Друга Національна освітня (не)конференція EdCamp Ukraine

9 та 10 квітня 2016 року в Україні вдруге відбудеться Національна освітня (не)конференція EdCamp Ukraine – унікальна подія з підвищення кваліфікації шкільних педагогів у руслі edutainment (education&entertainment). За відгуками вчительок і вчителів, які відвідали Першу національну (не)конференцію, EdCamp для них – «як Діснейленд для дітей», сповнений вражень та нового захопливого досвіду.

Screenshot (135)

            Ініціатори заходу – ГО «ЕдКемп Україна» (www.edcamp.org.ua) та Продюсери освіти П@Ель (www.pael.pro) – у такий спосіб розбудовують спільноту відповідального вчительства, щоб змінювати освіту України «знизу», мотивуючи та залучаючи до розробки й упровадження освітніх реформ самих педагогів.

Подію включено до переліку заходів Міністерства освіти і науки України на 2016 рік, оскільки, як зазначив заступник міністра освіти Павло Хобзей, «EdCamp є позитивною практикою, що допомагає вчителям, які хочуть змін, будувати іншу систему, покращувати роботу школи». Павло Хобзей також планує відвідати захід, щоб особисто поспілкуватися з педагогами спільноти відповідального вчительства. (Не)конференція для шкільних педагогів входить і до плану заходів Інституту модернізації змісту освіти, із яким нещодавно
ГО «ЕдКемп Україна» підписала меморандум про співпрацю.

У цьому прагненні змінювати освітній простір України на краще команду EdCamp Ukraine підтримує The EdCamp Foundation (www.edcamp.org) в особі виконавчої директорки Хадлі Фергюсон та керівниці програм Кім Сівік, Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка, перша леді України Марина Порошенко, Міністерство освіти і науки України в особі Заступника Міністра Павла Хобзея та директорки Інституту модернізації змісту освіти Наталії Вяткіної, голова Громадської Ради при Міністерстві освіти і науки України Галина Усатенко та усі небайдужі освітяни країни. До партнерського кола (не)конференції також долучилися Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні, ініціатива Всесвітнього економічного форуму Global Shapers Сommunity, Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Microsoft, Intel, Велика ідея (платформа Спільнокошт), Соca-Cola Hellenic Ukraine та ще понад 40 партнерських організацій.

У своєму зверненні до команди EdCamp Ukraine меценатка, громадська діячка, дружина президента України Марина Порошенко висловила впевненість у тому, що «завдяки таким заходам, як Друга національна (не)конференція для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2016, можна сформувати генерацію прогресивних і професіональних педагогів, а також побудувати модерну українську школу, у центрі функціонування якої будуть інтереси, потреби і бажання дитини», а представниці Благодійного фонду Петра Порошенка візьмуть участь у (не)конференції.

500 учасниць і учасників, включаючи шкільних педагогів із різних регіонів, адміністраторів освіти усіх рівнів, представників/-иць бібліотечного й музейного сектору, громадських організацій та бізнесу, учнівства та їхніх батьків, студентства педагогічних спеціальностей, 80 національних і міжнародних експерток та експертів із 12 країн світу – Бєларусі, Великобританії, Вірменії, Грузії, Італії, Нідерландів, Німеччини, США, Угорщини, Франції, Швейцарії та України –  зберуться в Культурному центрі «Бейт Дан» у Харкові.

EdCamp Ukraine – це унікальна платформа професійного зростання для вчительства України. Як пояснюють натхненник руку EdCamp в Україні Олександр Елькін та експертка в побудові спільноти EdCamp в Україні Марина Пащенко, «(не)конференція проходить у новому форматі дискусійного заходу, у якому учасники/-ці самі визначають перебіг його роботи, EdCamp ґрунтується на принципах безкоштовності, незалежності та вільної ініціативи». «Важливим для свободи професійного зростання, – наголошує координаторка програм The EdCamp Foundation Кім Сівік, є  підпорядкування (не)конференції закону
«про дві ноги», який створює демократичну атмосферу та заохочує учасниць/-ків обирати саме ті сесії, які відповідають їхнім потребам
».

