Лідерство в епоху веб 2.0

Про Інтернет, соціальні мережі та пошукові системи знає зараз чи не кожен. А от мало хто здогадується про те, як правильно цим користуватися, аби не лише знайти потрібну і правдиву інформацію, а й не зашкодити собі.
Секретами використання нових медіа з учасниками Школи Лідера «Відповідальна молодь» поділився керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз – Україна» Віталій Мороз. Тренінг відбувся 4 лютого у рамках реалізації проекту «Зміцнення міжрегіональної молодіжної співпраці та мережування» громадської організації «Чернігівський Центр Прав Людини».

Поколінню, що народилася в епоху Інтернет – залежності, надзвичайно важливо вміти фільтрувати інформацію, що пропонує мережа, – зазначив Віталій Мороз. Під час тренінгу учасники дізналися про маніпуляції та репутацію в Всесвітній мережі, обговорили специфіку різних Інтернет – ресурсів.

Цікавим відкриттям стало те, що далеко не вся молодь бачить лише позитив у «світовому павутинні». Адже користування ним викликає залежність. Та не зважаючи на це, позбуватися її ніхто не поспішає.

Не менш важливим для молоді стало використання вже відомих соціальних мереж twitter, Instagram, але вже з іншої невідомої раніше їм сторони. Виявилось, що за допомогою так званих «ретвітів» та «хештегів» можна з легкістю розповісти про новину всьому світу або навіть отримати за свої публікації немалі кошти. Нові соціальні мережі дають унікальну можливість зробити собі «Ім’я» у сфері медіа та журналістики без зайвих зусиль та «хороших» знайомств.

Озброївшись новими знаннями, активна молодь Сумської і Чернігівської областей, а саме така зібралася у ІІІ Школі Лідера, поспішає їх застосувати. І, можливо, скоро світ дізнається про нового лідера у сфері медіа.

Діяльність проходить в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.