МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україні загрожує інфраструктурна криза.

11/22/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Не секрет, що українська інфраструктура (будівлі, комунікації, устаткування) вкрай зношена, і жодні темпи економічного розвитку не дадуть коштів, потрібних для оновлення “кровоносної системи” економіки. Тому невдовзі Україну може вразити глибока структурна криза. І тоді нинішні економічні негаразди та періодичні відключення електроенергії та водопостачання здадуться ледь не раєм.

Для запобігання цій кризі створений “Комітет – 2005”, очолюваний першим заступником голови Верховної Ради та головою Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) Віктором Медведчуком, перше засідання якого відбулося сьогодні.
Другою особою в Комітеті є голова парламентської фракції СДПУ (о) Олександр Зінченко.

Вчені та експерти прийшли до висновку, що системної кризи слід очікувати у 2005 році, коли співпаде низка чинників, зокрема, необхідність розрахунків по зовнішньоекономічному боргу та погіршення економічної ситуації.

Відповіді

  • 2001.11.22 | Горицвіт

    Чи є десь деталі?

    > системної кризи слід очікувати у 2005 році, коли співпаде низка чинників, зокрема, необхідність розрахунків по зовнішньоекономічному боргу та погіршення економічної ситуації.

    Чому погіршення? Чому саме тоді? Як підрахували?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.22 | Augusto

      Елементарно, Ватсон!

      Кредити від "сьогодня" і до 2ОО5 року! Диви, турбуються! Ця криза вже почалася, а не "почнеться" і цей сексуальний-демокрад (о) один з її винуватців і є.
      P.S. Бо якщо людина сидить зараз без струму, води і хліба, то якщо СДПУ/НСДАП (о) не допоможе, то не стане струму, води і хліба, а це не жарти! Ще згадаєте дні без струму, води і хліба як рай, коли не стане струму води і хліба!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.24 | Мартинюк

        В число "учасників концесії" увійшов відомий "катастрофіл"

        Це добродій Парашин. Його участь у боротьбі з антиукраїнськими кризами вражаюча - директор Чорнобильської атомної станції, потім голова українського (державного) комітету по протистоянні кризи 2000 ( ну міллєніум і відсутність у комп’ютерних календарях цифри року більше 2000). Не виключено що то є його ідея.
  • 2001.11.26 | Мартинюк

    Традиції української державної катастрофілії....

    Насторожує інше -українська паразитична верхівка тримається нагорі саме завдяки кризам.
    Це по перше рукотворна економічна криза майстерно затіяна прем'єром Кучмою
    у 1992-1993, наслідком якої ми не можемо розгребти й по сьогоднішній день. Потім була маса інших криз і кризочок, які в перважній більшості були звичайними наслідками “Великої Кучмівської кризи” 1993 року. Основна ідея урядової “катастрофілії” полягає в наступному - "Нас не можна рухати бо буде ще гірше"

    Так ось основна "кучмівська" криза 1993 року старанно готувалася пропагандою протягом всього 1992 катастрофічних настроїв серед широкої громадськості. Цікаво що Кучму поставили за Прем’єр-міністра саме в якості “рятівника” української економіки від цієї, як виглядає зараз, надуманої, кризи. Для відвернення економічної катастрофи Кучмі були надані унікальні повноваження впроваджувати зміни у законодавство своїми декретами.

    Однак сьогодні вже ясно що саме ці декрети, яким було впроваджено ПДВ, введено азіатські ставки для інших податків, встановлено систему обмеження зарплат у стилі Йосипа Сталіна, та вчинено ще багато інших, майже смертельних, ударів по економіці , стали причиною економічної, а отже і суспільної та культурної катастрофи в Україні.

