МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УНІАН: «Мертва петля» Івана Плюща

10/31/2001 | НеДохтор
http://www.unian.net/ukr/news/news-1140.html

------------
«Мертва петля» Івана Плюща
[31.10.2001 15:57]

Чим ближче до виборів, тим складніше стає маневрувати крупним фігурам. Якщо у мирний час ( а під час виборів політикум, зрозуміло, живе за іншими законами) ще більш-менш можливо потроху дружити з усіма, то вибори кладуть цьому край. За Плющем давно були помічені симпатії до Ющенка, але зримих доказів цьому не було. Тепер же треба визначатись. І Плющ, природньо, прагне, прибитись до «Нашої України», але при цьому зберегти найдорожче, що у нього є (багато хто вважає, що це крісло спікера). Тут потрібна фігура вищого пілотажу. Плющ почав її виконувати...

Жорстка констатація Іваном Плющем того, що рідна для нього Народно-демократична партія практично вже вичерпала покладену на неї місію - об’єднувати усі демократичні сили у державі, як відомо, викликала різко негативну реакцію лідера партії Валерія Пустовойтенка. Нинішній міністр транспорту достатньо агресивно відреагував на реверанси Івана Плюща у бік виборчого блоку «Наша Україна» та перехід до штабу Ющенка Романа Безсмертного. Валерій Павлович категорично зажадав від однопартіців визначитись щодо того, з ким вони підуть на наступні парламентські вибори.

За дивним збігом обставин цей ультиматум прозвучав 23 жовтня - у той день, коли стало відомо про загадкову загибель охоронця та водія Івана Плюща. На цьому тлі перед спікером парламенту постала дилема - або відмовитись від своїх попередніх заяв про можливе лідерство об’єднання Ющенка серед демократичних сил і повернутись до активної роботи в НДП, або ж разом із Віктором Ющенком, Романом Безсмертним та Петром Порошенком розпочати формування у державі нової демократичної сили. І тепер без перебільшення можна сказати, що від вибору Плюща залежатиме його подальша доля як політика.

Прикметно, що ані Безсмертний, ані Плющ поки що жодним словом не обмовилися про можливість балотування за виборчим списком блоку, очолюваного Ющенком. Але Валерій Павлович розуміє, що лідерство Безсмертного у «Нашій Україні» це – вже реальність, а перехід Плюща туди – найближча перспектива. Тому Пустовойтенко заочно і натякає спікерові парламенту про можливість передачі Плющеві «пальми першості» у виборчому списку НДП. Ба більше, навіть – у блоці «За єдУ».

Проте, гра у доброго і злого слідчого Валерію Павловичу не пасує. Він свідомий того, що очолювана ним партія доживає останні місяці. І вихід із неї Плюща та Безсмертного – важливих політичних гравців на нинішній арені, може лише пришвидшити крах НДП. Вона або розчиниться у блоці «За єдУ» чи, скажімо, у «Нашій Україні», або залишиться партією одного лідера і вплив її на політичні процеси у державі буде мінімізовано, особливо після парламентських виборів.

А що ж Безсмертний та Плющ? Більш, ніж очевидно, що ані перший, ані другий своє майбутнє вже не пов’язують із НДП. Президентський представник у парламенті активно знайомиться із «будівельним майдачником» у «Нашій Україні», де йому відводиться одна із центральних ролей. Іван Плющ - у роздумах. Поміркувати спікерові парламенту справді є над чим. І не лише над тим, що стало причиною загадкової загибелі його охоронця та водія.

Сьогодні для Івана Степановича важливо тверезо оцінити перш за все свої шанси за двох варіпнтів розвитку подій - коли він залишається, умовно кажучи, з Пустовойтенком, і коли йде до «Нашої України». Якщо брати перший варіант, то чи може він стати до стати реальним, а не номінальним лідером у НДП, або у блоці «За єдУ»? Поки що перспективи Плюща як у першому, так і у другому випадках зводяться до ролі весільного генерала. У блоці НДП-«ТУ»-АПУ-ПРУ достатньо молодих, амбітних політиків і бізнесменів. Для них Іван Степанович це - представник минулого політики, а не майбутнього. Перспективи ж Плюща у НДП взагалі виглядають примарними. Тим паче після публічного оприлюднення ним «вироку» своїй партії.

За даних обставин реальним виглядає участь спікера парламенту справді у «Нашій Україні», а за тим – і у проекті формування на її базі потужної політичної партії. Зрозуміло, й сам Ющенко не проти, аби до нього долучився Іван Степанович – роль, яку виконував свого часу у долі Віктора Андрійовича Вадим Гетьман, залишається вільною.

Плющ до останнього часу демонстрував зваженість і поміркованість. Але не виключено, що його публічна заява Плюща про закінчення епохи НДП є прелюдією до оголошення ним наміру піти на вибори «з Ющенком».

Чи може загибель охоронця та водія можуть опосередковано вплинути на процес політичного «самовизначення» Плюща? Відповідь на це запитання має лише сам Іван Степанович. Однак, очевидно, що затягування процесу «ідентифікації» шкодитиме спікерові і цілком вигідне для окремих політичних сил.

Іван Степанович вже увійшов у політичне «піке». На черзі фігура вищого пілотажу – «мертва петля»?

