Через заклик опозиції стоїть лише 5% #Євромайдан – соціологи

Лише 5 відсотків учасників Євромайдану стоять там через заклик опозиції. Про це свідчать результати опитування, проведеного Міжнародним інститутом соціології та фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

За даними соціологів, понад 90 відсотків учасників Євромайдану не належать до жодної з партій, громадських організацій та рухів, належать до певних політичних сил лише 4 відсотки респондентів.

Серед мотивів, які спонукали людей вийти на Майдан, понад 70% назвали жорстоке побиття мітингувальників в ніч на 30 листопада і репресії влади. Водночас понад 50% вказали відмову Президента Віктора Януковича підписати угоду про асоціацію з ЄС. Третю позицію серед мотивів вийти на Майдан – 39 відсотків – посіли прагнення змінити владу в країні.

«Заклики опозиції були стимулом для п’яти відсотків учасників Майдану і стільки ж (5%) вийшло на Майдан, прагнучи помститися владі за все, що вона коїть», – повідомила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

За словами соціолога, серед основних вимог вимог Євромайдану, які підтримують українці найбільше (більше половини відсотків голосів) отримали звільнення заарештованих учасників, покарання винних у побитті демонстрантів та припинення репресій.

Опитування проводилося на майдані Незалежності 7-8 грудня.

РАДІО СВОБОДА

2 Comments on "Через заклик опозиції стоїть лише 5% #Євромайдан – соціологи"

Comments are closed.

More in Новини, Суспільство
У Захарченка не змогли/не захотіли пояснити дії “беркутят” на Євромайдані у ніч з 29-го на 30-те листопада

"Майдан Моніторинг" запитав Міністерство внутрішніх справ про причини, правові підстави жорстоких дій спецзагону "беркут" на київському Євромайдані, які викликали наймасовіші...

Close