“…із залученням Російської Федерації”. Заява МЗС України

1273835667Міністерство закордонних справ України наголошує на незмінності законодавчо закріпленого курсу на європейську інтеграцію, в основі якого – реалізація системних перетворень, спрямованих на наближення до європейських стандартів у всіх сферах суспільного життя.

Протягом останніх років зусиллями Президента та Уряду України, а також широкої української громадськості, політичних сил та ділових кіл досягнуто суттєвого прогресу у проведенні всеосяжних реформ та схваленні законодавства в контексті підготовки до укладення Угоди про асоціацію. Керівництво України сповнене рішучості продовжувати роботу в цьому напрямі у співпраці з конструктивно налаштованими політичними силами та суспільством в цілому.

Таким чином, прийняте Кабінетом Міністрів України розпорядження щодо призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію з ЄС жодним чином не означає відмову від курсу на європейську інтеграцію та підписання вже парафованої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Українська сторона продовжує активну підготовку до участі у Вільнюському саміті “Східного партнерства” на найвищому рівні.

В основі рішення Уряду України – національні інтереси Держави, необхідність гарантування економічної і фінансової стабільності, відновлення втрачених обсягів виробництва та зовнішньої торгівлі.

Потреби України, пов’язані з імплементацією масштабних зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, а також труднощі початкового етапу функціонування зони вільної торгівлі з Європейським Союзом на сьогодні не отримали належної уваги з боку наших партнерів в ЄС та міжнародних фінансових інституцій.

Відтак українська сторона розраховує на продовження предметного діалогу з Європейським Союзом, у тому числі із залученням Російської Федерації, з широкого кола питань взаємодії в умовах функціонування майбутньої зони вільної торгівлі Україна-ЄС та діючого режиму вільної торгівлі в рамках Співдружності Незалежних Держав.

Враховуючи актуальність даної проблематики для інших держав-партнерів, які перебувають на заключному етапі переговорів щодо угод про асоціацію з ЄС, вона має стати предметом діалогу також у рамках “Східного партнерства”.

МЗС України сподівається, що в результаті спільних зусиль будуть створені умови для того, щоб повернутися до питання підписання Угоди про асоціацію вже найближчим часом.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "“…із залученням Російської Федерації”. Заява МЗС України"

  1. Надія Банчик | 26-11-2013 12:23 at 12:23 |

    “Відтак українська сторона розраховує на продовження предметного діалогу з Європейським Союзом, у тому числі із залученням Російської Федерації”. Це означає: перетворити цивілізаційний європейський вибір із цінностями, економічним і політичним устроєм – на банальний базарний торг “дайте більше”! А “залучення РФ” означатиме, що Україна перетвориться на міст для російської мафії в Європу – ще більше, ніж ця мафія вже хазяйнує в Європі.

Comments are closed.