МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щодо виборчої програми СПУ.

11/01/2001 | Юрій Луценко
Шановне товариство, хлопаки!
Найперше, я щиро втішений жвавою дискусії навколо виборчої програми СПУ. Ну, а згадування мого скромного імені — це ва-а-ще…

І все ж дискусія виходить дещо критиканська, що звісно, — право і обов'язок виборця. Тож спробую захистити нашу точку зору.

Перше. За чесну владу! Прошу нікого не сумніватися: СПУ й надалі за парламентсько-президентську республіку.
Саме це й означає “змінимо систему влади”. Хоча, напевно, варто уточнить цю позицію. А щодо того, як саме “буде покарано злочинців” — то, звісно: судами. Якщо сядуть хоча б ті, хто фігурує на плівках Мельниченка — суспільство дуже очиститься, або хоча б відпочине. Сьогодні найстрашніше в Україні — піраміда поруки і безкарності під
патронатом Папи (не римського). Зможемо її порушити Бакаєм, Щербанем, Волковим, а головне Кучмою — буде зовсім інший порядок речей в країні.

Прямі вибори керівників областей слугують тому ж — руйнуванню піраміди Паханату, коли губернатору “до фєні” стан області, головне пролизати в Адміністрації Президента.

Друге. Роботу, зарплату, пенсії і соціальний захист!
Тут я фахово можу посперечатися з тими, хто іронізує над державним банком розвитку. Тільки так, кредитуючи інноваційні “точки росту”, піднімали економіку і створювали робочі місця повоєнна Німеччина, Японія, Південна Корея і Швеція. Звідки гроші? З приватизації “Телекому” (близько одного мільярда доларів), ліквідації надуманого Фонду підтримки підприємництва імені Кужіль, Фонду підтримки місцевого самоврядування, інших “контор”. Принагідно доповідаю шановному Остапу, що ЄБРР готовий вкласти в цей банк подвійну суму від української частки, а також забезпечити західний менеджмент (що архіважливо), бо кредитувати, Остапе, - треба великий розум мати. Он Індія з Ізраїлем свого часу прокредитували розвиток softy, і тепер значна частина бюджету у них формується за рахунок експорту програмного забезпечення.

Ну, а іронізувати над наведенням порядку в енергосекторі і т.п. – не варто. Не буду рахувати гроші в кишені бакаїв – суркісів, але покійний Гія у нас в газеті “Грані” проводив американські дослідження про один-два мільярди доларів, зароблених на краденому російському газі.

Зарплату треба підвищити, хоча б тому, що близько 50% її повернеться в бюджет. Платити вчителям сьогоднішню мізерію — злочин перед майбутнім. Звідки підвищення? А звідки цього року Кучум підвищує “ментам” зарплату на 100%? Я думаю так: краще підвищити вчителям, а ментам — тільки за рахунок вилучення кримінальних вкладів.

Плівки майора забезпечать МВС пристойною зарплатою років на десять!
Ну, а якщо серйозно, то без підвищення зарплати ми ніколи не підвищимо купівельну здатність населення, а відтак — і ріст виробництва. “Все в економіці взаємопов'язане, чи не так, Остапе?”

Третє. Село. А ми не проти приватної власності на землю. Мороз ще в 1995 році прийняв закон про приватну власність на дачні, присадибні та інші землі. Що стосується орної землі — ми за її довгострокову (хоч 100 років) оренду. Причому право оренди могло б бути предметом застави, як у Китаї. Інвестиції саме так і приходять. А коли
Медведчук протягнув Земельний кодекс через “поіменне таємне голосування” з повною фальсифікацією результатів (див. www.socinfo.kiev.ua) — то будь-який суд в будь-який момент зможе визнати Кодекс нечинним. То ж які інвестиції підуть під такий ризик?
А на депозит, Остапе, гроші не забереш. Кредити в нормальних країнах (вірю — буде і у нас) видаються під бізнес-плани у “зв'язаному” вигляді.

Четверте. Підприємництво.
Не треба іроній — тільки єдиний фінансовий (хай би і 50-відсотковий) податок — спасіння для дрібного гендляра. А Ви чули, до речі, що днями Кучум підписав указ про введення касових апаратів і на базарах?
Тож тільки так: фіксований податок, два рази на рік перевірка, ніяких касових апаратів і “Геть азаровських окупантів!” Саме це і суттєво зменшить “державний рекет”.

П'яте. Комунальні платежі.
Платити за помешкання до 12% сімейного доходу — європейська практика. Розрахунки, як зменшити житлово-комунальні тарифи у нас є. Газ українського видобутку дійсно втричі дешевший, ніж закладають в тарифи. Електроенергія АЕС вп'ятеро дешевша від розрахункової. Так, це не економічне, а політичне рішення. Але воно дозволяє вирішити проблему виживання і населення і комунальників. І крім всього — перестати принижувати мільйони людей чергами за паперовими “субсидіями”.


Шосте. Молодь і діти.
Звідки гроші? З наведення порядку, припинення крадіжок: від Фонду Кучмихи до оборудок з алкоголем.

По вузах. Ми – за різні форми власності. Ми не проти платних вузів. Але “платників” вже понад 60 відсотків! Тож ми – за збільшення держзамовлення вузам. Схема відома: дитина з бідної сім‘ї може взяти державний кредит (безнал, панове, безнал!) і, здавши екзамени, вчитися в обраному вузі. Але, якщо його і далі обкладають податками, або
неякісно вчити, він може економічно покарати цей заклад і перенести грошики в інший вуз. От вам і стимул для чесної, якісної освіти.

Сьоме. Заощадження.
Ну, не всі таємниці я можу Вам видати. Доживете до пенсійного віку – здибаємося.

P.S. Не судіть строго – писав похапцем. Хто хоче серйозної дискусії – please! Хоча, сподіваюсь, Ви розумієте, що всі ці та інші аргументи не мають місця в короткій програмі. Це – справа агітаторів. Хто ж бажає розумецької програми – прошу читати “Основні засади…”, а ще краще – ставайте соціалістами і разом зробимо сучасну європейську Соцпартію.

Відповіді

  • 2001.11.01 | Augusto

    ОКей...

    але чому орну землю неможна продавати в надійні руки (ви ж, сподіваюсь, теж хочете ефективного сільського господарства а не виконуєте обов'язкову програму з якогось підручника?)? Під держконтролем, звичайно? Якщо Ви так полюбляєте посилатися на Європу, чому в площині земельної реформи у Вас є прикладом аж Китай?
    Ще разок про 12%, це просто запрошення до хаосу з бюрократичним балетом. Приклад - дві сім'ї живуть в однакових квартирах, все однакове, але прибуток різний - бо ми маємо безроботних та сім'ю працюючих ( це все абстрактно, звичайно). Так ось за все однакове перша має сплатити 12% від доходів (якщо виходити з "пособія" то вийде справді бесплатно), а їнший має заплатити в дванадцять разів більше, коли це економіка працювала за такими законами? Їнший приклад - ресторан, наробили котлет - ціна, 7 гр., 12 гр., 25 гр., 50 гр. та 3 гр.50 коп. за одну штуку, абсурд повний! Скількі ж треба довідок, та контролерів щоб це втілити, а головне, нащо? В Європі доходи височенні, тому так випадає, а не штучно підганяли. Тим більше я живу в квартирі, а поруч мене живуть люді що не працюють, житловакорпорація отримує свої гроші (однакові!) і з мене і з них, їнша справа що багатюща держава допомогає безроботним платити за житло. Тому, звичайно зміни конче потрібні, бо ситуація ще абсурдніша зараз, але це ж не вихід.
  • 2001.11.01 | Олександр

    Re: Щодо виборчої програми СПУ.

    Від заміни одного папи на іншого ситуація в Країні не дуже й зміниться.
    Політичну систему України потрібно не змінювати , а удосконалювати.
    Проблема не в різновиді системи, а в її якості. Якщо у нас склалася унікальна та своєрідна надцентралізована олігархічна суперпрезидентська республіка з недосконалими правилами гри, то від цього і відштовхуємось в державному будівництві.

    Щодо губернаторів. Пане, із огня та й в полум"я. Звичайними (прямими, загальними, таємними і т.д.) виборами ми лише поміняємо одну проблему на іншу. Губернатору буде "до фєні" державні інтереси, головне подобатись місцевим. А ще, загроза сепаратизму збільшиться в декілька раз.

    А мєнти, по-вашому, не потребують соціального захисту?

    Щодо приватної власності. Мало бути непроти, бажано бути за рівність всіх форм власності.

    P.S. Навіщо Вам ця Соцпартія? Лівацька ідеологія немає майбутнього. Паразитувати на примітивних потребах стада довго не можна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.01 | Augusto

      Передвиборна програма Олександра.

      Олександр писав(ла):

      > Якщо у нас склалася унікальна та своєрідна надцентралізована олігархічна суперпрезидентська республіка з недосконалими правилами гри, то від цього і відштовхуємось в державному будівництві.<...>Політичну систему України потрібно не змінювати , а удосконалювати.

