У Росії блогера затримали за ретвіт

Українська Правда

матрьохаУ російському місті Кемерово журналіста і блогера Стаса Калініченко затримали за перепублікацію інформації в Інтернеті.

Про це пише його колега Дмитро Шипілов на своїй сторінці в мережіFacebook.

Калініченко був затриманий 6 листопада і “поміщений в ізолятор тимчасового утримання”.

Шипілов повідомляє, що “11 липня в квартирі, яку знімає Стас, був проведений обшук в рамках кримінальної справи за 280-ю статтею КК РФ – Калиниченко перевіряли на причетність до поширення в інтернеті інформації екстремістського змісту”.

Калініченко перепублікував (ретвітнув) запис (твіт), зроблений користувачем @letokot 6 травня 2013 року – на фотографії, знятій на Патріарших прудах якимсь Джиммі Макналті, зображений принт листівки “Кинь ходити на мітинги і починай діяти!” авторства Першого загону опору. Дане повідомлення ретвітнули дев’яносто блогерів.

“Тобто це перший в сучасній Росії епізод кримінального переслідування за ретвіт”, – пояснює Шипілов.

“За чотири місяці, що минули з дня обшуку, процесуальний статус Стаса так і не змінився – він як був у цій справі свідком, так ним і залишався. Я розмовляв з ним пару днів тому – і про яких би то не було намірах з боку слідства від спілкування з ним не дізнався”, – додав він.

При цьому, журналіст уточнює, що листівка “Кинь ходити на мітинги і починай діяти!”, у поширенні якої влада звинувачує Калініченко, досі не числиться у Федеральному списку екстремістських матеріалів, що створюється Мін’юстом.

Українська правда

More in Влада, Новини, Події, Політика, Право, Свобода виражень, Свобода інформації
МВС просить журналістів не відмовлятися від спеціальних жилетів під час масових акцій

"Ми рекомендуємо журналістам, які працюють на масових акціях, потурбуватися про засоби особистої безпеки і одягати яскраві жилети з написом "преса"...

Close