

запрошує журналістів(ок), блогерів(ок) взяти участь у семінарі

«Роми, інші національні меншини у ЗМІ».

Перший семінар з циклу освітніх заходів пройде в Одесі, 11-12 жовтня.

До участі запрошені і студент(к)и журналістських факультетів ВНЗ. Організатори забезпечують харчування в Одесі під час семінару, роздаткові матеріали. Транспортні витрати і витрати на проживання в Одесі не відшкодовуються.

У заході візьмуть участь представники(ці) ромської, африканської громади, іноземні студенти. Також виступатимуть представники(ці) ромських організацій і місцевих органів влади. Буде можливість зробити інтерв’ю. Семінар триватиме два дні. Методологія бізується на “anti-biased” підході, який полягає  у “позбавлені звички сприймати світ через призму стереотипів”. Запланована поїздка до ромського поселення або в гості до ромської родини, щоб показати повсякденне життя ромів і їх потреби. Цієї осені такі семінари пройдуть ще у Запоріжжі, Ужгороді, Харкові, Донецьку.

Прохання до 5 жовтня надіслати мотиваційного листа у довільній формі (вкажіть місто, де можете взяти участь у заході) на адресу: gkpora@gmail.com, Ользі Веснянці. Посилання на Ваші матеріали у медіа вітаються. Відбір учасників(иць) відбуватиметься на конкурсних засадах. Семінари проходять за підтримки Democracy Grants Program Посольства США в Україні.

Довідка:

Низка міжнародних правозахисних організацій та НУО стверджують, що роми в Україні стикаються з прямою та непрямою дискримінацією в усіх сферах життя. Поширена мова ворожнечі щодо ромів серед посадових осіб та у ЗМІ. Уряд України затверджує Національну Стратегію щодо ромів до 2020 року. Розробка комплексного Плану заходів для реалізації  Національної Стратегії і його реалізація є важливим кроком. Це має супроводжуватися інформаційною роботою з підвищення обізнаності журналістів про висвітлення ромских питань з урахуванням особливостей та специфіки ромської культури та традиції.

Фонд «Чіріклі», що у перекладі з ромської мови означає «пташка», засновано  у 1997 році. Початком роботи фонду була діяльність його засновниць у Жіночій Раді при Ромській Асоціації в місті Ізмаїлі, яка опікувалася питаннями соціального захисту етнічних ромів у регіоні.(Деталі: http://chirikli.com.ua)

More in Громадські акції, Новини, Право, Суспільство, Культура, Освіта і наука
Київ приєднався до акції “Повернімо Харкову меморіальну дошку Шевельова”

Марина Дубик, історик, дослідник життя на окупованих територіях під час Другої Світової війни, висловила пропозицію вивести цю справу на національний...

Close