      1.)Вивести шляхом генетичної маніпуляції суперQ-чмо!
      2.)Cxрестити "олігархів" між собою з метою виведення суперолігархів.
      3)Недосконалі правила гри зробити супернедосконалими.
      4.)Західну Європу (соціал-демократичну) офіційно проголосити ліваками.
      5.)Прийняти закон про офіційне використання дітей з бідних сімей для виготовлення ковбас.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.01 | DevRand

        знімаю капелюха, якого нема, і тихенько йду геть :) (-)

      • 2001.11.01 | Майор Майданченко

        Ідеї будуть доведениі до відома.

        Augusto писав(ла):
        > Політичну систему України потрібно не змінювати , а удосконалювати.
        >
        > 1.)Вивести шляхом генетичної маніпуляції суперQ-чмо!
        > 2.)Cxрестити "олігархів" між собою з метою виведення суперолігархів.
        > 3)Недосконалі правила гри зробити супернедосконалими.
        > 4.)Західну Європу (соціал-демократичну) офіційно проголосити ліваками.

        Ваші ідеї будуть доведені до відома тих, хто приймає рішення.

        > 5.)Прийняти закон про офіційне використання дітей з бідних сімей для виготовлення ковбас.

        Це державна таємниця. Україна має угоду з урядом Королевства Нідерланди про співпрацю у кримінальній сфері. Будьте обережні у питаннях розголошення.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.01 | Augusto

          Яка ж це держтаємниця?

          Майор Майданченко писав(ла):
          > Україна має угоду <...> про співпрацю у кримінальній сфері.

          Злочинці всього світу, єднайтеся! А уряд Недерландів забезпечить велику простору та що немаловажно, міцну тюрму!
          І не тільки Недерландів! Цього цвіту по всьому світу! Німеччина, США, Бельгія!
    • 2001.11.01 | DevRand

      ги, дивись хто до нас прийшов!

      Хтось писав(ла)
      > Від заміни одного папи на іншого ситуація в Країні не дуже й зміниться. Політичну систему України потрібно не змінювати , а удосконалювати.

      а може взагалі існуючого папіка тре "вдосконавлювати",
      заставіть работать над собой, так скаать.

      > Проблема не в різновиді системи, а в її якості. Якщо у нас склалася унікальна та своєрідна надцентралізована олігархічна суперпрезидентська республіка з недосконалими правилами гри, то від цього і відштовхуємось в державному будівництві.

      яке мистецтво! ні, ви тілько вчитайтесь в цей шедевр! Б..я, вам треба до Долганова, ви знайдете спільну мову, 100%

      Значіть ітогі падведьом:
      фраза "Проблема не в різновиді системи, а в її якості" означає "нічого міняти не треба. є окремі недоліки, але ми, кучманоїди, день і ніч працюємо над їх виправленням !"
      ***див. ось тут статтю з аналізом того чому існуюча система буде робити все, щоб залишити поточний стан речей (написано людиною, яка колись була радником кучмО):
      http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_draft&key=995045948&first=1004388612&last=997193706


      "Якщо у нас склалася унікальна та своєрідна надцентралізована олігархічна суперпрезидентська республіка..." - ви занадто добре про себе думаєте :)))
      Таких "унікальних" та "своєрідних" в Африці хоч греблю гати - класична африканська модель, коли 1% має монополію на все. Єдина різниця - поки що трохи більшей рівень загальної освіти.
      Питання: "суперпрезидентська" наскільки я зрозумів, це коли президент - супер? ;))))

      > Щодо губернаторів. Пане, із огня та й в полум"я. Звичайними (прямими, загальними, таємними і т.д.) виборами ми лише поміняємо одну проблему на іншу. Губернатору буде "до фєні" державні інтереси, головне подобатись місцевим.

      Ось класичний приклад одної з базових тактик кучмОстану - "бійтеся змін! краще ніж я ніхто не зробить! все розвалиться! держава - це я!... тьху, я -це стабільність! все рухне!"
      Щоби губернатору не було до хвені ці самі інтереси,треба щоб їх як мінімум підтримував центр, чого соррі немає. Взагалі нема такого поняття, як державні інтереси.

      З словника:
      "Державні інтереси", евфемізм
      1. "багатовекторна" політика
      2. особисті інтереси правлячого клану

      До речі, фраза "А ще, загроза сепаратизму збільшиться в декілька раз." (с) - абсолютно аналогічна
      "Вибирайте Кучму, бо він типу меньше гівно ніж я" (с) П. Сіманєнко



      >
      > А мєнти, по-вашому, не потребують соціального захисту?
      >

      потребують. в першу чергу тих 600 тисяч, яких треба перевчити на щось корисне.


      > P.S. Навіщо Вам ця Соцпартія? Лівацька ідеологія немає майбутнього. Паразитувати на примітивних потребах стада довго не можна.

      Агітатори! Сміливі бійці інформаційного фронту! День і ніч працюйте над якістю вашого інформаційного продукту!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.01 | Олександр

        Re: ги, дивись хто до нас прийшов!

        Звичайно, папіка потрібно заставити вдосконалюватися, працювати над собою, давати звіт перед нацією за свої дії. Наприклад, щоб він щонеділі звертався до нації з годинною промовою про те, що він зробив корисного за ці сім днів та чому зробив саме так , а не по-іншому.

        Ви чудово розумієте, що суперпрезидентська - це не особистісні якості президента, а результат поділу влади.

        Пане, чому найменше відхилення від Вашої офіційної лінії Ви сприймаєте за колабораціонізм? Саме Вашим реакціям на критику можна спрогнузувати дії ФНС, СПУ та інших "рятівників нації" в разі їхнього приходу до влади. Тож , шановні майданівці, праці на опозиційній ниві у Вас вистачить навіть після зміни Кучми на Мороза, Ющенка чи іншого ідола.

        А щодо Вашого нігілізму, то його можете подолати лише Ви самі , і ніякі Кучми Вам в цьому не допоможуть. Я вже один раз радив прочитати Бєрдяєва "Истоки и смысл русского коммунизма". Але результатів ніяких, тому ще раз наведу частину праці, де йдеться про наш нігілзм:

