Жінки беруть на себе відповідальність

Коли в одному місці одночасно збирається велика кількість талановитих, високо професійних, дієвих, патріотичних і просто красивих жінок, починаєш шкодувати за матріархатом, що колись панував на теренах нинішньої України, і за тим, що нині, на жаль, так невиправдано мало використовується багатогранний потенціал жіноцтва. А від гендерної нерівності відчутно програє українська спільнота, 57% якої становлять саме жінки. Адже наука й світова практика давно довели: чим більше жінок долучено до процесу ухвалення рішень, тим гармонійніше й соціально спрямованіше суспільство. Бо жінка дає й плекає життя, від природи вона інша, ніж чоловік – воїн і годувальник, у неї інші життєві цінності й пріоритети, зокрема, мир і добробут.
Ф 2У Верховній Раді України восьмого скликання лише 12% представників слабкої статі. Трохи більше їх у місцевих радах і то завдяки доповненням до законодавства, прийнятим на вимогу Ради Європи, які передбачали 30% квоти для жінок у виборчих списках політичних партій.
Про це йшлося на Форумі жіночого активу області, організованому Полтавською Спілкою жінок «Чураївна» спільно з Інститутом гендерних трансформацій, Полтавським обласним медіа-клубом, Полтавським регіональним фондом підтримки підприємництва, Полтавським регіональним відділенням Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад та низкою інших громадських організацій.
Захід відбувся як частина проекту «Активізація участі жінок Полтавщини в суспільно-економічних процесах», який здійснюється ініціативною групою «Жінки Полтавщини – за рівні права та можливості» в рамках міжнародної програми «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що фінансово був підтриманий Євросоюзом.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Мета проведення форуму – активізація участі жіноцтва Полтавщини в суспільних та економічних процесах, в тому числі й миротворчих, обговорення пропозицій щодо запровадження на регіональному рівні програм розвитку жіночого лідерства та підприємництва. У ньому взяли участь понад 70 жінок з Полтави та усіх районів області.
Голова Спілки жінок «Чураївна» й одночасно радник міністра соціальної політики та праці Вікторія Курилко презентувала результати дослідження, що було нещодавно проведено у шести районах Полтавщини. Зокрема, респондентки зазначили, що найбільше цінують в лідерах здатність ухвалювати рішення і відповідати за них, компетентність, об’єктивність і вміння визнавати свої помилки. На запитання: чи мають жінки бути представлені в органах влади нарівні з чоловіками, 95% відповіли «так». Кожна друга на запитання: чому мало жінок у політиці, зізналися, що їм бракує ресурсів для повноцінної виборчої кампанії. 90% опитаних готові навчатися лідерству. А от успішною людиною себе вважають лише 2% респонденток. І це, погодьтеся, досить прикро.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час форуму відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу «Жінка року-2015». Він був оголошений восени 2105 року в кількох номінаціях, зокрема, таких, як «Жінка в освіті», «Жінка в медицині», «Жінка-волонтер», «Жінка в журналістиці», «Жінка у мистецтві», «Жінка у науці» та ін. Подання на своїх кращих членкинь надсилали громадські організації, трудові колективи, райдержадміністрації. Фотографії 12 фіналісток прикрасили кольоровий календар на 2016 рік «Жіноче обличчя Полтавщини», який надісланий у місцеві та центральні органи влади, посольства іноземних держав в Україні та офіси міжнародних організацій ів Києві.
– Наші 12 героїнь, що представлені на сторінках календаря, – каже Вікторія Курилко, – дуже різні за життєвим досвідом, фахом, покликанням, але всіх їх об’єднує безмежна любов до Батьківщини, до людей, котрі їх оточують, активна громадянська позиція, натхнення і небайдужість. Ці жінки роблять світ чистішим, затишнішим і справедливішим.
Кращими у своїх номінаціях визнані: Інна Сташевська – директор Інституту культури Луганського національного університету ім.Тараса Шевченка; Ірина Чмир – керівник творчого культурно-мистецького центру «Артландія»; Інна Отич – головний бухгалтер Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва; Олена Якубенко – викладач Полтавської державної аграрної академії; Алла Косик – в.о. начальника управління Держгеокадастру в м.Полтаві; Олена Дембовська – ковалівський сільський голова Хорольського району; Людмила Стельмах (Кучеренко) – президент Полтавського обласного медіа-клубу; Лідія Борисенко – голова фермерського господарства з Лохвицького району; Ірина Каптур – лікар-стоматолог, яка надає безкоштовну медичну допомогу нашим бійцям в зоні АТО; Людмила Назарова – експерт громадської ради з екологічної безпеки при Мінекології; Наталія Сенчук – голова Спілки пасічників Полтавщини та Олена Трапікас – волонтерка, секретар громадського об’єднання «Миргород – Допомога». Про кожну з цих жінок можна написати якщо не книгу, то цікавий нарис.
Окрім пленарного засідання, на форумі його учасниці також працювали в чотирьох секціях: «Жіночий миротворчий рух» (модератор Л.Кучеренко), «Жіноче підприємництво» (модератор І.Отич), «Жіноче лідерство» (модератор О.Якубенко), «Висвітлення у пресі тематики тимчасово переміщених осіб» (модератори В.Курилко та А.Мішин).
Корисна інформація, позитивні емоції, неформальне спілкування, нові знайомства, плани спільної діяльності – далеко не повний перелік того, що взяли з собою учасниці Форуму жіночого активу Полтавщини. Серед висловлених ними побажань – щоб він був щорічним.

Людмила Стельмах (Кучеренко)

Mariya Yakyvyuk liked this post

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Жінки беруть на себе відповідальність"

Comments are closed.