Kostyantyn Levin: Про державну політику пам’яті

Зара я вам напишу, корочє, важливі пункти для програмного документу про нашу державну політику пам’яті, а ви прочитайте і запам’ятайте.

Тож:

1) Українці, серед інших народів, в лавах радянської армії брали участь в окупації Польщі 39-го року, були причетними до злочинів радянської системи проти польського народу в роки війни, а також були серед тих, хто тримав Польщу під радянською окупацією у повоєнні роки. Повстанський рух на Західній Україні під час Другої Світової був причетний до вбивства мирного польського населення. Ми просимо вибачення у польського народу і хочемо сказати, що ми добре пам’ятаємо і будемо надалі пам’ятати ці жахливі факти для того, аби ця прикра сторінка нашої історії ніколи не повторилися. Сподіваємося тепер і завжди в майбутньому на мирну співпрацю заради добра й процвітання наших народів.

2) Під час революції 1917-1921 рр., українці, серед інших народів, приймали участь у єврейських погромах. Також українці, серед інших народів, були на службі Вермахта і приймали участь у Голокості. Ми просимо вибачення у єврейського народу і хочемо сказати, що ми добре пам’ятаємо і будемо надалі пам’ятати ці жахливі факти для того, аби ці прикрі сторінки нашої історії ніколи не повторилися. Сподіваємося тепер і завжди в майбутньому на мирну співпрацю заради добра й процвітання наших народів.

3) Українці, серед інших, причетні до терору радянської системи проти народів, що опинилися в кордонах СРСР: азербайджанців, вірменів, білорусів, грузинів, естонців, казахів, киргизів, латишів, литовців, молдован, росіян, таджиків, туркменів, узбеків. Ми просимо вибачення у цих народів (окрім росіян, доки вони не припинять військову агресію проти нашої держави) і хочемо сказати, що ми добре пам’ятаємо і будемо надалі пам’ятати ці жахливі факти для того, аби ці прикрі сторінки нашої історії ніколи не повторилися. Сподіваємося тепер і завжди в майбутньому на мирну співпрацю заради добра й процвітання наших народів.

4) Українці, серед інших народів, причетні до злочинів радянської армії проти народів тих країн, які після Другої Світової війни опинилися в зоні окупації СРСР (т. зв. “Східний блок”). Також українці, серед інших народів, причетні до злочинів проти народів цих країн від 1945 р. до кінця 80-х років. Ми просимо вибачення у румун, болгар, угорців, чехів, словаків, німців, і хочемо сказати, що ми добре пам’ятаємо і будемо надалі пам’ятати ці жахливі факти для того, аби ці прикрі сторінки нашої історії ніколи не повторилися. Сподіваємося тепер і завжди в майбутньому на мирну співпрацю заради добра й процвітання наших народів.

Джерело: ФБ автора

Фото

Vasili Yroshevski liked this post
More in Суспільство, Миротворчість, Наша історія, Статті, Школа критичного мислення
Історія родини як історія одного народу

Потік людей, подібно безлічі струмочків, що стікаються до моря, прагнув злитися воєдино, щоби показати всьому світові, що корінний народ Криму...

Close