        ГЛАВА II

        РУССКИЙ СОЦИАЛИЗМ И НИГИЛИЗМ

        1
        Это очень важные для последующей русской
        проблематики слова. Тут поставлена проблема теодиции,
        проблема оправдания страдания, которая есть основная
        русская проблема и источник русского атеизма,
        проблема цены прогресса, которая будет играть
        большую роль в социальной мысли 80-х годов.
        Белинский предвосхищает Достоевского, им была уже
        пережита проблема Ивана Карамазова о слезинке
        ребенка, в нем зачалась диалектика Достоевского
        в "Легенде о Великом Инквизиторе". Иногда кажется,
        что в мыслях Ивана Карамазова Достоевский имел в виду
        Белинского, которого он хорошо знал лично и с которым
        много спорил. Белинский переживает отчаяние и
        ожесточение после разочарования в идеализме. Он
        делается революционером, атеистом и социалистом. Очень
        важно, что в Белинском русский революционный
        социализм эмоцианально соединяется с атеизмом.
        Истоком этого атеизма было сострадание к людям,
        невозможность примириться с идеей Бога в виду
        непомерного зла и страданий жизни. Это атеизм из
        морального пафоса, из любви к добру и
        справедливости. Достоевский будет раскрывать эту
        своеобразную религиозную психологию и идейную
        диалектику. Из сострадания к человеку, из бунта
        против общего (идеи, разума, духа, Бога),
        давившего живого человека, Белинский делается
        социалистом. Он есть замечательное
        свидетельство о морально-психологических истоках
        русского социализма. Бунт против общего во имя
        личности переходит у него в борьбу за новое общее, за
        человечество, за его социальную организацию.
        Белинский не замечает, что, отвергнув все "общее",
        раньше давившее людей, он быстро подчиняет личность
        новому "общему". И ему представляется, что это новое
        "общее" которому он поклоняется - так как русский
        человек не может не поклоняться чему-либо - он
        утверждает во имя личности. Тоже самое будет
        происходить в 60-ые годы.
        "Социальность, социальность - или смерть! - восклицает
        Белинский. Что мне в том, что живет общее, когда
        страдает личность". "Отрицание - мой бог". Для
        интенции сознания можно увидеть у Белинского. Он
        прежде всего обращает внимание на живую
        человеческую личность, на переживаемые ею страдания,
        прежде всего хочет утвердить ее достоинство и право
        на полноту жизни. Он восстает против "общего",
        opnrhb мирового духа, против идеализма во имя этой
        живой человеческой личности. Но направленность его
        внимания очень быстро меняется и личность поглощается
        социальным целым, обществом. Общество, новое
        общество, которое может быть создано лишь путем
        революции, может избавить человеческую
        личность от нестерпимых страданий унижений.
        Большая часть общества, составляющая "народ",
        претерпевает эти несправедливые страдания и унижения.
        Но исключительная направленность сознания на
        общество и на необходимость его радикального
        изменения
        приведет к забвению самой человеческой личности,
        полноты ее
        жизни, ее права на духовное содержание жизни.
        Проблема общества окончательно подменяет проблему
        человека. Революция низвергает "общее", давившее
        человеческую личность, но она подавляет его новым
        "общим", обществом, которое требует себе полного
        подчинения человека. Это есть роковая
        диалектика в развитии революционно-
        социалистической и атеистической мысли. Русский
        атеизм, который оказался связанным с
        социализмом, есть
        религиозный феномен. В основе его лежала любось
        к правде. Белинский был уже проникнут сектантским
        духом, который так характерен для русской
        революционной интеллигенции. Нигилизм есть характерно
        русское явление, в такой форме неизвестное Западной
        Европе. В узком смысле нигилизмом называется
        эмансипационное умственное движение 60-х годов и его
        главным идеологом признается Писарев. Тип русского
        нигилиста был изображен Тургеневым в образе Базарова.
        Но в действительности нигилизм есть ялвение гораздо
        более широкое, чем писаревщина, его можно найти
        в подпочве русских социальных движений, хотя
        нигилизм сам п себе не был социальным двжиением.
        Нигилистические основы есть у Ленина, хотя он и живет
        в дургую эпоху. Мы все нигилисты, говорит Достоевский.
        Русский нигилизм отрицал Бога, дух, душу, нормы
        и высшие ценности, И тем не менее нигилизм
        нужно признать религиозным феноменом. Возник он на
        духовной почве православия, он мог возникнуть лишь
        в душе получившей православную формацию. Это есть
        вывернутая на изнанку православная аскеза,
        безблагодатная аскеза. В основе русского нигилизма,
        всятого в чистоте и глубине, лежит православное
        мироотрицание, ощущение мира лежащим во зле,
        признание греховности всякого богатства и роскоши
        жизни, всякого творческого избытка в исскусстве, в
        мыли. Подобный православной аскетике нигилизм был
        индивидуалистическим движением, но также был
        направлен против творческой полноты и богатства
        жизни человеческой индивидуальности. Нигилизм
        считате греховной
        роскошью не только искусство, метафизику, духовные
        vemmnqrh, но и религию. Все силы должны быть
        отданы на эмансипацию земного человека, эмансипацию
        трудового народа от непомерных страданий, на
        создание условий счастливой жизни, на уничтожение
        суеверий и предрассудков, условных норм и
        возвышенных идей, порабощающих человека и мешающих
        его счастью. Это - единое на потребу, все остальное
        от лукавого. В нигилизме в деформированном виде
        отразилась еще одна черта русского православного
        религиозного типа - нерешенность на почве
        православия проблемы культуры. Аскетическое
        православие сомневалось в оправданности культуры,
        склонно было видеть греховность в культурном
        творчестве. Это сказалось в мучительных сомнениях
        великих русских писателей относительно
        оправданности их литературного творчества.
        Религиозное, моральное и социальное сомнение в
        оправданности культу- ры, есть характерно русский
        мотив. У нас постоянно сомневались в
        правданности философского и художественного
        творчества. Отсюда борьба против метафизики и
        эстетики. Вопрос о цене, которой покупается
        культура, будет господствовать в социальной мысли
        70-х годов. Русский нигилизм был уходом из мира
        лежащего во зле, разрывом с семьей и со всяким
        установившимся бытом. Русские легче шли на этот
        разрыв, чем западные люди. Греховными почитались
        государство, право, традиционная мораль, ибо они
        оправдывали порабощение человека и народа.
        Замечательнее всего, что русские люди, получившие
        нигилистическую формацию, легко шли на жертвы, шли на
        каторгу и на виселицу. Они были устремлены к
        будущему, но для себя лично они не имели никаких
        надежд, н и в этой земной жизни, ни в жизни вечной,
        которую они отрицали. Они не понимали тайны Креста,
        но в высшей степени были способны на жертвы и
        отречение. Руский народ - народ
        государственный, он покорно согласен быть материалом
        для создания великого мирового государства, и он
        же склонен к бунту, к вольнице, к анархии.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.01 | Augusto

          А яке відношення Росія прошлого та позапрошлого століття має до України сьогодня?

          Два народа, дві різних проміжки часу, різні країни. Ну хто читатиме того нудного Пєрдяєва та ще і без перекладу? :):
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.11.01 | Олександр

            Re: А яке відношення Росія прошлого та позапрошлого століття має до України сьогодня?

            Пане, досить відкидати все, що йде згори як завідомо неправильне, несправедливе та нечесне.
            Не можна судити людей по їх приналежності до МВС чи державної влади.

            Спеціяльно для Вас виберу найголовніше:

            Русский нигилизм был уходом из мира
            лежащего во зле, разрывом с семьей и со всяким
            установившимся бытом. Русские легче шли на этот
            разрыв, чем западные люди. Греховными почитались
            государство, право, традиционная мораль, ибо они
            оправдывали порабощение человека и народа.
            Замечательнее всего, что русские люди, получившие
            нигилистическую формацию, легко шли на жертвы, шли на
            каторгу и на виселицу. Они были устремлены к
            будущему, но для себя лично они не имели никаких
            надежд, ни в этой земной жизни, ни в жизни вечной,
            которую они отрицали
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.11.01 | Augusto

              Та нехай той російській нігілізм йде куди завгодно, йдуть ваші росіяне кудись, щасливо!

              Олександр писав(ла):

              >
              > Русский нигилизм был уходом из мира
              > лежащего во зле, разрывом с семьей и со всяким
              > установившимся бытом. Русские легче шли нa ....

              Досить вже тут русофобію роздмухувати! Я вже зрозумів що за Олександро-Пєрдяєвською теорією всі росіяне досить іраціональні, наступний крок, який я підозрюю ви вже самостійно зробили, то будь-хто лівіший за Гітлера автоматично постає не тільки пєрдяєвським нігілістом, а ще і росіянином!
              А Тоні Блейр з Великобрітанії, з Робочої партії (Лейбор), він російській нігіліст чи пєрдяєвській комуніст? Міністр закордонних справ Німеччини Фішер змолоду поліцію гамселів бейсбольною палицею, революцію робив, він що нігіліст? Жоспін з Франції був до соцпартії членом комуністів-троцкістів. Етцетера.

              Заходьте до розробок-драфтів:
              http://www.maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_draft
              Kнига з 1939 року - "Європа та душа Cxоду" (Europa und die Seele des Ostens), видана в Цюріху проф. Вальтером Шубартом, професором університету в Ризі

              Людина Прометеївської доби (тут він каже про західну людину) не прагне змінити світ, вона хоче лише їм керувати, його експлуатувати чи підкорити, росіянин бажає іншого - переробити світ і тому в своїх нігілістичних мріях він практично відмовляється від світу. Мешканець Заходу шукає тому посереднього, росіянин прагне порятунку в крайнощах. Постійна мета західної культури не є боротьба з силами Землі, після отриманої перемоги Захід прагне ситуації передбаченності, порядку та добробуту. Її мета є - буржуазний добробут, в той же час в глибині російської культури лежить жага саможертви. Росіянин не має ніжного почуття до еволюції, постійності культури і більше поважає кризи. <... > Європеєць є реалістом, він влаштовується в світі комфортно, як у себе вдома і він може це робити, бо європеєць розпрощався з вічним; росіянин напроти не пов'язаний з світом і не вважає земне необхідним.<...> його постійно дивує те, що людина, образ Бога, потрапила в цей безнадійний світ, він відчуває себе на землі випадковим гостем і тому вона має менше вплива на нього. Більше від чогось іншого росіянин береже свободу духа від спокус світського життя і завдяки цій свободі він відчуває себе пов'язаним з вічним. Європеєць зневажає в своїй расовий гордині Східну расу, себе він розглядає як щось вище та слов'янські раси сприймає як рабів, але, питаємо ми, з якої сторони знаходиться свобода? Європеєць є рабом законів природи та мусить ним вклонитися. Росіянин та слов'янська раса в цілому, одержима прагненням свободи не тільки від влади чужих народів, але і від кайданів земного....
              <...>Західна культура є культурою посереднього, вона базується суспільно та психологично на середньому, її чесноти - самоконтроль та діловітисть, коротко - запобігання ексцесам.<...>
              Російський народ знаходиться всередині дуже туманно описаної культури, тому він постійно губить та знаходить дорогу, коли європеєць двома ногами ( а інколи і чотирма) міцно стоїть на землі<...>
              Європеєць є добрим професійним робітником, дуже добре функціонуюча частина більшого механізму, але поза межами професії він не відзначається нічим - від віддав перевагу золотій середині, шляху який веде тільки до грошей. Він дуже розгублюється, якщо починає йти духовним шляхом...

              Далі буде.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.11.01 | Олександр

                Re: Та нехай той російській нігілізм йде куди завгодно, йдуть ваші росіяне кудись, щасливо!

                Так, так , пане, Європа пронизана наскрізь лівацькими ідеями. І вина за те, що Європа відійшла на другий план в світовій грі, що доля світу вирішується неєвропейцями лежить саме на лівих (соціал-демократів у Німеччині, соціалістів у Франції, лейбористів у Британії). Не тому, що вони ліві, а тому що їх політика призвела до втрати Європою лідируючого місця на світовій арені.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2001.11.01 | Михайло Свистович

                  Ви зхоч би словник політичний почитали чи що.

                  Олександр писав(ла):
                  > Так, так , пане, Європа пронизана наскрізь лівацькими ідеями. І вина за те, що Європа відійшла на другий план в світовій грі, що доля світу вирішується неєвропейцями лежить саме на лівих (соціал-демократів у Німеччині, соціалістів у Франції, лейбористів у Британії). Не тому, що вони ліві, а тому що їх політика призвела до втрати Європою лідируючого місця на світовій арені.