Друга національна (не)конференція EdCamp Ukraine 2016 матиме кілька тематичних акцентів: нові технології в навчанні, недискримінаційний підхід в освіті, інтеграція громад, англійська мова як державний пріоритет.

Ключові сесії проведуть усесвітньовідомі едукатори: доктор філософії, практичний філософ, автор багатьох книг Оскар Бреніф’є (Франція, Париж) розкриє взаємозв’язок критичного мислення і відповідальності; лекторка і тренерка з ненасильницької комунікації Ева Рамбала (Угорщина, Будапешт) поділиться досвідом, як захистити себе через співпрацю та поглиблення взаємин; про формування в школі навичок 21 століття, прорив в освіті завдяки змішаному навчанню та застосуванню цифрових технологій роповідатиме Естер Воуджитскі (США, Пало Алто, Каліфорнія), викладачка журналістики і засновниця програми Palo Alto High School Media Arts, почесна запрошена наукова співробітниця в MediaX у Стенфорді.

За два дні у рамках (не)конференції відбудеться 145 унікальних сесій у 17-ти локаціях та дві подіумні дискусії, присвячені обговоренню візії нової української школи та проблемі виявлення й подолання усіх видів дискримінації в освіті, у тому числі питанню інклюзивної освіти.

Під час (не)конференції 11 координаторок/-ів поділяться досвідом організації регіональних міні-EdCamp’ів, що відбулися у грудні 2015 р. – квітні 2016 р., і порадять, як провести (не)конференцію у своїй школі. Педагоги також зможуть удосконалити свою майстерність, відвідавши презентацію спеціально перекладеного до події топ-курсу авторитетної МООК платформи Coursera та побувавши на відкритих уроках. Останні відбудуться за методикою «акваріум»: учителі/-ки проведуть уроки у збірному 8-му класі, сформованому з дітей з усієї України завдяки Фонду «З країни в Україну», а всі присутні нададуть доброзичливий і професійний зворотній зв’язок. Частину програми буде присвячено музейній педагогіці, роботі в музеях з метою співпраці в рамках навчального процесу.

У рамках EdCamp Ukraine 2016 передбачаються також інтерактивні зони, обговорення цілей сталого розвитку ООН у сфері освіти та гендерної рівності, формат спілкування «Жива бібліотека», освітній квест, презентація унікального німецько-українського проекту «Молодь і дебати», ексклюзивний випуск журналу про EdCamp Ukraine 2016 від Видавничої групи «Основа», благодійна акція. Буде анонсовано унікальну програму для підтримки розвитку руху EdCamp в Україні – «EdCamp у коробці».

7 квітня о 14.00 у Харківському кризовому інфоцентрі «НАКІПЄЛО» відбудеться офіційна прес-конференція Другої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine за участі оргкомітету ГО «ЕдКемп Україна» – Олександра Елькіна, Марини Пащенко, Олени Малахової, Ірини Міньковської, а також Програмної директорки The EdCamp Foundation Кім Сівік (США, Філадельфія).

9 квітня о 9:00 на місці проведення (не)конференції перед її початком відбудеться прес-тур, на який організаторська команда запрошує (за попередньою акредитацією) всіх представників/-ць медій, а власне захід розпочнеться офіційним урочистим відкриттям о 10:00.

За запитом представникам/-цям медій попередньо може бути надана програма Другої національної (не)конференції. Команда EdCamp Ukraine готова сприяти в організації ексклюзивних інтерв’ю з учасницями та учасниками, експертним колом, партнерами події.

Місце проведення:

Культурний центр «Бейт Дан» (м. Харків, вул. Тобольська, 46, www.beitdan.org.ua).

