Україна зробила колосальний внесок в перемогу над фашизмом – Президент

Президент Петро Порошенко в Одесі взяв участь в урочистостях з нагоди 71-ї річниці визволення міста від нацистських окупантів. Звертаючись до присутніх у залі, Глава держави зазначив, що з сьогоднішнього свята розпочинається марафон пам’яті з відзначення 70-річчя завершення Другої світової війни, який закінчиться святкуванням Дня перемоги 9 травня.

32663Президент особливо підкреслив внесок українців у перемогу 1945 року. «За підрахунками істориків, близько 6 мільйонів українців воювали у лавах Червоної армії. 2072 українця заслужили звання Героя Радянського Союзу. Український льотчик Іван Кожедуб, який збив 64 німецьких літаки, став тричі Героєм. Чотири оперативні стратегічні об’єднання були названі «українськими фронтами», – сказав Петро Порошенко, зауваживши, що Україна разом з Білоруссю опинилися фактично у центрі подій війни 1941-1945 років.

«Свідченням колосального внеску українців у перемогу над фашизмом стало і визнання України у 1945 році засновницею ООН, на рівні з іншими державами», – наголосив Президент.

Глава держави назвав образливими та шокуючими заяви нинішнього керівництва РФ про те, що війну можна було б виграти і без України. «Такі слова – то наруга над пам’яттю загиблих воїнів і знущання над почуттями живих ветеранів. Не виграли б цієї війни без українців – тут немає навіть про що сперечатися! А от про те, чи почалася би війна, якби у Кремлі не підписали пакт Рібентроппа-Молотова, можна було б і посперечатися», – зауважив Петро Порошенко.

Особливо відзначив Президент героїзм одеситів, 14 з яких були удостоєні звання Героя. «Пам’ять про те воєнне лихоліття нічим не стерти. Наші діди-прадіди з покоління сорокових відбили агресію із Заходу. Та навіть у страшних снах вони не могли уявити, що після сімдесяти років миру в життя їхніх онуків та правнуків війна увірветься… зі Сходу», – сказав Петро Порошенко.

«Чим, скажіть, аншлюс Австрії 38-го року чи окупація Судетської області в 39-му відрізняються від анексії Криму чи спроб відторгнути Донбас в 2014-му?!» – запитав присутніх Президент.

Глава держави відзначив значний вклад одеситів у антитерористичну операцію на Сході. «Вперше за 70 років ми зі зброєю в руках захищаємо суверенітет та територіальну цілісність держави від ворожих зазіхань. Гідні слави своїх героїчних предків, одесити встали на захист Батьківщини, виконуючи свій святий обов’язок в лавах Збройних Сил України та інших військових формувань», – сказав Президент. Петро Порошенко відзначив особовий склад оперативного командування «Південь», підрозділи Військово-Морських Сил, повітряного командування «Південь», Національної гвардії, офіцерів та курсантів Військової академії. Одеські морські прикордонники беруть участь у охороні морської ділянки державного кордону біля Маріуполя. 59 кращих синів Одещини віддали життя за свою українську Батьківщину.

Президент особливо також зазначив той факт, що за рік в Одесі сформовано потужний волонтерський рух на підтримку армії.

Глава держави звернувся до присутніх і російською мовою. «Я глубоко признателен Одессе и всем вам за ваш выбор в пользу единой Украины, за вашу верность своей стране, своему народу, своему гражданскому долгу», – сказав Петро Порошенко.

За пропозицією Президента всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у часи Другої світової війни, в ході антитерористичної операції, а також тих, чиє життя трагічно обірвалося 2 травня минулого року.

Президент вручив державні нагороди учасникам звільнення Одеси, учасникам АТО та волонтерам.

****

Як ми вже повідомляли, ІЦ “Майдан Моніторинг” розпочав власну акцію до річниці перемоги над нацизмом. Детальніше – ТУТ

1399355385_1307933-300x225

1 Comment on "Україна зробила колосальний внесок в перемогу над фашизмом – Президент"

  1. однако | 10-04-2015 23:29 at 23:29 |

    Украине предстоит еще покончить с русским фашизмом !

Comments are closed.

More in Infowar, Війна, Національна безпека, Новини, Події, Політика, Солідарність, Суспільство, Військо, Героям Слава!, Дати, Наша історія, Президент, Смерть совку!
“Задля мінімізації впливу ворожої пропаганди”

Голова Комітету ВР України з питань свободи слова та інформаційної політики позитивно сприймає пропозиції Інформаційного центру "Майдан Моніторинг" щодо необхідности...

Close