                  Дай Боже нам таких ліваків при владі як соціал-демократи у Німеччині, соціалісти у Франції, лейбористи у Британії. Хоч я і не є прихильником соціал-демократії, але порівняно з кучмізмом - це просто супер.

                  А до ліваків відносяться анархісти, троцкісти, маоїсти та іже з ними. Соціал-демократів до ліваків аж ніяк не віднесеш.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2001.11.01 | Олександр

                    Re: Ви зхоч би словник політичний почитали чи що.

                    Пане, я з радістю посперичався б щодо ліваків, але , по-перше, це краще за нас вийде у політологів, а , по-друге, ми занадто далеко відійшли від нашої теми чи країни. Тож давайте спустимся на землю.
                  • 2001.11.01 | Максим’як

                    Re: SPD в Німеччині іє лівою партією, разом із Шродером і Йошкою Фішером.

                    Це такий собі формалізм, який більше вже має відношення до історії, а не до реальної політики.

                    Прапор в них червоний і походять вони від соціалістів кінця 19 ст. І вважають себе вони лівими, хоч політика їхня є такою: Не чіпати капіталістів, бо буде гірше, а соціальні програми розв"яжемо збором нових податків з тих же для кого вони призначені.

                    Але це вже не є суттєво для нинішньої європейської політики.

                    Стосовно маоїстів і пр. то це є ультраліві в європейському розумінні.
            • 2001.11.01 | Мартинюк

              Колабораційний пофігізм...

              Корениться у традиціях східної та візантійської моделей суспільного укладу.
              Полягає у повному схилянні перед будь якою силою, без огляду на будь які моральні засади і застереження. Мета - отримати особиті вигоди, якщо не матеріальні то хоча б щось на манір "душевного комфорту".

              У мягких формах - спроба заглушити муки власної совісті і перконати себе та інших , що "все не так вже й погано"...
        • 2001.11.01 | DevRand

          мій нігілізм, вибачте за таке слово, існує тільки у вас в голові.

          > Пане, чому найменше відхилення від Вашої офіційної лінії Ви сприймаєте за колабораціонізм?

          Відхилення нема - бо нема моєї офіційної лінії. Як чесний агент моссада, ФСБ та СБУ (див. Гумор) я не маю права займатись політичною діяльністю. Також розумію і поважаю ваш важкий труд: ви працівник, а не коллабораціоніст ;)


          >Саме Вашим реакціям на критику можна спрогнузувати дії ФНС, СПУ та інших "рятівників нації" в разі їхнього приходу до влади.

          Знов азбука - класика, тобто друга заповідь юного агітатора "та подивіться на них! вони ж такі ж самі як папік!". До речі, не треба бути таким нігілістом, людЯм тре вірити! ;))))

          Довідка: сайт майдан, як це для вас смішно не звучить, не має відношення ні до ФНП, ні до СПУ.

          >Тож , шановні майданівці, праці на опозиційній ниві у Вас вистачить навіть після зміни Кучми на Мороза, Ющенка чи іншого ідола.

          IMHO, дуже глибока думка. Подумайте над нею - тут ви абсолютно праві. Вам вона вигідна щоб пропагувати, але насправді це дуже проста істина: сильна опозиція повинна існувати завжди, і при будь яких персоналіях при владі.


          > А щодо Вашого нігілізму, то його можете подолати лише Ви самі , і ніякі Кучми Вам в цьому не допоможуть.

          Заберіть собі Ваш нігілізм, він мені "сто лєт нє нужен"! ;) Деякі люди (я чув) полюбляють переносити свої проблєми на оточуючих - так їм здається що вони такі як всі ;)))
          Насправді я білий та пухнастий, і дуже довірливий - майже такий як Остап.
    • 2001.11.01 | Михайло Свистович

      Re: Щодо виборчої програми СПУ.

      Олександр писав(ла):
      >
      > P.S. Навіщо Вам ця Соцпартія? Лівацька ідеологія немає майбутнього. Паразитувати на примітивних потребах стада довго не можна.

      А звідки Ви взяли, що в Соцпартії лівацька ідеологія? Ви що, ліваків не читали? В інтернеті їх достатньо. Соцпартія поступово рухається в бік лівої європейської ідеології, а вона дуже поширена в цивілізованому світі і гинути не збирається. Я сам правий, але дуже хочу, щоб в Україні з"явилися українські ліві. А з потужних лівих партій такою на даний момент може стати лише СПУ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.01 | Олександр

        Re: Щодо виборчої програми СПУ.

        Як на мене, то перспектива стати українськими лівими сучасного європейського зразка ( ліберальна соціал-демократія чи соціал-демократичний лібералізм ) є у блока Ющенка. Якщо він , звичайно, не залишиться лише у стінах парламенту після виборів як фракція, а розродиться регіональними ячейками.
  • 2001.11.01 | Хлопак

    Re: Щодо виборчої програми СПУ.

    > Хоча, напевно, варто уточнить цю позицію.

    Варто, варто. Ще варто показати, що робитиме президент, крім очолювання "піраміди поруки"

    > губернатору “до фєні” стан області, головне пролизати в Адміністрації Президента.

    А тепер буде "до фєні" абсолютно все. В кожну область -- по Гаранту.

    >слугують тому ж — руйнуванню піраміди

    Та по частині руйнування з вами все ясно: до основанья а затєм. Затєм неясно. Саме тому ви й "забуваєте уточнити" куди нас заведете, а концентруєтеся на "ми вас звідси виведемо".

    >західний менеджмент (що архіважливо)

    для убезпечення Заходу від появи українських конкурентів

    >Ну, а іронізувати над наведенням порядку в енергосекторі і т.п. – не варто.

    Та іронізують не над наведенням порядку, а над червонопиким розумінням порядку.

    > а ментам — тільки за рахунок вилучення кримінальних вкладів.

    Та ментів взагалі можна на самозабезпечення перевести. Зброя в них є. Що ще треба?

    >без підвищення зарплати ми ніколи не підвищимо купівельну здатність населення

    Класно. Нащо забивати собі голову дурною економікою, коли підвищити купівельну спроможність можна однією постановою.

    >А на депозит, Остапе, гроші не забереш.

    Бо до кожного Остапа буде приставлений соціаліст з маузером. Інакше забере. із бізнес-планом.

    >Але воно дозволяє вирішити проблему виживання і населення і комунальників.

    Ще краще дозволяє розв'язати ту проблему непідпускання соціалістів до влади на гарматний постріл, щоб економіка могла нормально працювати. Як вам таке рішення?

    >От вам і стимул для чесної, якісної освіти.

    Після якої випускники не знатимуть нічого, бо їх не перенапружуватимуть, щоб не віднесли гроші деінде.

    >Ну, не всі таємниці я можу Вам видати

    Не ви одні. Це риса всіх популістів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.01 | Augusto

      Совість майте, е!

      Хлопак писав(ла):
      >для убезпечення Заходу від появи українських конкурентів<..> ментів взагалі можна на самозабезпечення перевести. Зброя в них є. Що ще треба?

      Звичайно що західні злодії не зможуть конкурувати з українськими! В Україні блискучи кріминальці, особливо при владі та серед озброєних ментів! Де тут бідним західнякам з ними конкурувати!
    • 2001.11.02 | Мартинюк

      я неє прихильником СПУ однак мушу нагадати

      що останні 10 років офіційною ідеологіє "реформ" були ідеї псевдоринкові. Говорити що із за соц ідей ми зараз живемо так погано є некоректно.

      Суспільство зараз таки дійсно зробило великий крен в сторону того що я зву ліберал-більшовизмом ( втілення ліберальних ідей більшовицькими методами). Тому на жаль потрібно пояснювати що не все можна приватизовувати ( наприклад ви також згодні що міліцію не треба приватизовувати) що всуспільстві є слабкі індивідууми, структури та інституції, які однак необхідні цьому суспільству, а значить їх не можна викидати на розтерзання ринковим бульдогам, тобто потрібно підтримувати і захищати ( наприклад дитячі музичні школи).

      А це означає що зараз соціалістична ( не ностальгічно-сталінська) а соціал-демократична фразеологія буде добре сприйматися суспільством, більше того в силу згаданої деформації вона зараз є слушніша і більш запотребувана суспільством аніж звичні гасла ринкового "фундаменталізму", які до речі із справжнім ринком мають дуже мало спільного.
  • 2001.11.01 | Фарбований Лис

    Re: Щодо виборчої програми СПУ.

    Даруйте, але відповіді на поставлені проблеми так і не прозвучало.
    Ви тут сказали де гроші брати і куди вкладати. А ви що, дійсно думаєье що там де їх можна брати їх багато?
    Профілатика СНІДу, гепатиту та сухот на протязі року - от вам і весь Укртелеком.
    А кредитування мільйонів студентів бодай 5.000 баксами на все навчання вилітає десь так в вартість всієї газотранспортної системи України.
    Та і не треба міфізувати олігархів. Олігархи наші рідненькі бідні як церковні миші. От Пашу Розоренка взяли не наші иєнти, а америкоси і ледве висмикнули біля 10% від поцупленого.
    Проблема з олігархами не в тому, що вони багатші, а в тому, що вони як вандали влізли всюди і розікрали все що могли. не біда, що в нбого є літак, біда, що для цього він здав на металолом 50 літаків.
    Про 12% комунальних платежів - вас тут запитували. Якщо я хочу, щоб мій під*їзд мили щодня, щоб усюди було світло, щоб було теплдо і фонтани били цілодобово, то невже ви з мене візьмете 12%???
    А звідки взялось 12? А от Туркменбаши всіх Туркменів зробив їх безкоштовними!
    А в Європі практика платити не 12%, а виходячи з вартості 120 долярів за тисячу кубічних метрів газу, плюс доставка.
    Ви знову пропонуєте утопічний соціалізм, і борони Боже, щоб ви почали його реалізацію. Другого нашестя ми не витримаємо. Ви так і не відішли від принципу "забрати і поділити".
  • 2001.11.01 | Гура

    Re: Щодо виборчої програми СПУ.

    Юрій Луценко писав(ла):
    >
    > Перше. За чесну владу! Прошу нікого не сумніватися: СПУ й надалі за парламентсько-президентську республіку.

    "Слово офіцера"? :-)

    > Саме це й означає “змінимо систему влади”. Хоча, напевно, варто уточнить цю позицію.

    Дуже варто.
    >
    > Третє. Село. А ми не проти приватної власності на землю. Мороз ще в 1995 році прийняв закон про приватну власність на дачні, присадибні та інші землі. Що стосується орної землі — ми за її довгострокову (хоч 100 років) оренду. Причому право оренди могло б бути предметом застави, як у Китаї.

    А чому ви проти приватної власності на орну землю?
    >
    >
    > П'яте. Комунальні платежі.
    > Платити за помешкання до 12% сімейного доходу — європейська практика.

    І де ж така практика?
    Так, в Европі виходять в середньому приблизно такі цифри. Але це оренда житла разом з комунальною платою. А брати проценти від сімейного доходу там ще "не додумались". От якби ви сказали, що ми плануємо комунальну плату забезпечити десь на рівні 12% від середньої зароботної плати, то це було б зрозуміло. Невже треба пояснювати, що людина має право заробляти скілько завгодно (аби платила фіксовані податки) і це ніяким чином не може бути пов"язано з тим, в якому помешканні вона живе. Інша річ, що безробітним держава повинна робити соціальні виплати.

    >
    > По вузах. Ми – за різні форми власності. Ми не проти платних вузів. Але “платників” вже понад 60 відсотків! Тож ми – за збільшення держзамовлення вузам. Схема відома: дитина з бідної сім‘ї може взяти державний кредит (безнал, панове, безнал!) і, здавши екзамени, вчитися в обраному вузі. Але, якщо його і далі обкладають податками, або неякісно вчити, він може економічно покарати цей заклад і перенести грошики в інший вуз. От вам і стимул для чесної, якісної освіти.
    >

    Гарно, але треба ще подбати про працевлаштування згідно з фахом.

    >
    > P.S. Не судіть строго – писав похапцем. Хто хоче серйозної дискусії – please! Хоча, сподіваюсь, Ви розумієте, що всі ці та інші аргументи не мають місця в короткій програмі. Це – справа агітаторів. Хто ж бажає розумецької програми – прошу читати “Основні засади…”, а ще краще – ставайте соціалістами і разом зробимо сучасну європейську Соцпартію.

    Є посилання?

    P.S. Скільки можна експлуатувати той "...ізм" зі всім його маразмом? Може досить "повітряних замків"?

    З повагою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.01 | Максим’як

    Re: Щодо виборчої програми СПУ. Буду Ваш допис трактувати не як програму, а як погляди соціаліста.

    Буду Ваш допис трактувати не як програму, а як погляди соціаліста.

    >Перше. За чесну владу! Прошу нікого не сумніватися: СПУ й надалі за парламентсько-президентську республіку.... Прямі вибори керівників областей
    По цьому пункту не виникає жодних заперечень. Вибори завжди є демократичнішою формою, ніж призначення.

    >Друге. Роботу, зарплату, пенсії і соціальний захист!
    Тут Вами пропонується ідея «розкуркулення» і перерозподіл капіталу на соціальні сфери та сферу підтримки іноваційних галузей економіки.
    Зовсім незрозуміле поняття зарплати, бо воно існує тільки в державному секторі економіки. В приватному секторі зарплата є результатом договору між роботодавцем і робітником і тут вони самі себе повинні забезпечити високою зарплатою. Якою саме високою? Про це буде мова нижче. Якщо вичерпаються джерела від «розкуркулення», то де держава братиме кошти для працівників державного сектору? Зрозуміло, що із податків. Отже, приватний сектор може чекати нова хвиля «розкуркулення», але вже не олігархічної складової, яка, допустимо, буде знищена після першого заходу? Тому переходжу зразу до четвертого пункту.

    > Четверте. Підприємництво.Не треба іроній — тільки єдиний фінансовий (хай би і 50-відсотковий) податок — спасіння для дрібного гендляра. А Ви чули, до речі, що днями Кучум підписав указ про введення касових апаратів і на базарах? Тож тільки так: фіксований податок, два рази на рік перевірка, ніяких касових апаратів і “Геть азаровських окупантів!” Саме це і суттєво зменшить “державний рекет”.
    Підприємництво – податки, а отже облік податків ( в т.ч. касові апарати). Тут хід думок не зовсім зрозумілий, бо фіксований податок для дрібних підприємців є і то десь 6% (може щось змінилося?) За касові апарати взагалі не може бути мови, вони потрібні, навіть з точки зору полегшення обліку. Касовий апарат є обов”язковий у всіх сферах західного підприємництва – вулична торгівля, автобуси, поїзди, хто мандрував Європою, мав би звернути увагу, що кондуктор в поїзді чи водій в автобусі має касовий апарат при собі, в кишені.

    >П'яте. Комунальні платежі.
    Питання платежів, як ми знаємо має вплив на інтеграцію України в світову економіку. Тобто, тут є дилема, чи краще нам провадити незалежну політику від заходу, чи через інтеграцію підвищувати життєвий рівень населення. Зауважу, що Україна живе фактично з експорту - 65% ВВП. Цій політиці заходу треба впиратися, але і не йти на уступки неможливо.


    >Шосте. Молодь і діти. Звідки гроші? З наведення порядку, припинення крадіжок: від Фонду Кучмихи до оборудок з алкоголем.
    Знову кошти із «розкуркулення»?

    > Третє. Село. А ми не проти приватної власності на землю.
    Позиція наче є, але не має її обгрунтування. Земля без господаря просто ростягується вже, тепер. Оренда, це колгоспно-заробітчансько-корейська модель. Орендатор є тимчасовим розпорядником землі, експлуатує її, виснажує і шукатиме собі іншої оренди.
    Якщо чесно, то по цьому пункуту не має альтернативи приватній власності. Країна ні її економіка не зможуть функціонувати нормально, коли є приватна власність на землю, але не має приватної власності на засоби виробництва (земля).

    Мій висновок: Ваші погляди я не можу назвати прозахідносоціалістичними, бо сприймається результат їхній, а не шляхи його отримання. Скоріше, в ідеологічній площині, ці погляди відносяться до реформістсько-горбачовських, які можна би було загально так схарактеризувати: «Є номенклатура і її потрібно вкласти в жосткі рамки, щоб фінанси відібрані в неї спрямовувати на підтримку інших шарів населення, молоді, на їх зарплату, пенсії, дозвілля, соціальні гарантії і т.п.»

    Кілька концептуальних зпуважень:

    В світі не існує країн, в яких би поєднувався низький рівень виробництва, отже і низький життєвий рівень із соціальною справедливістю. Це – нероздільні речі. Тільки з ростом життєвого рівня людини зростатимуть її свободи, в т.ч. і соціальна захищеність, як одна із свобод демократичного суспільства.

    А життєвий рівень залежить від продуктивності праці, ресурсів (на щастя Україна є багатою на ресурси) та ринків збуту. А продуктивність праці, в свою чергу, залежить від форми власності на засоби виробництва ( і жодне соціалістичне сорєвнованіє тут не допоможе). Це ще раз дозволяє мені наголосити, що ми змушені інтегруватися в західний світ на їхніх умовах, хоч маємо дбати також і про захист національних інтересів. Цей процес інтеграції потребує розв“язку ряду макроекономічних задач.

    Що собою сьогодні уявляє західна соціальна модель суспільства (не кажу соціалістична, бо це не впливає ніяк на політику партій):
    В першу чергу, це приватна економіка майже у всіх сферах. Друге, дуже висока продуктивність праці. Третє, більше 50% ринків знаходяться за межами країни.
    Ця модель дозволяє розв“язувати дві основні проблеми: допомогу з безробіття та з бідності. Проте, вона є нестійкою, бо рівень бідних і безробітних не може перевищувати 5% населення, бо навіть така цифра веде вже до спаду життєвого рівня інших соціальних груп.

    Як Україна може прийти до цієї моделі, тут кожен має свою відповідь. Але основною необхідною умовою є тривала стабільність в країні (це не виключає різних радикальних форм протесту, але він не повинен охоплювати всі шари суспільства). До стабільності відношу і нинішню монетарну політику НБУ, а також стабільну законодавчу базу, якої ще немає. Друга необхідна умова, це не соціальне спрямування влади, а націоналістичне (хто не сприймає цього слова за звичкою, скажемо – патріотичне), тобто, для кожного громадянина інтереси народу і держави є вищими особистих меркантильних. Висока національна свідомість. До інших умов варто віднести ресурси, ринки збуту, які Україна ще має в достатній мірі.
  • 2001.11.01 | Остап

    СПУ, я готовий піти до вас консультантом в обмін на місце у першій п"ятірці.

    Юрій Луценко писав(ла):
    > Шановне товариство, хлопаки!
    > Найперше, я щиро втішений жвавою дискусії навколо виборчої програми СПУ. Ну, а згадування мого скромного імені — це ва-а-ще…
    >

    Згадував, бо думав, що Ви комуністичнонезаангажований....
    (Помилявся, як виявилось.)

    > Перше. За чесну владу! Прошу нікого не сумніватися: СПУ й надалі за парламентсько-президентську республіку.

    Де це записано?
    Доречі, я тут рік проводжу опитування на тему "Для чого потрібен президент взагалі і кожному зокрема?"
    Чи може СПУ відповісти на це питання?


    > Саме це й означає “змінимо систему влади”. Хоча, напевно, варто уточнить цю позицію.

    Чекаємо уточнення.

    > А щодо того, як саме “буде покарано злочинців” — то, звісно: судами. Якщо сядуть хоча б ті, хто фігурує на плівках Мельниченка — суспільство дуже очиститься, або хоча б відпочине.

    Облиште, плівки сфальсифіковані. (Уявіть собі, що там буде запис Вашої з Кучмою розмови, з матюками і ті.і.)
    Я гадаю, такий монтаж неважко виконати, маючи Ваші публічні виступи....

    >Сьогодні найстрашніше в Україні — піраміда поруки і безкарності під > патронатом Папи (не римського). Зможемо її порушити Бакаєм, Щербанем, Волковим, а головне Кучмою — буде зовсім інший порядок речей в країні.
    >

    Який порядок речей буде в країні? Такий як описує товариш у розділі "Думка" на вашому сайті?
    (приватна власність з державним блокуючим пакетом.....)

    Тоді я категорично проти, аж до збройної протидії.

    Соціалісти готові загинути за свої їдеї ?


    > Прямі вибори керівників областей слугують тому ж — руйнуванню піраміди Паханату, коли губернатору “до фєні” стан області, головне пролизати в Адміністрації Президента.
    >
    > Принагідно доповідаю шановному Остапу, що ЄБРР готовий вкласти в цей банк подвійну суму від української частки,

    На Вашу доповідь повідомляю, ЄБРР вітав прийняття земельного кодекса, а СПУ віступає проти і готує позов...
    Якщо СПУ прийде до влади, то ЄБРР вичеркне нас зі своєї бази даних...

    > а також забезпечити західний менеджмент (що архіважливо), бо кредитувати, Остапе, - треба великий розум мати.

    А я і не берусь кредитувати з моїм малим розумом....

    > Он Індія з Ізраїлем свого часу прокредитували розвиток softy, і тепер значна частина бюджету у них формується за рахунок експорту програмного забезпечення.

    А це тут до чого?
    Час від часу різні політичні сили згадують про експорт програм... Керує даним напрямком пан Чубатенко. Ви з ним консультувались?

    >
    > Ну, а іронізувати над наведенням порядку в енергосекторі і т.п. – не варто.

    Дійсно не варто. Треба показати як було, як тепер і як буде (соціалістична версія )

    > Зарплату треба підвищити, хоча б тому, що близько 50% її повернеться в бюджет.

    50 % з ЗП, наразі, не розумно, бо є безліч законних схем обійти такі податки.

    >Я думаю так: краще підвищити вчителям, а ментам — тільки за рахунок вилучення кримінальних вкладів.
    >
    В якій країні міліція на госпрозрахунку? І чому Ви обзиваєте міліцію "ментами" ?
    Це якийсь державницький нігілізм.....
    Міліція - це озброєні робітничі загони....(соціалістичні...)


    > Плівки майора забезпечать МВС пристойною зарплатою років на десять!

    Уявляю собі, що буде в країні, коли на основі змонтованих записів розмов будуть садити в тюрми та конфісковувати майно....

    > Ну, а якщо серйозно, то без підвищення зарплати ми ніколи не підвищимо купівельну здатність населення, а відтак — і ріст виробництва. “Все в економіці взаємопов'язане, чи не так, Остапе?”
    >

    Ну то вимагайте прийняття закону про мінімальну вартість погодинної оплати праці !
    Де законопроект від СПУ ?!!


    > Третє. Село. А ми не проти приватної власності на землю. Мороз ще в 1995 році прийняв закон про приватну власність на дачні, присадибні та інші землі. Що стосується орної землі — ми за її довгострокову (хоч 100 років) оренду. Причому право оренди могло б бути предметом застави, як у Китаї. Інвестиції саме так і приходять.

    Який ще Китай? Тут Європа під боком, 1 година лету.

    Ви за оренду землі в кого? У держави? Так їй та земля по х..
    Держава, як землевласник за 70 років довела свою не дієздатність....
    Інша справа приватний власник. Він не допустить варварського використання землі орендарем.

    >А коли Медведчук протягнув Земельний кодекс через “поіменне таємне голосування” з повною фальсифікацією результатів (див. www.socinfo.kiev.ua) — то будь-який суд в будь-який момент зможе визнати Кодекс нечинним. То ж які інвестиції підуть під такий ризик?

    Які ще інвестиції??? Про що мова?

    > А на депозит, Остапе, гроші не забереш. Кредити в нормальних країнах (вірю — буде і у нас) видаються під бізнес-плани у “зв'язаному” вигляді.
    >
    В інтернеті є ринок чудових бізнеспланів :-)) Деякі вільно надаються, деякі за гроші...
    Я Вам так скажу - були би "дурні гроші", а бізнес-план знайдеться... Особливо, якщо не треба реальної застави.

    > Четверте. Підприємництво.
    > Не треба іроній — тільки єдиний фінансовий (хай би і 50-відсотковий) податок — спасіння для дрібного гендляра.

    Не смішіть мене!
    Навіть у 20 % ПДВ "поміщаються" всі "заінтересовані" у тому, щоб 20 % не платити. І митниця, і УБЕП, і податкова і т.і....
    Всі служби разом - до 10%.
    Відповідно, 10% чистої економії . А в торгівлі - це шалена рентабельність....

    > А Ви чули, до речі, що днями Кучум підписав указ про введення касових апаратів і на базарах?

    А Ви чули, що касовий апарат - це ознака цивілізованої торгівлі? ( Що в Латвії касові апарати на базарах ввели відразу після отримання незалежності?)
    В Європі касові апарати всюди!
    Касовий чек - це документ, що підтверджує покупку саме у цього продавця, саме у цей день, саме цього товару.
    З відповідними гарантіями якості, сертифікованості товару.

    Цей Ваш пасаж про касові апарати протирічмть тезі СПУ про наведення порядку і боротьбі з криміналом.
    Бо контрабанду якраз зручно реалізовувати без касових чеків. Якщо треба, то я намалюю схему :-(

    Доречі, тут Ви виступаєте, як партія дрібних буржуа -Яблуко

    Не забувайте, що соціалізм - це "учьот і кантроль" Лєнін (с)
    А не бардак на ринках...

    > Тож тільки так: фіксований податок, два рази на рік перевірка, ніяких касових апаратів і “Геть азаровських окупантів!” Саме це і суттєво зменшить “державний рекет”.
    >
    Відкрию Вам таємницю, податкова не встигає перевіряти і раз на три роки... В чергу на перевірку треба записуватись за пів-року. Податкова контролює тільки дуже великих платників.

    > П'яте. Комунальні платежі.
    > Платити за помешкання до 12% сімейного доходу — європейська практика. Розрахунки, як зменшити житлово-комунальні тарифи у нас є. Газ українського видобутку дійсно втричі дешевший, ніж закладають в тарифи.

    Де газ дешевший? Під землею? Вартість газу така, яку диктує ринок, особливо світовий. Це таке соціалістичне нерозуміння суті ЦІНИ.

    ЦІНА Є ТАКА, ЯКА Є. І БІЛЬШЕ НІЯКА (С) ОСТАП.


    >Електроенергія АЕС вп'ятеро дешевша від розрахункової.

    Де вона дешевша, у якій конкретно трансформаторній будці?


    >Так, це не економічне, а політичне рішення. Але воно дозволяє вирішити проблему виживання і населення і комунальників. І крім всього — перестати принижувати мільйони людей чергами за паперовими “субсидіями”.
    >
    Ідея невірна.
    Вірна ідея така:
    Ціни ринкові. Жеки приватні. Конкуренція. Доплати від держави найбільш знедоленим.

    >
    > Шосте. Молодь і діти.
    > Звідки гроші? З наведення порядку, припинення крадіжок: від Фонду Кучмихи до оборудок з алкоголем.
    >
    Конкретно, як будете наводити порядок?

