МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Абсолютно таємно від преси!

11/12/2001 | Мінор
У кабінеті Степана Гавриша потай від ЗМІ зібралися Анатолій Кінах, віце-прем”єр Василь Роговий, міністр фінансів Мітюков, сам Степан Гавриш, Валерій Альошин та Сергій Терьохін.
Представницька і високоповажна нарада у маленькому кабінеті Гавриша думу думала - як Податковий Кодекс через парламент провести. Деякі учасники збіговиська дізналися про нього в останні дні. Видно Кучма таки добряче за хвоста Кінаха накрутив. Але на відміну від інших таких "заходів", де нудно і повно преси тут не було жодного журналіста.
Простимульовані урядовці чомусь радо пристали на пропозицію Терьохіна і Кодекс винесуть на голосування 29 листопада в 2 читанні. Але остаточне третє читання (тут мабуть собака і закопаний) переноситься на 13 листопада.
Мені от цікаво, відколи це Кучма так заходився підтримувати Терьохіна? Чи навпаки? Хто кого тут дурить? Невже і правда вони Податковий Кодекс приймуть у редакції підкомітета Терьохіна?

Відповіді

  • 2001.11.13 | Адвокат ...

    А що скаже пан Мінор про отой кодекс?

    Я так зрозумів, що є декілька його редакцій. Тож, чим редакцція, умовно кажучи, Терьохіна відріжняється/краща/гірша за інші?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.13 | Мартинюк

      Не забувайте що вже 10 років всі економічні закони пишуться Тєрьохіним.

      Він елегантний мужчина і гарно балакає, на перший погляд в його законопроектх майже непомітиш ніяких дурниць. Потім він дуже віртозно дає зрозуміти що всі погані речі в його законах то не від нього. Однак фінансисти і бізнесмени практики твердять що найболючіші міни у всіх цих законах , завдяки яким Україна досягла ефекту "економчного чудовища" вже містилися в початкових текстах, запропонованих Тєрьохіним. Тєрьохін є автором пакету законів , які було "легалізовані" декретами премєра Кучми у 1992-1993, і від яких ми ще досі не можемо очухатися.
      Реальний економічний занепад, люмпенізація населення, ретровідродження комуністів почалося саме після введення у грудні 1992 та січні 1993 року пакету цих законів-декретів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.13 | Мінор

        Re: Не забувайте що вже 10 років всі економічні закони пишуться Тєрьохіним.

        Пане, Мартинюк, ваша інформація або повна брехня або точний політичний розрахунок. Швидше всього у вас не вірна інформація.
        Авторами декретів 92-93 років були самі різні люди. Наприклад декрет про трасти належитьт перу Володимира Прядка, тодішнього голови фонду держмайна.
        А автором рішення про запровадження подвійного курсу валюти, яке завдало найбільшого удару по купону був Віктор Суслов, тоді радник прем"єр-міністра Кучми. Власне, через протест проти цих двох декретів Пинзеник і Терьохін подали у відставку.
        Але точно знаю, що Терьохін був автором декрету про режим іноземниїх інвестицій, одного з найкращих прийнятих тоді. Так що давайте не будемо.
        А наші так звані бізнесмени інколи не задоволені тими законами, що вкрасти з бюджету не дають. Звинувачення потрібно висувати конкретно.
        Завважте, ви говорили абстратно про якихось міфічних бізнесменів і якісь декрети, а я відповів наведенням фактів.
      • 2001.11.13 | Михайло Свистович

        Re: Так ось хто у всьому винен.

        А я гадав, що Кучма.

        Мартинюк писав(ла):
        > Він елегантний мужчина і гарно балакає, на перший погляд в його законопроектх майже непомітиш ніяких дурниць. Потім він дуже віртозно дає зрозуміти що всі погані речі в його законах то не від нього. Однак фінансисти і бізнесмени практики твердять що найболючіші міни у всіх цих законах , завдяки яким Україна досягла ефекту "економчного чудовища" вже містилися в початкових текстах, запропонованих Тєрьохіним. Тєрьохін є автором пакету законів , які було "легалізовані" декретами премєра Кучми у 1992-1993, і від яких ми ще досі не можемо очухатися.

