Прийшла пора захищати видавців від авторів?

Прийшла пора захищати видавців від авторів?

Експертне обговорення та запис відеоподкасту

У рамках 20-го, ювілейного, Форуму видавців у Львові, 13 вересня об 11:00 Львівський прес-клуб і літературна агенція MSBrand Corporation Компанії PR-Primeзапросили учасників книговидавничої галузі до публічної дискусії та участі у запису відеоподкасту з проблемних питань стосунків автор-видавець і видавець-видавець в Україні, та обговорення конкретних пропозицій й інструментів їхнього вирішення та попередження.

Останнім часом ситуація, коли автор підписує угоди з кількома видавцями на один і той же твір або окремі права на цей твір, почали повторюватись, причому роблять це вже відомі автори. І якщо автор може захистити свої права, маючи авторську угоду, то видавець — навряд чи. Прийшла пора захищати видавців від авторів? Як видавцеві убезпечитись від цього, адже якщо подавати в суд на автора, то і фінансові збитки навряд чи покриються та й громадська думка буде на боці «бідного» письменника, якого «гнобить» видавець-капіталіст?

В рамках обговорення будуть вперше озвучені дві історії: чим продовжився конфлікт видавництва «Кальварія» з видавництвом «Спадщина Інтеграл» стосовно романів Ірен Роздобудько та як вирішився нещодавній потенційний конфлікт між КСД і «Кальварією», спричинений Василем Шклярем. А також запропоновано до обговорення конкретні кроки з попередження подібних випадків.

Ключові спікери:

• Віктор Ковальський, доктор юридичних наук, президент видавництва «Юрінком Інтер»

• Андрій Кокотюха, чи не найплодовитіший український письменник, який має досвід співпраці з різними видавництвами в Україні

• Олексій Кононенко, директор Департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо України

• Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо»

• Андрій Курков, найуспішніший за кордоном письменник із України, який має досвід співпраці з літ агенцією та з видавцями в Росії та Україні (віртуальна участь)

• Вальдемар Міхальскі, комерційний директор видавництва Bellona (Польща)

• Петро Мацкевич, засновник і мажоритарний власник видавництва «Кальварія», співзасновник літературної агенції MSBrand Corporation

До розмови також запрошені українські письменники Галина Вдовиченко, Юрій Макаров і представник видавництва «Ексмо».

Модерує: PR-експерт і видавець Ксенія Мацкевич (Сладкевич)

Питання до обговорення:

1) Стосунки автора і видавця в сьогоднішній Україні: проблеми і позитивні тенденції

Основні акценти: складові професійності видавців та авторів, про застарілі стереотипи, якими керуються гравці ринку, чим суттєво гальмують його розвиток, про етику та юридичні моменти стосунків: автор–видавець, видавець–автор, видавець–видавець. Це те, від чого майбутнє галузі залежить не в меншій мірі, аніж від розвитку інфраструктури книгарень чи визначеності з ПДВ.

2) Конкретні приклади конфліктів автор-видавець, видавець-видавець та способи їх вирішення. Досвід Росії та Польщі. (якщо російський та польський видавець остаточно підтвердять свою участь).

Вперше будуть озвучені вповні дві конкретні ситуації — конфлікти, спричинені етично та юридично некоректною поведінкою авторів: автор, маючи чинну авторську угоду з видавцем, якому він передав виключні майнові права на твір, укладає угоду на той же твір з іншим видавцем, який не перевіряє авторських гарантій і здійснює видання цього твору і розпочинає його продаж. Коли перший видавець пропонує цьому другому видавцеві вирішити проблему шляхом переговорів, другий видавець у першій ситуації категорично відмовляється від цього, продовжує продаж книжок і на всі питання говорить просто: у мене угода з автором — всі претензії до нього, що звісно лише поглибило конфлікт і дало привід для більш суворих дій; у другому випадку обидва видавці знаходять вирішення проблеми, поступившись інтересами автора.

Професійна оцінка ситуації юриста і видавця, доктора юридичних наук Віктора Ковальського, президента видавництва «Юрінком Інтер».

3) Досвід Авторів у стосунках з видавцями та літературними агентами (спеціально запрошені автори з дуже різним досвідом).

4) Підсумки та коментарі щодо конкретної пропозиції створення інструменту з попередження таких конфліктів, прозорості «мандрів» авторських прав тощо.

Коментар керівника Департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо щодо реальності в реалізації запропонованих кроків з попередження таких конфліктів.

 

Запрошуємо всіх учасників книговидавничої галузі долучитися до професійного обговорення у Львівському прес-клубі (проспект Шевченка 11, 2-й поверх), яке відбудеться 13 вересня з 11:00 до 12:00.

Акредитація журналістів: pr@msbrand.net, 0503729200.

M

More in Громадські акції, Новини, Події, Право, Суспільство, Культура
ЄС прямим текстом попросив Москву не тиснути на Україну

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу попередили Росію про те, що не слід чинити тиск на сусідів, які прагнуть до тісніших...

Close