    Тому теперішній черговий приступ “катастрофілії” по меншій мірі насторожує. Навіть те що цим займаєтться угрупування олігархів не кучмівського толку не дозволяє розлаблюватися. Бо саме на теперішньому члені СДПУ(о) Леонвду Кравчуку лежить відповідальність за пропаганду і практичну підготовку “Великої Кучмівської кризи” 1993 року. Всі основні елементи цієї масштабної економічної диверсії пропагувалися і навіть впроваджувалися з відома Кравчука. Матеріальним заохоченням для номенклатури було очікування інфляції яка знецінить вартість взятих ними банківських кредитів. Дуже активно розтягувалися активи “Ощадбанку” – кредити вартістю від 200тис до мільйона тодішніх карбованців активно роздавалися паргосп-номенклатурі , в склад якої увійшли також народні депутати Верховної Ради. Інформація про можливість отримання кредитів циркулювала виключно у середовищі колишній активістів КПРС та комсомолу. Решті розповідалися байки про те гроші “Ощадбанку” забрали у Москву.

    Тому теперішня пропаганда “кризи 2005” насторожує. Посткомуністична злодійократія шукає приводу аби знову спровокувати в Україні процес безперервного падіння і безконечної кризи. Це умови , які гарантують їм процвітання та виживання. Ющенко за участю Тимошенко зумів спинити ці процеси, зокрема запровадив регулярну виплату пенсій та зарплати неурядовим бюджетникам. Після цього так просто перестати плати пенсії і зарплати вже не зручно

    Тому аби знову запровадити життєво неоюхідний для олігархів хаос та перманеннтне падіння рівня життя, їм слід було придумати щось нове. І ось воно є - “криза 2005”. Звичайно під цю кризу можна буде знову перестати платити зарплату, виманити у держави мільярдні дотації на “боротьбу з кризою”, ліквідувати і розділити поміж собою декілька банків , ну і коротше далі робити все що робилося українською злодійократією протягом минулого десятилілля..
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.26 | Горицвіт

      Re: Традиції української державної катастрофілії....

      Легенду про майбутню катастрофу катастрофіли мусять підтвердити чимось реальнішим, ніж голий трєп з псевдонауковими термінами. Щось таке зробити ... боюсь наврочити.

      Дивно, що недостатньо використовуються наслідки терактів 11 вересня. Я чекав більшого нагнітання.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.27 | Мартинюк

        А ось ще...

        ПРЕС-РЕЛІЗ
        21 листопада 2001р. Детальніша інформація –
        за тел: 239-2315, 246-6525

        Скорочення інвестицій на фоні економічного зростання:
        парадокси інвестиційного клімату України

        Підсумки 9 місяців 2001 року свідчать про суттєве зменшення інвестиційної активності нерезидентів та посилення тенденцій до репатріації капіталу - на кожних 3 долари вкладених інвестицій припадає 1 долар офіційно вивезеного з України капіталу. Серед країн СНД гірші показники інвестиційної активності зареєстровано лише в Білорусі. Нарешті на найвищому рівні було визнано, що міф “про вигідне географічне розташування України, родючі землі та працьовитий народ як фактори приваблення інвесторів вже не спрацьовує”. Натомість виникла спокуса проведення помпезних інвестиційних форумів та з‘явилося натхнення до написання національних та регіональних програм розвитку інвестиційної діяльності. Ефективність цих заходів буде оцінена згодом, однак дивує тональність відносин держави та інвесторів у щоденному режимі. Історія з тарифами на електроенергію не додасть аргументів на користь України.
        За даними Держкомстату, протягом січня-вересня ц. р. іноземні інвестори вклали в економіку України 529,4 млн. дол. США, що на 10% менше показника відповідного періоду минулого року. Водночас, нерезиденти вилучили 158,7 млн. дол. США капіталу, що на 36% більше торішнього показника. У результаті обсяг прямих іноземних інвестицій, здійснених в Україну за часи незалежності, на 1 жовтня склав 4,19 млрд. дол. США. Від цієї серйозної, на перший погляд, цифри з дев‘ятьма нулями після її розподілу між громадянами України залишається мізер - 85 доларів на одного мешканця. Символічно, що така величина, практично, співставна з прожитковим мінімумом на 2002р.- 342 грн. (65 дол).
        Твердження про несприятливість українського клімату для інвесторів не здається таким категоричним, якщо розглядати ситуацію на рівні деяких регіонів. Водночас, параметри певних регіональних економік заставляють захоплюватися мужністю чи дивуватися авантюрності тих, хто уже вклав свої капітали в Україну. Статистика підтверджує різкі відмінності між регіонами: на одного жителя столиці припадає 535 дол. іноземних інвестицій, у той час як на мешканця Чернівецької області – неповних 10 дол.
        Фахівці Інституту Реформ – незалежного аналітичного центру - починаючи з 1999 року здійснюють моніторинг економічного розвитку 24-х областей, АР Крим та м. Києва. Результатом таких досліджень є Рейтинг інвестиційної привабливості регіонів України, який оприлюднюється кожних 6 місяців.

