Проект резолюції ЄП закликає захистити Україну від тиску Москви

indexПроект резолюції Європарламенту у справі тиску на країни Східного Партнерства з боку Росії містить гостру критику дій Москви і закликає Європейську Комісію захистити Україну та інші держави цієї програми від російського тиску, надавши “конкретні та дієві заходи на підтримку партнерів”.

Проект резолюції подали спільно всі групи Європарламенту. Його розглянуть і затверджуватимуть голосуванням у четвер.

У преамбулі до резолюції згадано надані Україні гарантії безпеки в обмін на ядерне роззброєння, відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року, одна з яких передбачає підтримку у разі тиску економічними методами.

Європейський парламент “засуджує той факт, що з наближенням Вільнюського саміту Східного партнерства на країни Східного партнерства, які перебувають на останньому етапі переговорів про підписання чи парафування їхніх Угод про асоціацію, збільшують різні види тиску; вважає цей тиск неприпустимим”, – сказано в проекті резолюції.

Автори резолюції висловлюють також рішучу підтримку парафуванню чи підписанню на Вільнюському саміті Угод про асоціацію з тими країнами-партнерами, “які цього хочуть і до цього готові, за умови виконання необхідних вимог”.

Минулого тижня Верховна Рада злагодженим голосуванням ухвалила низку законів з так званого “євроінтеграційного пакету”, що мають бути прийняті до саміту в листопаді.

Спікер українського парламенту також натякнув на можливість відпустити ув’язнену Юлію Тимошенко на лікування за кордон уже в жовтні.

BBC

More in Національна безпека, Новини, Події, Політика
Фюле заявив про неприпустимість тиску Росії на країни, що рухаються в ЄС

"Дозвольте мені сказати чітко: розвиток проекту Митного союзу має поважати суверенні рішення партнерів. Будь-які погрози з боку Росії, пов'язані з...

Close