Подружжя інвалідів, яким заборонили усиновлення, змусить чиновників змінити законодавство

1381493684За інформацією УГСПЛ Уповноважений Верховної Ради з прав людини звернулася з поданням до Прем’єр-міністра України, в якому йдеться про необхідність скасування дискримінаційних норм, що регламентують інститут опіки в Україні.

Поштовхом до цього стала справа подружжя інвалідів 2-ї групи, які вирішили всиновити дитину, проте не змогли стати навіть кандидатами на усиновлення.

 Слід зазначити, що до одруження вони вже мали власних дітей від іншого шлюбу та навіть онуків. І епілепсія, хвороба, яка стала на заваді усиновленню, не заважала їм бути турботливими батьками.

 Проте на заваді сімейному щастю стала держава в особі Міністерства охорони здоров’я (МОЗ). Цей орган визнав епілепсію хворобою, наявність якої не дозволяє всиновлювати дітей.

 Подружжя звернулося за допомогою до Української Гельсінської спілки з прав людини, які запропонували взятися за справу відомій юридичній фірмі AstapovLawyers. Представники компанії захищають права подружжя з інвалідністю безкоштовно.

 Справа також знаходиться на контролі в офісі омбудсмена.

УГСПЛ

More in Новини, Події, Політика, Право, Суспільство, Здоров'я
Всесвітній день паліативної допомоги

Всесвітній день паліативної допомоги відзначається щорічно у другу суботу жовтня за ініціативи Всесвітнього альянсу паліативної допомоги (The Worldwide Palliative Care...

Close