Якщо ДАІшник прийшов додому. Поради від Дорожнього Контролю

Поради від ДК: Якщо ДАІшник прийшов додому

Останніми днями з’явилася низка публікацій про те, що працівники ДАІ ходять по квартирах водіїв, які брали участь в автопробігу на Межигір’я. ДАІшники вимагають від водіїв з’явиться в управління разом зі своєю машиною. Якщо ж водія немає вдома, інспектори передають інформацію рідним. Також 3-го січня відбулась  керівництва ДАІ, де було заявлено про права Державтоінспекторів ходити по домівках порушників. Дорожній контроль оприлюднив з цього приводу власні юридичні поради.

За словами юристів ДК, такі дії Державтоінспекції все-таки незаконні. Згідно статті 19 Конституції України “органи державної влади їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”. Заявляючи про законність своїх дій, керівництво ДАІ насправді не називає конкретну статтю закону, яка дозволяє інспектору ДАІ, в службовий час ходити по квартирах автомобілістів. Закон чітко прописує процедуру виклику особи у разі потреби. Зробити це можна рекомендованим листом повідомленням про запрошення до підрозділу Державтоінспекції МВС.

Варто зазначити, що викликати особу в ДАІ або до суду можна  тільки в рамках вже відкритого адміністративного провадження. Тобто – якщо вже складено адміністративний протокол і розглядається справа по суті. Виклик водія “для складання протоколу” чинним законодавством не передбачено. І в будь-якому разі, за відмову особи ходити в ДАІ або суд – не передбачена ніяка відповідальність – водій сам вирішує – бути присутнім йому на засіданні чи ні.

У зв’язку з цим, “Дорожній контроль” підготував приклад заяви про скоєння кримінального злочину працівником ДАІ за статтею 365 КК України – “перевищення влади або службових повноважень”. У цій заяві “ДК” детально описав юридичну сторону питання. У разі, якщо до вас прийшли додому працівники ДАІ – заповнюйте це заяву, підставляйте свої дані і реєструйте в прокуратурі. Даний документ потрібно реєструвати саме як повідомлення про злочин.
Фото Дорожнього контролю.

Джерело

1 Comment on "Якщо ДАІшник прийшов додому. Поради від Дорожнього Контролю"

Comments are closed.

More in Новини
Закарпатські “депутати та інтелігенція” погрожують Автомайдану

На 10 ранку 4 січня анонсоване проведення Закарпатського Автомайдану, який має намір подолати шлях із Ужгорода до бази відпочинку біля...

Close