НАТО починає найбільші за останні десять років навчання у Польщі та Прибалтиці

74443У ході навчань війська НАТО відпрацюють захист Естонії від нападу агресора. У них візьмуть участь військовослужбовці з 25 країн, у тому числі партнерів альянсу – Фінляндії, Швеції та України.

Найбільші за останні десять років стратегічні маневри НАТО Steadfast Jazz починаються в суботу, 2 листопада, на території Польщі і країн Балтії.

У навчаннях будуть задіяні 6 тис. військовослужбовців, 350 одиниць наземної техніки, 57 літаків і вертольотів і 13 кораблів. У них візьмуть участь військовослужбовці з 25 держав, в основному членів Північноатлантичного альянсу, а також країн – партнерів – Фінляндії, Швеції іУкраїни.

Полігонні фази маневрів пройдуть в декількох місцях, в тому числі в Поморському воєводстві Польщі. В ході штабний частини навчань командування буде дислоковано в місті Адажи поблизу Риги та інших командних пунктах.

Бойові дії відпрацюють близько тисячі солдатів мотострілкових військ, батальйон військ захисту від зброї масового ураження, підрозділи поFlag_of_NATO.svg боротьбі з бронетанковими військами, радіоелектронної війни і розвідки.

Офіційна мета навчань – “протестувати можливості командування і контролю, а також спільних дій Сил швидкого реагування НАТО”, призначених для оперативного відповіді на військові кризи. Сценарій передбачає спільний відповідь сил союзників на іноземне вторгнення. За словами генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена, ці маневри дозволять “відпрацювати розгортання Сил швидкого реагування альянсу в будь-якому місці і відображення будь-якої загрози”.

Сценарій навчань передбачає можливість виникнення регіонального конфлікту. “За легендою”, країна, яка не є членом НАТО, пред’являє територіальні претензії до Естонії і захоплює частину її території. Північноатлантичний альянс приймає рішення про запуск механізму колективної оборони і направляє в район конфлікту Сили швидкого реагування.

Проведення в регіоні Центральної та Східної Європи великих навчань НАТО країни Вишеградської групи (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія) і держави Балтії домагалися кілька років. Головною метою було, щоб Сили швидкого реагування відпрацьовували не лише штабні заходи, але і діяли на полігонах з участю як можна більшого числа солдатів.

Активна фаза навчань Steadfast Jazz триватиме до 9 листопада.

Dt.ua

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут