ВИМОГА ДО ПОРОШЕНКА! Інакше – майдан на захист людей з обмеженими можливостями!

Шановний Петре Олексійовичу! Президенте!

Звертаюся персонально до Вас не тому, що ми знайомі особисто. І не тому, що була Вашим виборцем. А тому, що згідно нашої Конституції саме Президент України є гарантом додержання прав і свобод людини і громадянина.

Депутат, який балотувався до Полтавської міської ради від партії “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”, дозволив собі те, що засуджується всіма цивілізованими країнами світу! Цей депутат – Сергій Чередніченко.

Сергій Чередніченко. Фото з його сторінки в мережі Facebook

Сергій Чередніченко. Фото з його сторінки в мережі Facebook

Чередніченко дозволив собі публічне приниження гідності осіб з вродженими вадами! Даний вчинок не вписується ні в які загальнолюдські та моральні норми. За моїм твердим переконанням, подібна людина не те що не має права бути депутатом, а повинна бути покарана.

Дослівний коментар Чередніченка на його сторінці у соціальній мережі Фейсбук про двох полтавців (не з обмеженими можливостями):

«Я сьогодні трішки нагримав на Ігор Головатий, що пізно мені розповів про двох даунів Підгорного та Андрей Усачёва. Це ж треба бути такими дцпешниками, щоб валити навіть такі ініціативи! Цікаво, а якщо я зроблю ремонт у дитячій лікарні, ці дауни також будуть проти?».

11

Скрін-шот з мережі Facebook

Моєму обуренню просто немає меж! Я є матір’ю чудової десятирічної дівчинки, у якої ДЦП (дитячий церебральний параліч). Страшна хвороба моєї дитини є наслідком ряду жахливих лікарських помилок. Можете ознайомитися з нашою «історією життя» https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1183842878297915&set=a.381354688546742.107963.100000166434793.

Вікторія Родічева з донькою Лілією. Фото з мережі Facebook

Вікторія Родічева з донькою Лілією. Фото з мережі Facebook

Моя дитина – це те, що тримає мене на цьому світі, коли немає сил і хочеться опустити руки. Я живу заради неї! А ця… людина…, депутат міськради від БПП Чередніченко, дозволяє собі використовувати назви вроджених хвороб в якості замінника нецензурних слів, в якості «найстрашнішої лайки». І ця людина представляє Вашу політсилу в міській раді?! І ця людина за нас, полтавців, приймає якісь рішення?!

Скрін-шот з мережі Facebook

Скрін-шот з мережі Facebook

В Інтернеті є безліч статей з приводу  дій Чередніченка, що обурюють людей. Наприклад, він встановлював на вулиці нашого міста шибеницю. Це, звичайно, не тільки дітей може налякати, але й навіть дорослих. Поведінка даної особи взагалі за межами загальноприйнятих норм у суспільстві.

На сайті Полтавської міськради була розміщена петиція «Створення депутатської комісії щодо перевірки інформації, яка стосується депутата Полтавської міськради Чередніченка С.І.» http://www.rada-poltava.gov.ua/petition/68/. Петиція швидко зібрала більше 300 підписів (з необхідних 250).

Але мова наразі йде не про всі інші випадки. А про даний конкретний – глибоку образу людей з вродженими хворобами (ДЦП та синдромом Дауна). Про глибоку образу їх рідних та близьких. Та про глибоку образу будь-якої людини такими «порівняннями».

Петре Олексійовичу! Ви є батьком чотирьох дітей. І, як батько, Ви дозволили б, щоб Ваших дітей образили якимось подібним чином, як мою доньку і тисячі інших, хворих на вищевказані хвороби?

Як мати, як людина, якій це болить, я Вас не прошу, а ВИМАГАЮ ВІД ВАС ВТРУТИТИСЯ! Дайте публічну оцінку діям «свого депутата». І знайдіть шлях позбавити Полтавську міську раду від цієї особи! Також я вважаю, що за подібні вчинки має бути жорстке покарання. Це приниження гідності особи, яке наносить величезну моральну шкоду! За тілесні ушкодження навіть незначної тяжкості передбачено кримінальну відповідальність, хоча такі рани швидко загоюються. А моральні травми іноді можуть вплинути на все життя людини. Стверджую це з впевненістю, як психолог за освітою.

Вікторія Родічева в наметі полтавського Євромайдану

Вікторія Родічева в наметі полтавського Євромайдану

Щиро сподіваюся, що Ви гідно відреагуєте! Як батько, як чоловік і як Гарант Конституції! Навряд чи Ви хочете отримати в свій бік осуд від тисяч осіб з інвалідністю та, як наслідок, осуд цивілізованих країн.

«Майдан на захист людей з обмеженими можливостями» – це була б остання краплина. І оскільки я була інформаційним координатором Полтавського Євромайдану та прес-секретарем Полтавського Автомайдану, повірте, доволі швидко могла б зібрати людей на такий майдан. Керівництво школи для слабозорих дітей, де вчиться моя донька і ще більше 70 дітей з інвалідністю, не менше мене обурені вчинком Чередніченка. А асоціації інвалідів? Замість створення належних умов для гідного життя у суспільстві осіб з обмеженими можливостями – їх глибоко ображають.

Наша країна переживає часи війни. Багато людей повертаються з «гарячих точок» інвалідами. Суспільство має вчитися толерантності, інакше у такого суспільства немає майбутнього. Захист тих, хто тією чи іншою мірою є слабшим за інших, є обов’язком кожної нормальної людини. А кожен випадок дискримінації за тією чи іншою ознакою має піддаватися найжорсткішому публічному осуду! Ми не маємо права мовчати і нічого не робити і не маємо права допустити моральної деградації суспільства!

Президенте! Захистіть людей від дискримінації! Захистіть людей від Чередніченка та подібних випадків з боку інших осіб! Це – Ваш обов’язок!

Вікторія Родічева

прес-секретар відкритої громадської платформи «Нова Полтава»

More in Влада, Право, Дискримінація, Записки, Президент
Справа Української чести! Свій за свого! Захистімо пам’ять Українського командарма!

На сайті Київської міської державної адміністрації триває громадське обговорення проекту рішення Київради про перейменування вулиці Суворова на вулицю Омеляновича-Павленка. Реваншисти...

Close