Останні новини

Cтефан Романів: Пригода на Майдані: як народний депутат ще не зрозумів суть Майдану!

Євромайдан працює! Атмосфера бойова, товариська: одні провадять віче, інші готують чай, каву, обіди, сортують та роздають одяг, ще інші приносять харчі й теплі речі, охороняють Майдан – все налаштоване на довшу акцію. На Майдані більшає людей знову…

 

Все тому, що віримо в краще майбутнє, віримо в людину, в життя – українське, європейське. Одразу впадає в око велика кількість молоді – не лише студентів, а в розмовах можна довідатися, що з різних сторін України приїхали службовці, робітники, господарники, молоді батьки – отже представлена більш ширша сфера суспільства, ніж студентство.

Відчувається, що тут не тільки питання підписання якоїсь угоди – тут іде мова про зміни у суспільстві, форму державобудівництва, про повернення собі того, що «Беркут» старався  силою відібрати – гідності та пошани до людини, до суспільства.

У цьому всьому більше і більше відчувається відповідальність кожного за своє майбутнє: хто, як не ми! Вже відійшло поняття, що хтось зробить за або для мене –  ми, я маємо це зробити!

 

Майдан оточений барикадами,  на всіх точках охорона – тут вхід, тут вихід. Все гарно працює, учасники прислухуються до комендантів та охоронців.

 

Виходжу сьогодні з Майдану на заплановану зустріч, чекаю, щоб мене випустили, бо багато людей виходить. Молодий охоронець подає  інструкції: вихід тут, вхід – з правої сторони. Раптом чую крик: «Що? Я  тут входжу!». Охоронець спокійно відповідає: «Вибачте, але тут Ви не можете входити, тут лише вихід. Прошу перейдіть кілька метрів праворуч, там зайдете!». Відповідь: «Ти знаєш хто я, шмаркачу?» Охоронець: «Не знаю, приємно вас пізнати, але для всіх тут вихід, а вхід – там».

«Ось ти ***!»  Витягає посвідчення: «Я – народний депутат … скликання! Я тут входжу!» Знову охоронець чемно просить: «Перейдіть до входу».

Відповідь депутата: «******* ***** твою ****! Ти *****останній! Ти ****! Я з тобою розправлюся!»

 

Відходить з поспіхом. Іду я за ним. Кажу: «Вибачте, пане, але думаю, що Ви повинні перепросити молодого охоронця».

«A ти хто такий? Що ти собі думаєш! Я – депутат!»

 

Пояснюю: «Ви, мабуть, ще не зрозуміли суть цього Майдану. Є нові правила гри. Закон для всіх один – так народ вимагає. Ви вибраний  служити народу, а не народ Вам. Ми йдемо в Європу, закінчується стара совєтська система приниження громадянина. Закон, правила одні для всіх. Там вхід – для всіх і тут вихід – для всіх. Раджу Вам сісти на поїзд, який іде або залишайтеся на станції».

 

Відходить  так, як мій батько казав – з поспіхом, що за ним аж ся курить!

 

Інший чоловік кричить йому: «Ти маєш таке велике пузо, не пошкодить тобі трошки пройтися – корисно для здоров’я!»

 

Це хоч малий інцидент, але він віддзеркалює, що народові вже набридло, що ті, хто при владі, думають, що і Конституція, і правила, і закони – це для когось – не для них. Вони мають інші правила.

 

Ні, Президенти, члени уряду і депутати всіх покроїв!

Бути європейцем – це значить розуміти присягу, яку ви давали, розуміти, що Ви – для народу, а якщо Вам затяжко – здавайте мандат.

 

Дайте місце молодшим, які з пошаною і розумінням, в українському та європейському стилі будуть будувати та скріплювати державу.

 

Так, тут є суттєве питання:  зміна свого думання. Тут інша система. Тут не справа лозунгів або гасел «Україна – це Європа!». Тут нове, сприємливе, толерантне суспільство. A до цього мають привикати або дотримуватися всі.

 

«Беркут», міліція та всі інші силові структури мають мати переписані правильники, мають зрозуміти свою роль вже в новій системі.

Кожен, хто стоїть на Майдані, вимагаючи кращого завтра, має розважити: а що це значить для мене, моєї сім’ї, для мого оточення? Як я маю змінитися у своєму думанні та поведінці, у відносинах.

 

Пан депутат цього ще не зрозумів.

 

A молодому охоронцеві Дмитру дякую за його поведінку, настанову та готовність у свій малий спосіб міняти суспільство!

 

«Переходити вулицю на зелене світло – це по-європейськи!», – гарний напис, написаний рукою на світлофорі!

Малий крок, але багато маленьких кроків від багатьох перетворить державу та суспільство!

 

Це сила Майдану !

До кінця! До перемоги !

 

Київ 4-го грудня

Cтефан Романів

8 Comments on "Cтефан Романів: Пригода на Майдані: як народний депутат ще не зрозумів суть Майдану!"

  1. Очень жаль, что не указана фамилия депутата.

  2. Нам треба більше таких безкомпромісних людей як охоронець що тут описаний.

  3. Перш за все ВЕЛИКА ПОДЯКА АВТОРОВІ СТАТТІ, ПАНОВІ СТЕФАНОВІ РАМАНІВУ за інформативну інформацію. Не менш подяки і пошани заслуговує МОЛОДИЙ ОХОРОНЕЦЬ за ввічливість та врівноваченість перед елементарним “депутатським” свинством. Власне тут представлено жітке розмежування нового європейського зросту серед молоді і закостенілий гидкий сов’єтизм так званого де…тата.
    Я досить вже у цьому світі і добре пригадую “народних” обранців за совєтів. Хто були ці люди пучка хитросідничників, які крутили світом, а решта сіра, чи варто таки назвати річ справжнім іменем ДУРНУВАТА МАСА, яка задовольнялася крихтами, що впали з хазяйського стола. Чому крихтами, бо розумово вони настільки були недолугими, що крім підлабузництва нічого більше робити не вміли і не могли.
    З настанням змін у політияному житті України, очевидно НАЙДУРНІШИЙ елемент відсіювали, залишився найбіль аґресивний мішчухівський тип. Той, що вижив після чистки . Але їх лояльності комунякам вже було замало. Їм потрібен ГРІШ. От таким чином приповзло далеке від культури, розуму, трішки грошовитого, але дуже лереповнене пихою та нікчемністю з переборщеною самоцінкою важливості власного ЦАБЕ. На жаль, сьогодні Вам довелося зустрітися з цим мутантом і підміною НАРОДНОГО ДЕПУТАТА. На жаль,ще досить часу мусить пройти, щоб суспільство бодай наполовину очистилося від таких горе депутатів, які навіть не спроможні зрозуміти людського звернення. Однак Є ДУЖЕ СИЛЬНІ ПІДСТАВИ ВІРИТИ, ЩО МОЛОДЬ ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ДОСВІДЧЕНИХ ПРОВІДНИКІВ ТАКИ СПРЯМУЄ УСЕ У НАЛЕЖНЕ РУСЛО І СЛІД ПРОПАДЕ ВІД таких депутатів.

    СЛАВА УКРАЇНІ!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


More in Політика, Статті
1_n
“ОБСЄ, дій!”

5 грудня в Києві відкривається засідання ОБСЄ, на якому будуть закордонні міністри країн-учасниць. ДЛЯ активістів, журналістів, громадян України - це...

Close