    >По вузах. Ми – за різні форми власності. Ми не проти платних вузів. Але “платників” вже понад 60 відсотків! Тож ми – за збільшення держзамовлення вузам.

    Для чого державі робити держзамовлення? І куди? У міністерства?


    > Схема відома: дитина з бідної сім‘ї може взяти державний кредит (безнал, панове, безнал!) і, здавши екзамени, вчитися в обраному вузі. Але, якщо його і далі обкладають податками, або неякісно вчити, він може економічно покарати цей заклад і перенести грошики в інший вуз. От вам і стимул для чесної, якісної освіти.
    >

    Це стимул до неякісної освіти, бо студент може шантажувати ВУЗ....
    Підказую хорошу ідею - тестування на всіх етапах навчання.


    > Сьоме. Заощадження.
    > Ну, не всі таємниці я можу Вам видати. Доживете до пенсійного віку – здибаємося.
    >
    А я Вам відкрию Вашу таємницю - Ви не знаєте, як повернути заощадження.


    > P.S. Не судіть строго – писав похапцем. Хто хоче серйозної дискусії – please! Хоча, сподіваюсь, Ви розумієте, що всі ці та інші аргументи не мають місця в короткій програмі. Це – справа агітаторів.

    Агітатори з такою БАЗОЮ "пролітають" у любій дискусії

    > Хто ж бажає розумецької програми – прошу читати “Основні засади…”, а ще краще – ставайте соціалістами і разом зробимо сучасну європейську Соцпартію.

    У мене для СПУ пропозиція:
    Я готовий піти до вас консультантом в обмін на місце у першій п"ятірці.
    Буду проводити експертизу на здоровий глузд ваших програм.
    Маю право вступити до СПУ, як колишній комсомольський діяч районного масштабу.
    Мій Є-мейл - ostap@hotmail.com
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.01 | Пані

      Остап, куда??? А как же новая виртаульная партия?

      Я тут только и думаю про основы первой украинской либертарианской партии на интернетном ходу во главе с Остапом, а не успею оглянуться - а Остап уже в социалисты ушел.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.01 | Остап

        Пані, я Ваш навіки! Лібертаріанську партію ми обов"язково створимо, якщо Ви будете мене підштовхувати.

        Пані писав(ла):
        > Я тут только и думаю про основы первой украинской либертарианской партии на интернетном ходу во главе с Остапом, а не успею оглянуться - а Остап уже в социалисты ушел.

        Пані, не переймайтесь. Я Ваш навіки. Лібертаріанську партію ми обов"язково створимо, якщо Ви будете мене підштовхувати.
        СПУ - це експериментальна ідея. Даю 100%, що вони на це не підуть.

        ПС.
        Якщо є думки, то вишліть мені на ємейл свій відкритий ключ PGP. Я вишлю, відповідно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.01 | Пані

          Ловлю на слове

          Остап писав(ла):

          > Пані, не переймайтесь. Я Ваш навіки. Лібертаріанську партію ми обов"язково створимо, якщо Ви будете мене підштовхувати.

          Буду. Ближе к зиме времени будет больше, тогда я разгуляюсь.

          > СПУ - це експериментальна ідея. Даю 100%, що вони на це не підуть.

          102%.

          > ПС.
          > Якщо є думки, то вишліть мені на ємейл свій відкритий ключ PGP. Я вишлю, відповідно.

          Я не настолько параноик, мне шарового ящика за бугром хватает для всех моих тайнописей. Но если уж очень настаиваешь - то как-нибудь разберусь, что это такое и с чем его едят и поставлю. Пока идей в сформировавшемся виде нет, так что вопрос не созрел.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.11.01 | Остап

            PGP -то іізі. Якщо хочете. то можна подискутувати на demokratiya.org, в розділі ПАРТІЯ, там спокійно.

            Пані писав(ла):
            > Остап писав(ла):
            >
            > > Пані, не переймайтесь. Я Ваш навіки. Лібертаріанську партію ми обов"язково створимо, якщо Ви будете мене підштовхувати.
            >
            > Буду. Ближе к зиме времени будет больше, тогда я разгуляюсь.
            >
            >
            > > ПС.
            > > Якщо є думки, то вишліть мені на ємейл свій відкритий ключ PGP. Я вишлю, відповідно.
            >
            > Я не настолько параноик, мне шарового ящика за бугром хватает для всех моих тайнописей. Но если уж очень настаиваешь - то как-нибудь разберусь, что это такое и с чем его едят и поставлю.

            PGP -то іізі.
            В 2 словах ідея така.

            Створюється пароль (якась довга фраза, наприклад "Я кохаю Пані на Майдані")
            Пароль розбивається на дві частини - відкриту і приватну.
            Відкриту частину Ви висилаєте всім.
            Відкритою частиною інші люди шифрують свої листи для Вас.
            Ви можете їх розшифрувати, приклавши до листа закриту частину пароля.
            І все.

            Ті, хто листа зашифрував, розшифрувати його не можуть, бо не мають закритої частини пароля.
            Закриту частину пароля ховаєте від всіх.
            Відкриту - можна вільно роздавати у відкритому вигляді.

            Пока идей в сформировавшемся виде нет, так что вопрос не созрел.

            Якщо хочете, то можна подискутувати на demokratiya.org, в розділі ПАРТІЯ, там спокійно.

            Я накидаю туди того, що понабирав у інтернеті.
      • 2001.11.01 | Гура

        Пусть идет! Он там пользу Украине принесет. Я его даже зауважал :-) (-)

  • 2001.11.01 | НеДохтор

    ???: Щодо виборчої програми СПУ.

    Приємно що на Майдан заходять реальні люди.
    Бо ми тут надто віртуалізувались і часто далекі від реального стану справ.

    Прохання, знайти час, щоб відповісти на три запитання

    1.
    На сайті ЗМІна під програмою стоїть такий підпис
    "Завізовано секретарем з ідеології СПУ Бульбою ".
    Але тільки ідеології для програми замало.
    Якщо не секрет, хто в СПУ розробляв не ідеологічну, а економічну суть програми. Ви вказуєте в програмі конкретні цифри (правда не вказуєте в який термін плануєте їх досягти).
    Хто конкретно з калькулятором в руках ці цифри одержав.
    Знаючи прізвище "економіста СПУ" ми зможемо ознайомитись з його іншими здобутками в цій сфері і таким чином можна буде спрогнозувати недосказане в програмі.
    (Може є посилання на його праці?)
    Чи може в розробці програми не брали участі фахівці, а просто написали те що мусить сподобатись виборцям СПУ?

    2.
    Чи читали розроблену на Майдані
    Анкету Політика http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_draft&key=998503790

    3.
    Чи погодились би дати відповіді на Анкету?
  • 2001.11.02 | АВ

    Re: СЭРёзная программа...

    Я - не Остап, я ещё хуже... :)

    Перше. За чесну владу! Прошу нікого не сумніватися: СПУ й надалі за парламентсько-президентську республіку.
    Саме це й означає “змінимо систему влади”. Хоча, напевно, варто уточнить цю позицію. А щодо того, як саме “буде покарано злочинців” — то, звісно: судами. Якщо сядуть хоча б ті, хто фігурує на плівках Мельниченка — суспільство дуже очиститься, або хоча б відпочине. Сьогодні найстрашніше в Україні — піраміда поруки і безкарності під
    патронатом Папи (не римського). Зможемо її порушити Бакаєм, Щербанем, Волковим, а головне Кучмою — буде зовсім інший порядок речей в країні.

    --- А не сможете создать "честную власть" на этой базе, увы...И в Китае, как в брежневском СССР - не смогли...И если людям предлагается трактовка "честности" в качестве слушателей - то Мороз для "слушателей" - честен, но нужны не лишь слушатели, а избиратели...А избирателям нужно предложить не только роль слушателей, но и судей, и защитников. Вкратце - защитниками возможно быть только при наличии оружия, а судьями - в качестве присяжных. Пока что - в Конституции вся власть принадлежит народу, но правосудие и самозащита всё как-то не принадлежат... СПУ нужно бы определиться с подобной расшифровкой термина "честная власть". Честна ли власть "народная", народна ли "честная"...А пока что в разговорах с мужиками я слышу: "Ну Мороз - вроде ничего, но нам то что с той СПУ, опять оружия не доверяют, а без него - бандочиновный произвол"... Писал я лаконично, в ущерб качеству. Могу и подробней, если нужно.


    Друге. Роботу, зарплату, пенсії і соціальний захист!
    Тут я фахово можу посперечатися з тими, хто іронізує над державним банком розвитку. Тільки так, кредитуючи інноваційні “точки росту”, піднімали економіку і створювали робочі місця повоєнна Німеччина, Японія, Південна Корея і Швеція. Звідки гроші? З приватизації “Телекому” (близько одного мільярда доларів), ліквідації надуманого Фонду підтримки підприємництва імені Кужіль, Фонду підтримки місцевого самоврядування, інших “контор”. Принагідно доповідаю шановному Остапу, що ЄБРР готовий вкласти в цей банк подвійну суму від української частки, а також забезпечити західний менеджмент (що архіважливо), бо кредитувати, Остапе, - треба великий розум мати. Он Індія з Ізраїлем свого часу прокредитували розвиток softy, і тепер значна частина бюджету у них формується за рахунок експорту програмного забезпечення.

