Зруйнована Січ

Ви можете мене звинуватити у надмірності порівнянь, незнанні історії, навіть, у непатріотизмі.  Але те, що я вчора побачив на Майдані, щось мені нагадало. Напевно на генетичному рівні…  Катерина-ІІ теж мала значні підстави розігнати Січ. Заважала вона їй у  державотворенні. Задачу виконала, але не хотіла добровільно розходитись. І козаки, напевно, розбігались-роз’їжджались не в смокінгах та на дорогих джипах. І зруйнована “інфраструктура” Січі, напевно, місцевість не прикрашала.  Навпаки…

Складнощі перекладу… 

02.1 02

Як перекласти на мову нових (чи нових ?) українських чиновників просту українську фразу: “прибирання Майдану?”. Ви як її розумієте? Я розумію в сенсі наведення порядку, винесення сміття, видалення (хрін із ними!) всіляких бомжів та алкоголіків. Нова влада (напевно, як і стара) розуміє в сенсі повної “зачистки”, тобто ліквідації. 

0101.1Не знаю, як кому, а мені те дійство, що відбувається в центрі столиці, нагадує саме ліквідацію.

03.1

04.1

І дуже хотілося б запитати тих записних патріотів, які зараз кричать про “бомжатнік”: “Що б ви, панове, зробили, якби якийсь шанований вами символ (наприклад, прапор) впав у багнюку? Втоптали його б далі? Чи розірвали на шматки та викинули у бак зі сміттям?”.

04
Те ж саме я б хотів запитати у киян? Ви що, дійсно розділяєте ту наругу, яка зараз здійснюється над символом вашої революції?

03
Ганьба!

Олексій Кулішенко

Коментарі читачів

Stas Nikolenko
Стосовно революцій немає і ніколи не буває єдиної громадської думки. Думки відмінні і навіть протилежні, тому, що мету кожна суспільна верства в революції має свою.. Парламентська опозиція свою мету виконала. Вони є в основній масі представниками великого бізнесу, частина якого була в опозиції до Януковичаа і втступу до мутного союзу. Вирівши цю свою проблему , вони зупинились, бо інших змін -люстрації, реформ правоохоронної ситеми,знищення корумпованих схем вони не потребують. Тому, що їм простіше і вигідніше підігнати під себе силовий блок і домовитись з минулою елітою (під час французької революції на таких мінімальних вимогах до революції стояли жирондисти.) Середній та дрібний бізнес ,частину інтелигенції мало влаштовують зміна одного прізвища при владі на інше і що мутні фінансові потоки з бюджету потечуть просто в інші гаманці. Ці верстви за продовження революційних змін. На Майдані залишились люди , які в наслідок революції опинились на маргінесі- втратили роботу, житло, деякі родини, до них приєднуються інші радикальни групи маргіналів – проблеми яких на данній стадії далеко не вирішені По аналогії з Французькою революцією можна назвати їх “санкюлотами”. Ось зараз ми і спостерігаєм чи вдасться “жирондистам” перемогти “санкюлотів”, не дочекавшись виступу якобинців?

Андрій Вітько
Я лично 3 недели назад был на Майдане, и перед этим еще за месяц. Это совсем не тот майдан, который был в декабре и в марте. И мне больно и обидно за то, во что он превратился. Я не понимаю его функцию сейчас. Для нынешней власти “шоб помнили и боялись”? Для этого достаточно оставить символ. Стеллу или памятник. А если повторится история 2010-2013годов., люди соберутся снова за несколько часов и им будет абсолютно наплевать как на запреты, так и на всех этих “алкодежурных”, которые там сидят сейчас непонятно зачем и поганят центр Киева. Никакой полезной функции они сейчас не несут, а только вызывают раздражение киевлян и гостей столицы. И это не только мое мнение. Ни один из моих знакомых и родственников из Киева, которые стояли зимой на Майдане и поддерживали Майдан вещами-деньгами-продуктами, сейчас не хочет видеть безобразие, в которое тот Майдан превратился.

Клуб Апостроф
А хто знає, чи не були серед прибиральників найняті тітушки для компроментації влади? Хіба прибирати з криками “Бей укров!” — це стиль українського Києва? Ні. От і думайте, нащо там були російські журналісти… Не треба всі яйця валити в один кошик.

Stas Nikolenko
Для роботи з “не дуже приємним запахом” залучаються люди, які на неї згодилися.Я думаю, що в першу чергу це ті в кого Майдан стоїть комом посеред горла. А це все ті ж ватники, яких і в Києві вдосталь.. Звідселя й “укропи” і намагання нищити прапори.