        По-перше, Терьохін не пише всіх законопроектів всі 10 років, по-друге, я часто бував у готельному номері Пинзеника (мій знайомий Павло Шеремета був його референтом і жив з ним у одному номері), коли приймалися ті декрети. Я мав змогу бачити варіанти Пинзеника-Терьохіна, і остаточні варіанти. Я бачив як лаялись Пинзенник і Терьохін (і навіть напивалися з горя) через те, що до їхніх варіантів додавали "незначні зміни", які спотворювали їхні варіанти. І робили вони це щиро, бо не мені вони це доводили, не переді мною виправдовувалися, а розмовляли або між собою, або з Павлом Шереметою. Хто я був такий, щоб вони звітувалися переді мною?

        Я бачив правки, внесені чужими руками невідомих мені тоді людей. Шкода, що я не запам"ятовував їхні прізвища (не думав про це), але вони не були відомі широкому загалові ні тоді, ні зараз, бо інакше я б щось запам"ятав. А може і не запам"ятав би, пройшло багато часу, і я пам"ятаю лише деякі моменти.

        Зазначаю, що не є великим прихильником Пинзеника-Терьохіна, бо лакмусом для мене є позиція щодо Кучми. Але вони все ж далеко не найгірші. І їхня провина лише в тому, що вони не пішли у відставку після 2-3 таких гвалтувань їхніх законопроектів, а дотягнули до того, що з ними народ почав пов"язувати власне зубожіння та розграбування. Врешті решт ні Пинзеник, ні Терьохін не є супербагатими людьми, то ж який сенс їм було ставати могильниками української економіки?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.13 | Фарбований Лис

          Коли ви перестанете грязну білизну перебирати? Хто вас питав про те як напивається Пинзеник чи Тєрєхін??? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.11.13 | Михайло Свистович

            А що Вас так схвилювало?

            Я теж не є тверезенником. Я ж не кажу, що Терьохін з Пинзенником алкоголіки. А те, що вони напивались з горя, навпаки, свідчить на їхню користь. І не тому, що для багатьох той, хто п"є, є в доску своїм, а тому, що це підкреслює щирість їхнього розпачу від того, що їхні законопроекти спотворювались.
          • 2001.11.13 | AST

            Ніколи. Це модно.

            Після касетного скандалу такі "демократи" та "антикучмісти" як Свистович перебувають в святій впевненості, що в політичній боротьбі можна використовувати усі, навіть найбрудніши методи.
            Беруть приклад з Сан Санича.
            Я не сумніваюсь, що якби якійсь майор чи лейтенат приніс Свистовичу таємно записане відео, де Пінзеник чи хтось інший культурно відпочіває, то він не вагаючись оприлюднив би це.
            Я потім би з піною у писка переконував усіх, що не важливе походження цього запису, а важливо що там правда.

            Ось таки часи.
            Ось така мораль.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.11.13 | Михайло Свистович

              Степура як завжди судить по собі.

              Найбільший конспіролог та збирач пліток (фактами це назвати важко) про найрізноманітнішу кількість людей вирішив повчити антикучмістів.ї


              AST писав(ла):
              > Після касетного скандалу такі "демократи" та "антикучмісти" як Свистович перебувають в святій впевненості, що в політичній боротьбі можна використовувати усі, навіть найбрудніши методи.

              Мені відомо дуже багато дійсно брудних подробиць, але ж я їх не оприлюднюю? Так що не приписуйте мені "святу впевненість".

              > Беруть приклад з Сан Санича.

              І є навіть кращими за нього :))

              > Я не сумніваюсь, що якби якійсь майор чи лейтенат приніс Свистовичу таємно записане відео, де Пінзеник чи хтось інший культурно відпочіває, то він не вагаючись оприлюднив би це.