Карта проїзду https://goo.gl/maps/tglaZ

Офіційний сайт руху EdCamp в Україні:

www.edcamp.org.ua

 

Веб-сторінка EdCamp Ukraine 2016:

http://bit.ly/edcampukraine2016

Офіційні соціальні мережі:

Facebook: www.facebook.com/EdCampUkraine
Twitter: www.twitter.com/EdCampUkraine
Instagram: www.instagram.com/EdCampUkraineё

YouTube: https://www.youtube.com/c/EducationalproducersPaEl

Хештег для учасників/-ць і кореспондентів/-ок: #EdCampUkraine

Контактна інформація для партнерства:

Олександр Елькін, голова організаційного комітету, к.т.н.

Моб.: +38 050 302 31 32

Акредитація ЗМІ для участі у прес-турі – до 8 квітня, 20:00:

Ірина Міньковська, PR-менеджерка

Моб.: +38 066 18 89 975
Інформаційна довідка:

EdCamp уперше було проведено у 2010 році натхненними едукаторами з Філадельфії (США). На сьогодні понад 950 заходів у 26-ти країнах світу об’єднали 70 000 педагогів і різних стейкхолдерів навчального процесу з усіх куточків земної кулі для відкритого обміну учительським досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань.

За дослідженнями The World’s Top 10 Most Innovative Companies of 2015 in Education формат EdCamp є 6-им у всесвітньому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій 2015 року.

Україна стала 9-ою державою світу й 3-ою в Європі, яка приєдналася до цього всесвітнього руху завдяки ГО «ЕдКемп Україна». За 9 місяців від проведення Першої (не)конференції (23 і 24 червня 2015 року) команді EdCamp Ukraine вдалося об’єднати понад 2 000 педагогів з усієї країни в рамках національної та регіональних подій.

Партнерське коло EdCamp Ukraine 2016: 

 • Продюсери освіти та технологічні гурмани «П@Ель»
 • The EdCamp Foundation
 • Global Shapers Community, ініціатива World Economic Forum
 • Клуб успішних жінок, м. Харків
 • Система шкільного менеджменту School Champion
 • Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні
 • Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні
 • Microsoft в Україні
 • Intel Education в Україні
 • Велика ідея (платформа Спільнокошт)
 • Coca-Cola Hellenic Ukraine
 • Фонд Порошенка
 • Культурний центр «Бейт Дан»
 • Фонд «Джойнт»
 • Благодійний фонд «Мистецький арсенал»
 • Український Форум Благодійників
 • Благодійний фонд України «Відкриті серця»
 • Гендерний інформаційно-аналітичний центр «КРОНА»
 • Центр гендерної культури і Музей жіночої та гендерної історії
 • Фонд «З країни в Україну»
 • Фонд «Професійний розвиток Харкова»
 • Всеукраїнське об’єднання «Українські рубежі»
 • Клуб Фасилітаторів.UA
 • Фонд BrainBasket
 • Створення мальованих відео «Artscribe»
 • Bridal Group
 • Global English Center
 • Технічна студія «Винахідник»
 • FIRST LEGO League
 • ПРОЛЕГО: інноваційні освітні технології
 • Живий зошит
 • Ресурсний центр «ГУРТ»
 • Видавнича група «Освіта»
 • Видавництво «РАНОК»
 • PR-агенція Bagels&Letters
 • WOMO: мама в ділі
 • Культурно-освітній проект Happy Ukraine
 • Hi-Tech.UA
 • Реанімаційний пакет реформ
 • Music Camp International
 • Impact Hub Odessa
 • Центр інноваційної освіти «Про.Світ»
 • Інтерактивна онлайн-освіта EdEra
 • Готель «Мир»
 • Таксі «Мир»
 • Premier Palace Kharkov
 • Freshline Sandwich Bar
 • Mafia: італійська та японська кухня
 • SWEETER – coffee to go
 • Виноробне господарство Князя Трубєцкого
 • IT-Sector Kharkiv
 • Паритет-Агро
 • Магазин плитки «Kerama Expert»
More in Новини, Суспільство, Освіта і наука
Минуле має значення. Якщо його не врахувати, воно перебудує майбутнє на свій лад

Найголовніше те, що нам неодмінно треба подолати гравітацію історії, заради щасливого майбуття, заради….. «Усе буде Україна!»

Close