ірина коваль
як завжди активна диванна сотня, і ще ті, що грошима-продуктами доклалися до Бойового Майдану. Нічого не було б, якби цим лише обмежились! Я – киянка, і я не стояла на Майдані, я працювала там як лікар, спершу – лікувала простуджених, потім – поранених. Зараз на Майдані були хлопці, яких я пам’ятаю не лише з 18-20 лютого, а значно раніше. Вони – Українці, Майданівці і Герої. Ті, хто вчора руйнував Майдан – кияни 2-5-річної давнини, які хочуть повернути собі місце, де можна пити пиво, лузати сємкі і слухати рускій шансон, бо це їх цєнтр. …Мені страшенно соромно, бо я подумала, що такі, як я – тисячна “тилова” підтримка вже не потрібні на Майдані, треба лікувати поранених, забезпечувати вояків засобами захисту, їжею… А виявилося, що кілька сотень манкуртів можуть під проводом “нової” влади знищити (ще й вихвалятися цим) Твердиню Нашої Революції. Простіть мене, Герої, я винна

Halyna Tsyhanenko
Ірино, я розумію і приймаю, як боляче вам відчувати себе винною і те, коли соромно.
проте знаю напевно, що “Ті, хто вчора руйнував Майдан – кияни 2-5-річної давнини, які хочуть повернути собі місце, де можна пити пиво, лузати сємкі і слухати рускій шансон, бо це їх цєнтр” були там й інші люди, значно більш достойніші й патріотичніші чим ви їх описуєте. Знецінювати протилежну думку – можна але чи варто так вибудовувати стосунок, можна й спробути її почути.
Я теж працювала на Майдані, як психолог. З самого початку, як і мої колеги, які супроводжували сотні, які залишились у теперішніх наметах.
Були і так ” Зараз на Майдані були хлопці, яких я пам’ятаю не лише з 18-20 лютого, а значно раніше. Вони – Українці, Майданівці і Герої”
проте були й інші. Які чекали вигод лише для себе, оплати за звільнення місця. Або й маргінали, котрі лише власні справи вирішували ночуючи у наметі. Не ідеалізуйте будь ласка майданівців. Вони звичайні люди.

14 Comments on "Зруйнована Січ"

 1. І взагалі, що за “стадний інстинкт” розписуватись за “всіх киян”? Хтось проводив опитування?

 2. Чего и следовало! И так Майдан продержался долго! В январе-феврале о бомжатнике и проплаченных бездельниках через день говорил Янукович и гос-каналы, теперь и 5 канал созрел во главе с Чайкой, которому уже в пору вручать премию Полное дерьмо им.Киеселева! Майдан стал таким – да таким он и был + – кураж с энтузиазмом! Революции не делают ангелы, точнее хулиганов там всегда больше!
  Ко всему добавился неизбежный постфронтовой синдром, который наметился уже буйным цветом в марте месяце! Со всеми вытекающими – пьянкой, крышеедом, агрессией, фети
  шизацией мест боевой славы. Было дело кому то до этого? Кроме отдельных психологов-волонтеров? Люди сделали свое дело и оказались ненужны! Власть только и думала, как от них сдыхаться. Идея – кто не сдох, вперед на фронт оказалась действенной и получила живую поддержку у диванной публики! Которая нашла себе уже новую игрушку – “наши ребята на войне”. Каковых всячески поддерживают… отдельные волонтеры, все остальные, включая власть – скорее “морально”
  Понятно – нынешний Майдан в подобной форме исчерпался давно… Но сносили его вполне в духе отставленного гаранта! Тому нукжна была Йолка, нынешнему – парад…
  Майдан, увы, так и не стал основой широкого гражданского движения, способного контролировать власть, нового Гайд-парка, где обсуждаются идеи и творятся общественные организации! И даже началом действительно народной самообороны по прибалтийскому типу. (желающих воевать тупо загнали под ментов!).
  ЕДИНСТВЕННОЕ, что майдановцы могут сделать на нынешнем этапе – создать серьезную ветеранскую организацию участников Майдана. Пора им понять – НИКОМУ ОНИ НАФИГ УЖЕ НЕ НУЖНЫ. НИКТО ИМ НЕ ПОМОЖЕТ И НЕ ПОДДЕРЖИТ, КТОРЕ ИХ САМИХ! Не им, не семьям Сотни и пропавших без вести…
  И это пока! Скоро не только на Востоке, но и по всей стране будут проклинать “проклятых бомжей, поссоривших нас с братской Россиией!. Из-за которых и война началась и вода горячая пропала! Зная наш народ – именно так и будет! А после окончания войны к ним присоединятся никому уже не нужные “наши ребята”, которые так же быстро превратятся в социально опасных, неуравновешенных посткомбатантов! Которые будут милостыню в переходах просить! Их тоже надо будет поддержать кому-то, из петли вытащить.
  Короче надо им дать идею, это лучшее, что можно сейчас сделать!

Comments are closed.

More in Громадські акції, Новини, Події, Відео, Місцева влада
Благодійна акція по збору коштів для військових у Полтаві

...

Close