              Не-а. Не оприлюднив би. І не треба тут майора. Багато наших "культурних відпочинків", де були присутні відомі нині політикі, записувались нами самими на відео. Але навіщо їх оприлюднювати? Кожен має право розслабитися. Це не стосується політики.

              >
              > Ось таки часи.
              > Ось така мораль.

              Коли правлять бал степури - відмінники теорії героїчної бездіяльності.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.11.13 | Гура

                Питання не по темі

                Михайле, а Ви часом не знаєте, куди подівся Роман Шарп?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2001.11.14 | Михайло Свистович

                  Не знаю. Сам про це сьогодні подумав. (-)

              • 2001.11.13 | Адвокат ...

                Не можу із Вами погодитися, що

                пан AST -- то ґерой- нероба. Просто в кожного жовніра -- свій маневр. Або, не стріляйте в тапера, він грає, як може.
            • 2001.11.13 | Адвокат ...

              Ви -- аж занадто катеґоричні, пане!

              Пан Свистович, принаймні за той час, що я спостерігаю його на "Майдані" не помічений у тих поганих справах, що Ви йому інкримінували. Не вато так мішати все в одну купу: якось по совєцьки виходить. :):
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.11.13 | Фарбований Лис

                Re: Ви -- аж занадто катеґоричні, пане!

                Дійсно, Свистович не писав багато про білизну крім того, що Пинзеник напивався, та кілька фраз про дружин, відпочинок, розстановку меблів в УРП.. Він не казав ні про марку алкоголю, ні про те чи були стакани з гранями... Доза випитого залишається загадкою. Опозиція гризеться як малі діти, і може от правда, що це мають знати всі.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2001.11.13 | Адвокат ...

                  Про правду.

                  Фарбований Лис писав(ла):
                  >

                  > Опозиція гризеться як малі діти, і може от правда, що це мають знати всі.

                  Знаєте, політики завжди гризуться,-- то їхній хрест.
                  Чи мають те знати всі? Не думаю, бо дуже є багато людей, що сприймає нормальне політичне життя, як повний крах власних надій, а інші -- взагалі знати ніц не бажають.

                  Але, попри усі застереження, я певен, що правду знати варто. Але, це -- моя власна позиція. Велика біда України, зокрема, є в тому, що аж занадто багато людей не бажають знати правду, не бажають перейматися суспільними негараздами, що прагнуть весь спектр проблєм редуціювати до примітивних дихотомій, накштальт, "добрий цар -- скверні бояри", тощо.
                • 2001.11.14 | Михайло Свистович

                  А з ким я гризся?

                  Навпаки, я захищав Пинзеника та Терьохіна. І що поганого в розстановці меблів в УРП? А якщо ми щось і пишемо про опозиційних діячів, що їм не подобається, то вони самі винні. Не треба так робити або, принаймні, треба чесно говорити про свою позицію щодо інших опозиціонерів, а не демонструвати єдність на трибунах, плекаючи ходи один проти одного в кулуарах. Тому ми намагаємося критикувати опозиційних діячів (не так вже і часто) лише тоді, коли вони нешляхетно поводяться з іншими опозиціонерами. Приклад: ФНП і УНСО. Не в останню чергу завдяки нам там намітились взаємостосунки, можливий конфлікт, я гадаю, залагоджено, між ними відбуваються постійні контакти, і ми перестали влізати в ці справи, бо далі вже слово за ФНП і УНСО. Тут ми можемо лише нашкодити, радячи обом сторонам.
    • 2001.11.13 | Мінор

      Re: А що скаже пан Мінор про отой кодекс?