    ---На свою "державную" долю ВНП, после гуманных налогов - хоть антигравитацию разрабатывайте, но только на конкурсной основе проектов. А то опять - "кибернетика -лженаука" окажется.

    По работе: Государство будет создавать рабочие места? Да Кучма уже понасоздавал, а толку-то...Конкурентные рабочие места в состоянии создать лишь предприниматель. И ему за прибыльность - можно снимать налоги, направляемые им на модернизацию рабочих мест, возможно даже поощрять экспортёров. Но где расшифровки подробностей в программе СПУ? Дьявол -то в мелочах прячется.
    По пенсиям: Опять будем у работника забирать в бюджет его же деньги на его же пенсию? Трастовая афера? Или он, работник, недоумок какой, чтоб у него "для него же" забирать?
    Социальная защита: Ну вообще...Я тут спортом платно занимаюсь, чтобы не болеть, а у меня забирают для козлов-алкоголиков? Не дам! Что СПУ, что Волкову в его "Социальный захист" (мерседесов от народа). Лучше сформулировать критерии "физиологической защиты", где койка, кров и пища будут гарантироваться государством в приютах, а граждане уж как смогут - так себя и защитят социально. Впрочем -социальная защита бессмысленна, когда даже тело мы не вправе защищать с помощью оружия, уповая на заклинание: "02 !!!".



    Ну, а іронізувати над наведенням порядку в енергосекторі і т.п. – не варто. Не буду рахувати гроші в кишені бакаїв – суркісів, але покійний Гія у нас в газеті “Грані” проводив американські дослідження про один-два мільярди доларів, зароблених на краденому російському газі.

    ---Кучма в 1984 тоже вопил: "Покончим с безвластием, наведём в стране порядок"...И навёл, ... ! Так что лучше вернуться к идее суда присяжных, а не уповать, что лидер Мороз лучше фюрера Кучмы.

    Зарплату треба підвищити, хоча б тому, що близько 50% її повернеться в бюджет. Платити вчителям сьогоднішню мізерію — злочин перед майбутнім. Звідки підвищення? А звідки цього року Кучум підвищує “ментам” зарплату на 100%? Я думаю так: краще підвищити вчителям, а ментам — тільки за рахунок вилучення кримінальних вкладів.

    ---Если б менты могли работать "репетиторами"...Кучма с этим повышением их, бесспорно, кинет, поскольку пойдёт инфляционная накачка и за счёт эмиссии необеспеченной гривни "в зарплаты" просто упадёт гривнёвый курс...Зарплату повышать - тоже нет резона без увеличения производительности. Для педагогов, например, производительность может быть выражена в увеличении количества слушателей с "класса" (30 чел) до "аудитории" (120 чел), или введении "экстерната", как Володя Ульянов смог и завещал, да нам не дал...И вообще - как насчёт конкурсов на приватизацию школ и больниц? Рано? Будем у меня забирать, чтоб я сначала отдал в бюджет, а потом ещё и репетиторам платил, ибо "сколько бюджетнику не дай - ему всё мало"...Может быть подумать о контрактах с теми педагогами и врачами, а то кидают, как те аферасты...Давайте подумаем и об их ответствености, а не только о благоденствии, независимо от результатов работы. А то как ни придёшь - бюджетный врач "болеть изволит", а бюджетный педагог "в районо на обучении"...Про офицеров бюджетных - вообще не говорю, половина еле жир носит, пистолет им вообще хребет сломает...Зарплату повышать? А за что? За голосование "лидера Мороза" вместо "фюрера Кучмы"?

    Плівки майора забезпечать МВС пристойною зарплатою років на десять!
    Ну, а якщо серйозно, то без підвищення зарплати ми ніколи не підвищимо купівельну здатність населення, а відтак — і ріст виробництва. “Все в економіці взаємопов'язане, чи не так, Остапе?”

    ---Население "оптом" состоит из людей "в розницу". Как к СПУ отнесутся при раздаче незаработанных денег - я боюсь даже подумать.

    Третє. Село. А ми не проти приватної власності на землю.

    ---А надо - против! По агрономическим соображениям. То урожай в низинках, то на горках. Потому и держались древние общинами, поскольку иначе будет голодомор. Паи на землю должны быть приватно - акционерными, т.е. "не менее 1000 гектар" (хоть на одного, хоть на кооператив), например, чтоб обеспечить урожай, а не идею приватности вместо пищи. С землёй шутки плохи, как только мы поставим людские идеалы вместо агрономических - пищей станут идеалы. Издревле не зря работали "поместьями", лишь подобная "единица земли" может сработать, независимо от погодных условий. Частник же - разорится при неурожае в своей низинке или на своём взгорке. А "поместье" (АО частников или "фермер") - выдержит, при наличии разнородных земель и диверсификации культур. Так что для с\х земель идея "гражданину по гектару" - симпатична для дачников, но опасна для урожайности.


    Мороз ще в 1995 році прийняв закон про приватну власність на дачні, присадибні та інші землі. Що стосується орної землі — ми за її довгострокову (хоч 100 років) оренду. Причому право оренди могло б бути предметом застави, як у Китаї. Інвестиції саме так і приходять. А коли
    Медведчук протягнув Земельний кодекс через “поіменне таємне голосування” з повною фальсифікацією результатів (див. www.socinfo.kiev.ua) — то будь-який суд в будь-який момент зможе визнати Кодекс нечинним. То ж які інвестиції підуть під такий ризик?

    ---100%. Аренда не хуже собственности, когда предмет её не является произведённым авторами.


    Четверте. Підприємництво.
    Не треба іроній — тільки єдиний фінансовий (хай би і 50-відсотковий) податок — спасіння для дрібного гендляра.

    ---50%, но единый - таки лучше, чем 30%, (раки по 5, но большие...) но с применением Кучмовских "моральных налогообложений", когда страна 10% времени работает, а 90% времени - отчеты пишет и налоговой боится вместо мыслей о деле... А ещё лучше единый, но 30% и от прибыли, а не от "того, что конфисковать могут"...

    А Ви чули, до речі, що днями Кучум підписав указ про введення касових апаратів і на базарах?
    Тож тільки так: фіксований податок, два рази на рік перевірка, ніяких касових апаратів і “Геть азаровських окупантів!” Саме це і суттєво зменшить “державний рекет”.

    ---Вот за это люди и становятся в строй, чтоб защитить страну и семью. Правильно, Юрий, проще проверять подозреваемых, чем "не доверять всем", как Кучма...

    П'яте. Комунальні платежі.
    Платити за помешкання до 12% сімейного доходу — європейська практика. Розрахунки, як зменшити житлово-комунальні тарифи у нас є. Газ українського видобутку дійсно втричі дешевший, ніж закладають в тарифи. Електроенергія АЕС вп'ятеро дешевша від розрахункової. Так, це не економічне, а політичне рішення. Але воно дозволяє вирішити проблему виживання і населення і комунальників. І крім всього — перестати принижувати мільйони людей чергами за паперовими “субсидіями”.

    ---100%. Здесь я с СПУ. Жаль, что негде увидеть расчёты СПУ, чтобы размножить.

    Шосте. Молодь і діти.
    Звідки гроші? З наведення порядку, припинення крадіжок: від Фонду Кучмихи до оборудок з алкоголем.

    ---Не уподобляйтесь Гитлеру, что забирал деньги у родителей, чтоб поить молоком их детей. Сиротам - нужно дать всё необходимое. А вот с раздачами молодёжи и детям - нужно думать и думать, как не оскорбить родителей. Я бы рискнул заявить, что снижение подоходного налога и налога на имущество на 20% за каждого несовершеннолетнего ребёнка семье (проживающего в Украине) - позволит резко поднять уровень молодёжи как по критерию образования, так и здоровья.

    По вузах. Ми – за різні форми власності. Ми не проти платних вузів. Але “платників” вже понад 60 відсотків! Тож ми – за збільшення держзамовлення вузам. Схема відома: дитина з бідної сім‘ї може взяти державний кредит (безнал, панове, безнал!) і, здавши екзамени, вчитися в обраному вузі. Але, якщо його і далі обкладають податками, або
    неякісно вчити, він може економічно покарати цей заклад і перенести грошики в інший вуз. От вам і стимул для чесної, якісної освіти.

    ---Неплохо. Так можно и филиалы Стэнфорда и Техниона обрести...

    Сьоме. Заощадження.
    Ну, не всі таємниці я можу Вам видати. Доживете до пенсійного віку – здибаємося.

    ---Пусть Кучма идеи прячет. СПУ нужно действовать без критерия "коммерческой тайны"...

    P.S. Не судіть строго – писав похапцем. Хто хоче серйозної дискусії – please! Хоча, сподіваюсь, Ви розумієте, що всі ці та інші аргументи не мають місця в короткій програмі. Це – справа агітаторів. Хто ж бажає розумецької програми – прошу читати “Основні засади…”, а ще краще – ставайте соціалістами і разом зробимо сучасну європейську Соцпартію.

    ---Почему бы и нет? Начнём тут, а как форум у СПУ появится и рубрикатор проектов - можно и там. Удачи! (Остальное в наших руках).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".