Росія та Китай “бездушно” наклали вето на резолюцію Радбезу ООН звернутися до Міжнародного кримінального суду

Росія і Китай проявили зневагу до незліченних жертв серйозних порушень прав людини в Сирії, наклавши сьогодні вето на резолюцію Ради Безпеки ООН передати ситуацію у Сирії на розгляд Прокурору Міжнародного кримінального суду (МКС), заявила Amnesty International.
“Вето з боку Росії і Китаю представляють собою бездушний політичний хід, що зраджує людей, які страждають в Сирії. Ця резолюція дозволила б МКС втрутитися у ситуацію та розслідувати військові злочини і злочини проти людяності, скоєні всіма сторонами конфлікту, та послала б важливе повідомлення, що такі страхітливі злочини не можуть вчинятися безкарно”, – сказав Філіп Лютер, директор програми Amnesty International по Близькому Сходу і Північній Африці.
“Важливу можливість для забезпечення справедливості було втрачено. В черговий раз Росія і Китай покинули у біді
сирійський народ заради порятунку політичних союзів, а члени Ради Безпеки не змогли об’єднатися, щоб забезпечити міжнародне правосуддя від імені мільйонів цивільних осіб, які страждають в результаті цього конфлікту. Цей крок не тільки заохочує тих, хто скоює злочини безкарно, але і знову вказує на зраду сирійців міжнародною спільнотою”.
Росія і Китай наклали вето на три попередні резолюції Ради Безпеки щодо Сирії з моменту початку кризи.
Остання невдача виявила недоліки в процесі прийняття рішень Радою Безпеки і серйозно ставить під сумнів її здатність забезпечувати будь-які реальні перспективи для безпеки цивільних осіб і справедливості, істини і відшкодування збитків жертвам конфлікту в Сирії.
Знадобилося майже три роки для прийняття першої резолюції ООН по виходу з жахливої гуманітарної кризи, що відбувається в Сирії. Резолюція 2139, прийнята у лютому 2014 року, закликала негайно надати гуманітарний доступ і покласти край порушенням прав людини. Пройшло два місяці, а умови цієї резолюції відкрито зневажаються.
Amnesty International закликає Раду Безпеки вжити конкретних заходів, таких як введення адресних санкцій щодо осіб з усіх сторін конфлікту, які вважаються відповідальними за вчинення злочинів за міжнародним правом і перешкоджають виконанню резолюції у країні.
Незважаючи на зняття облоги у Старому місті Хомса в цьому місяці і на деяке поліпшення в наданні гуманітарної допомоги, багато цивільних осіб залишаються в облозі. Близько 20 тисяч мирних жителів знаходяться в облозі в районі Ярмук, на півдні Дамаска, де за даними дослідження Amnesty International, понад 260 людей померли від під час облоги з того часу, як вона була посилена в липні 2013 року. Принаймні 70 з них померли після
прийняття резолюції 22 лютого 2014. Довільні затримання, насильницькі зникнення, тортури і смерті в
ув’язненні – у тому числі в ув’язненні озброєних груп – продовжуються як і раніше. Заклики резолюції по звільненню всіх затриманих осіб, яких довільно викрадають та тримають під вартою, у тому числі в’язнів совісті, також не були почуті.
“Черговий прояв нездатності Ради Безпеки полегшити страждання сирійських цивільних осіб сильно підриває довіру до її здатності реагувати на серйозні порушення прав людини”, – сказав Філіп Лютер.
“Для того щоб відновити будь-яку значиму роль у боротьбі з безкарністю та порушеннями прав людини в Сирії, члени Ради мають суттєво посилити зусилля по здійсненню резолюції, відкинути політизацію і об’єднатися заради відстоювання прав людини.”

3 Comments on "Росія та Китай “бездушно” наклали вето на резолюцію Радбезу ООН звернутися до Міжнародного кримінального суду"

Comments are closed.

More in Новини
ІЦ “Майдан моніторинг” презентував виставку “Герої не вмирають”

...

Close