Для чого уряд проводить “податкову реформу” та в чому основна мета новацій від Мінфіну?

Озвучувана публічно основна мета – зменшити навантаження на бізнес, створити йому кращі умови. Головною проблемою бізнесу названий завеликий ЄСВ, що зумовлює тіньові зарплати. Основною метою “реформи” урядовці називають радикальне зменшення ЄСВ (до 20%).

Але насправді все це локшина для лохів, і це прямим текстом визнала 7 грудня міністр фінансів пані Яресько в інтерв’ю Лізі:

Кореспондент: – А если не успеете, есть проект бюджета по старому кодексу, или будем пару месяцев жить по бюджету-2015?

Яресько: – Есть. Но все равно нам нужно будет сокращать расходы примерно на 70 млрд, поскольку с 1 января к ЕСВ применяется понижающий коэффициент 0,6 и доходы казны, в первую очередь Пенсионного фонда, резко сократятся. Правда, при таком сценарии мы опять-таки выпадаем из программы МВФ, и как будем финансировать бюджетный дефицит, я не знаю. Для меня это не выход из ситуации. Я не хочу опять сворачивать с дороги развития и идти дорогой, ведущей в тупик.

Отже, Яресько прямо каже, що ЄСВ зменшується з 1 січня без всяких нових змін до Податкового кодексу, зменшення ЄСВ вже передбачено “податковими реформами”, які ухвалені раніше.

І, як прозоро натякає Яресько, реальна основна мета запровадження в останні дні грудня змін до Податкового кодексу – не зменшення навантаження на бізнес, а збільшення цього навантаження задля закривання величезних втрат бюджету від вже запровадженого раніше зниження ЄСВ.

Насамперед затикати дірки в бюджеті урядовці хочуть за рахунок тих, хто їм найменш близький та симпатичний – малий та середній бізнес, користувачі спрощеної системи оподаткування, яку пропонується каструвати практично до смерті для збільшення коштів, які збираються з цих людей до державної скарбниці.

Оце і є основна мета “податкової реформи” від уряду: на питання, що буде у випадку неухвалення нових податкових законів, пані міністр каже не про те, що бізнес не отримає так потрібне йому зменшення тягаря, не про те, що не відбудеться пожвавлення економічної діяльності, а про те, що і є предметом її справжнього занепокоєння: про незакриту дірку в бюджеті.

kodeks

Фото

Chacha Shushuridze

More in Влада, Політика, Суспільство, Економіка, Записки, Уряд
Военные Национальной гвардии провели для детей Бердянского интерната серию развивающих игр

На этой неделе военные Национальной гвардии, при поддержке Украинской Миротворческой школы, несколько раз посетили Бердянский интернат

Close