У Львові відбулася українсько-польська молитва примирення

На території меморіалу «Цвинтар Орлят» та біля меморіалу воякам Української галицької армії, що на Личаківському кладовищі в Львові, відбулась польсько-українська молитва примирення. Її провели Архієпископ Митрополит Львівський Римсько-католицької Церкви Мечислав Мокшицький, духівники Українського католицького університету Тарас Когут та Орест Демко.

dsc_5839-1024x684

Спільна молитва першого листопада, у День всіх Святих за польською традицією, стала вже традиційною для Львова, і помолитися разом приходить багато і українців, і поляків.

dsc_5797-1024x684

«Польська громада є дуже великою у Львові. І потрібно пам’ятати, що стосунки потрібно підтримувати. Неможливо досягнути певного рівня у їх розвитку і думати, що це назавжди. Дякувати Богу, після Другої Світової війни ми почали розуміти, мудрість – в іншій формулі. Англійською мовою – «win-win»: перемога однієї сторони означає перемогу для іншої. Під час визначальних подій на Майданах ми переконалися, що від співпраці користають обидва народи», – зазначив Мирослав Маринович, проректор УКУ з місії та призначення університету.

dsc_5879-1024x684

Уперше польсько-українська молитва примирення масово відбулася 1 листопада 2002 року за участю кардиналів Любомира Гузара та Мар’яна Яворського, дисидентів Яцека Куроня, Михайла Гориня, Мирослава Мариновича та ще близько сотні громадських діячів з України та Польщі. Така акція стала ініціативою поляків та українців, які виступили за діалог, порозуміння та поєднання між двома народами.

Джерело: УКУ

More in Громадські акції, Новини, Політика, Суспільство, Миротворчість, Народна дипломатія, Наша історія, Смерть совку!
Невже працівники культури та освіти Донеччини повернулися до України?

Невже крига скресла? Невже працівники культури та освіти почали працювати з такими людьми, як Джміль? Бо ж всім бібліотекам звільненій...

Close