Сергій РУДЕНКО (спеціально для УНІАН)
------------

Відповіді

  • 2001.10.31 | Максим’як

    Re: Плющ вже давно визначився.

    Одна справа. як йому це краще зробити він не знає. Може хтось пригадує, як колись на нього тиснули - вбивство його сина. Плющ теж тоді тяжко це пережив. На його позицію будуть орієнтуватися в кількох областях.

    Знову чути тему нагнітання: давайте вже визначатися, бігом, щоб мати час готувати замахи, теракти, провокації в ЗМІ. Не треба спішити, задекларувати свою визначеність можна і в лютому місяці, а сьогодні, хай Плющ собі лікуються всіма йому доступними методами.

    Чому я кажу, що Плющ вже давно визначився, бо саме періоди його головування у Верховні Раді були проблисками надії для українського народу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.01 | Мартинюк

      Історія з сином показує що Плющ на тиск не піддається.

      На переломі 1990-1991 року пркотилася хвиля замахів та викраденнь дітей ( переважно синів) вищих керівників республік СРСР. Це було у Прибалтиці і на Кавказі. Очевидноь що чинився тиск на цих керівників, аби вони утрималися від виходу своїх республік із СРСР.

      Сина Плюща вбили , коли останній був з парламнтською делегацією у США.
      КГБ забрало мого знайомого, Анатолія Доценка, керівника корпункту Радіо Свобода в Україні. Мета "забирання" була очевидна - добитися аби інформація про смерть сина Плюща прозвучала по "Свободі" і про це взнав в Америці Плющ .

      Моє враження що реакція Плюща була протилежною до очікуваної - він "оборзів" повністю і став послідовним лоббістом ідеї незалежності України.
    • 2001.11.05 | Михайло Свистович

      Це Плющ проблиск надії?

      Максим’як писав(ла):
      >
      > Чому я кажу, що Плющ вже давно визначився, бо саме періоди його головування у Верховні Раді були проблисками надії для українського народу.

      Панове, коли ми перестанемо шукати надію там, де її немає. Коли ми нарешті почнемо зневажати тих, зто хоче догодити і вашим, і нашим? Та в мене хитрість Плюща, яку він навіть не намагається сховати, і бажання викрутитись та залишитись хорошим для всіх, викликає просто блювотні рефлекси.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.05 | Максим’як

        Re: Вся надія на таких, як Плющ.

        Коли я був маленький, то в аптеці в рамці під склом на стіні висіла реклама: маленький плющик, червонощокий такий і надпис “пийте риб’ячий жир”. То в мене зразу викликало блювотні рефлекси.

        А коли я підріс, то зрозумів, що червона пиця, то є ознака справжнього українця, а вже зовсім недавно виявив, що слово мікрохвон, як і слово паляниця є тестовими для виявлення тих, хто маскується під щирих українців.

        Плющ не ворог свого народу, це тільки один з мільйонів сільських парубків, які народилися в період колективізації, голодоморів та масових рострілів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.05 | Михайло Свистович

          Тим, хто сподівається на таких як Плющ побажаю Contra spem spero.

          Максим’як писав(ла):
          >
          > А коли я підріс, то зрозумів, що червона пиця, то є ознака справжнього українця, а вже зовсім недавно виявив, що слово мікрохвон, як і слово паляниця є тестовими для виявлення тих, хто маскується під щирих українців.

          Якщо ці ознаки справжнього українця залишаться і надалі, то ми ще довго не пересядемо з чумацьких возів на швидкісні авто.

          >
          > Плющ не ворог свого народу, це тільки один з мільйонів сільських парубків, які народилися в період колективізації, голодоморів та масових рострілів.

          Багато хто з кучманоїдів також народився у вказаний Вами період. А Гладій, взагалі, син репресованого.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.11.05 | Максим’як

            Re: Та немає інших! 90% того віку саме такі. Тож потрібно і їх враховувати в реальному житті.

            Якщо Ви по своїй молодості відірвалися вперед, то не означає їх всіх потрібно заперечувати, як політику. В першу чергу визначитися: хто є ворог, а хто ні. А потім спробувати знайти хоч якісь спільні точки.

            Найпростіше себе поставити на їх місце, чи конкретно - місце Плюща, щоб зрозуміти, що можна робити на його місці, зберігаючи владу.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.11.05 | Михайло Свистович

              Re: Та немає інших! 90% того віку саме такі. Тож потрібно і їх враховувати в реальному житті.

              Максим’як писав(ла):
              > Якщо Ви по своїй молодості відірвалися вперед, то не означає їх всіх потрібно заперечувати, як політику. В першу чергу визначитися: хто є ворог, а хто ні. А потім спробувати знайти хоч якісь спільні точки.

              Я нікого не заперечую. Але не треба називати їх надією. Вони можуть бути хіба що ситуативними партнерами в конкретних ситуаціях.
              >
              > Найпростіше себе поставити на їх місце, чи конкретно - місце Плюща, щоб зрозуміти, що можна робити на його місці, зберігаючи владу.

              Та яка влада у Плюща? Вже зовсім майже номінальна.
  • 2001.11.03 | zinc

    ==> Пустовойтенко вважає, що Плющ не вийде з НДП

    http://www.unian.net/ukr/news/news-1350.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.04 | НеДохтор

      Re: zinc повернувся на Майдан. Вітання! (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".