      Перший проект, пожаний урядом був дуже не досконалим. Справа в тому, що ПК нам потрібен не лише для кодифікації законодавства, тобто збирання його докупи і усунення протирічч. але ще й для можливого зменшення податків. А тут - мільйон чинників. Думаю, що Терьохін сподівається під тиском Кучми у ПК провести ряд реформ податкової системи, які окремими законами провести вже не можливо.
      Довго розповідати, цей документ нагадує товстезний фоліант. Окрім того це дуже спеціальна інформація не на рівні суперечки Аугусто з Остапом скільки відсотків податків в Україні.
      Але політично це виглядає саме так - триває спроба взаємовкористання, де Терьохін виступає як автор.
      Доречі за останні 6 років перу цього законодавця належать такі закони:
      - Зменшення максимальної ставки прибуткового податку з 90% до 40% у 95 році.
      - відміна гербового збору
      - єдиний податок
      - закон про іноземні інвестиції
      Власне і багато чого іншого, але це я можу от так одразу згадати. Останній із могікан він працює над законами сам, інколи віддаючи право висунення КМУ, інколи власному комітету.
      Але прикол не в цьому. За останні 10 років я не пам"ятаю, щоб по окремому питанню прем"єр і віце-прм"єри притьмом бігли в парламент і засідали в кабінеті заступника голови. Навіщо ПК Кучмі - от у чому питання. Я не можу вирахувати політичниї інтересів президента у цьому.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.13 | vujko

        розрахунок - донецьких послабити?(-)

      • 2001.11.13 | Адвокат ...

        Моя думка така.

        Ку-чмо бажає зберегти за собою "фінансово- економічне підґрунтя" "адмінресурсу". Не є таємницею, що податки, точніше -- процес їхнього стягнення, є, чи не найважливішим стрижнем "амінресурсу". Тому, як на мене, будь які ( на гірше, чи на краще,-- не важливо ) зміни у тому "ресурсотворчому" секторі є дуже вигідні саме Ку-чму. Бо, тими змінами будуть спантеличені, як платники податків, так і ґестапівці. А це -- локальний прояв улюбленого Ку-чмом в останній час стану: "керованої ( контрольованої ) кризи". Чим більше буде перед виборами безладу, взаємних образ, тощо, тим більшою буде "політична вага" іґноранта.

        P.S.
        1). Схильний думаи, що пан Терьохін знов написав не самий поганий закон.
        2). Певен, що пана Терьохіна знов використовують.
        3). Не маю жодної думки сприводу того, скільки ще треба часу панові Терьохіну, щоб навчитися бути самостійним політиком, а не розмінним дріб'язком у чужих політичних іграх.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.13 | Михайло Свистович

          Re: Моя думка така.

          Адвокат ... писав(ла):
          >
          > 3). Не маю жодної думки сприводу того, скільки ще треба часу панові Терьохіну, щоб навчитися бути самостійним політиком, а не розмінним дріб'язком у чужих політичних іграх.

          Терьохін не ідіот, він - боягуз. Тому тут не вчитися треба, а попросити в чарівника з міста Оз трохи сміливості.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.11.13 | Адвокат ...

            А я й не казав, що він -- ідийот ;-)

            Стосовно ж його боягузства, то -- загальна вада українських політиків "чоловічої" статі. Маємо те, що маємо ( (с) Л.. Кравчук ) :):

            Однак, прикро. :(:
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.11.13 | Фарбований Лис

              Re: А я й не казав, що він -- ідийот ;-)

              -Маємо те що маємо, - тисячу раз повторив великого сучасного поета Петра Осадчука плагіатор і невеликий та недалекий енразовий екс*** Леонід Кравчук.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.11.13 | Михайло Свистович

                Та й Осадчук не великий поет. Як і політик (-)

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2001.11.13 | Фарбований Лис

                  Ну, може він політик і не дуже, але його фраза "маємо те що маємо" одна з найцитованіших.

                  Осадчук зробив таки щось для демократизації суспільства. Дійсно, він більше поет, а все решта йому можна пробачити.
              • 2001.11.13 | Адвокат ...

                I'm so sorry, П. Осадчук! I'm so sorry, Лисе!

                Subj!

                Що поробиш, я почув ту крилату фразу у перший раз від отого екса, Л.М. Кравчука...

                Більше того, певен, що незалежно від пана Осадчука її "винайшли" ще дуже й дуже багато людей в Україні, хоч і меньш талановитих за Осадчука з Кравчуком. :):


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".