“Столицей хохлов” в кросворді дніпропетровської “Зорі” займеться міліція

Про це йдеться в листі Головному управлінню МВС України в Дніпропетровській області від 02.09.13 № 07/1/1-р за підписом заступника прокурора області О. Пєтухова:

«На підставі ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 214, 215 Кримінального процесуального кодексу України, ст.ст. 5, 10 Закону України «Про міліцію» направляю для розгляду за належністю у межах компетенції звернення Мазура О.М. щодо можливих порушень рівноправності громадян, національної честі та гідності, викладених у виданні газети «Зоря-город».

 Про результати розгляду та прийняте рішення інформуйте автора звернення у встановлений законом строк.

  Додаток на 3 арк.»

У виданні газети Дніпропетровської облради «Зоря-город»  № 33/22 (422/22) від 14 серпня 2013 р. на останній 16 сторінці в кросворді, який чомусь було названо «естонським», в питанні № 18 по вертикалі значилося: «Столица хохлов». І нижче, під кросвордом у тексті, що догори дригом, під тим же вісімнадцятим номером відповідь – «Киев».

Своє обурення з приводу образи національної честі й гідності українців та ще й напередодні державного свята Незалежності, я висловив редакції газети й зажадав вибачень.

Розголос в Інтернеті призвів до реакції на неподобство голови Дніпропетровської облради Євгена Удода:

«Как украинец, как гражданин, как патриот, как председатель областного совета и просто как человек я был возмущен этим вопиющим фактом!

Областная газета равно несет ответственность не только за материалы, их высокое качество и корректность, а и за развлекательную страницу, где публикуются кроссворды, анекдоты. Ответственные за номер должны внимательно вычитывать все тексты до последней буквы!

Увидев этот кроссворд, я почувствовал себя оскорбленным вместе со всеми украинцами. В солидной газете таких досадных ошибок, такого безобразия допускать нельзя!”, –заявив Євген Удод.


Примірник газети також був надісланий до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. У відповіді НЕК пообіцяла розглянути інцидент на одному зі своїх засідань.

Олексій Мазур,
Дніпропетровськ.

More in Новини, Поліція, Суспільство
«Людина не повинна ламатися, вона з матеріалу, який не ламається», – Євген Сверстюк

Львівська бізнес-школа спільно з Українським католицьким університетом відкрила новий сезон зустрічей дискусійного клубу «Бізнес Credo» у Києві. 9 жовтня відомий...

Close