        Прес-реліз /продовження/
        Скорочення інвестицій на фоні економічного зростання...

        Найсвіжіші результати Рейтингу регіонів за підсумками першого півріччя 2001 року підтвердили безперечне лідерство столиці. З традиційним двохкратним відривом від найближчих конкурентів перше місце посіло місто Київ, демонструючи суттєву перевагу за всіма групами показників. Натомість у групі “лідерів” Рейтингу, яку складають переважно індустріальні регіони, постійно точиться конкурентна боротьба. Другу сходинку у Рейтингу повернула собі Донецька область (у 2000 році – 3-е місце), випередивши свого традиційного конкурента – Дніпропетровську. Наступною йде Харківщина, яка покращила свій рейтинг у порівнянні з минулорічним на дві позиції. Львівська, Запорізька та Одеська області, хоча й увійшли до групи “лідерів”, цього року показали гірші результати.
        У порівнянні з піврічним Рейтингом-2000 серед усіх регіонів найбільше переміщення вгору здійснили Вінницька (з 24-го місця - на 17-е) та Луганська (з 15-го - на 9-е місце) області. Найбільше падіння зафіксовано для Херсонської області (падіння на 9 позицій: з 17-ї - на 26-у).
        При порівнянні результатів рейтингового дослідження та фактичних показників інвестиційної діяльності виявилося, що Дніпропетровська, Харківська, Львівська та Луганська області недостатньо використовують власний, доволі значний, потенціал.
        Протягом цього року найактивнішою на регіональних ринках України є компанія KyivStar G.S.M., яка продемонструвала вражаючі темпи розвитку у галузі телекомунікацій. Досвід компанії щодо запровадження нетрадиційних для України інструментів залучення внутрішнього капіталу – випуску облігацій - свідчать про можливість реалізації успішних інвестиційних проектів в українських умовах.

        Учасники:
        Олександр Олійник – Перший заступник директора Інституту Реформ
        Маркіян Дацишин – керівник проекту “Рейтинг інвестиційної привабливості регіонів України”, Інститут Реформ
        Валерія Гонтарєва – заступник Голови Правління ІНГ Банк Україна
        Ігор Михайленко – начальник відділу зв‘язків з громадськістю компанії KyivStar G.S.M.
      • 2001.11.27 | Горицвіт

        Ще одна цікава версія

        Сьогодні народний депутат Коломойцев виступав у Верховній Раді про телекомпанію (забув назву, наїждають на неї).

        І припустив, що утиски преси спрямовані на те, щоб склався негативний образ України на Заході, для того щоб західні фірми не брали участі в приватизації, і можна було дешевше скупити відповідні об'єкти.
  • 2001.11.26 | Augusto

    Так катастрофа як то свято, що завжди с тобою!

    Зараз дроти почнуть рватися, труби лопатися, генератори ламатися (ну неможна ж тільки красти, воно ж вимагає оновлення, підтримки). Нічого не треба вигадувати, чи підтасовувати! Потім всі дроти міняються майстрами з золотими та платиновими сокирами (коли сокира ламається, їi викидують в кущі), на 1 км дроту витрачається грошей на 100 км, бо закуповується такий гатунок дорогий, нічого для народа не шкода! (ну і що якщо він виглядає точною копією дешевшого в десять разів? піздюлей хочеш? трубою по голові? ну то заглохні, бля!) фірми постачальники беруть гроші на реконструкцію та не виконують - банкрутують, а директор фірми (без варіантів - молодий хлопець без фахової освіти та мізків, але з довгим лібідо та глибокою кишенею) або втікає, або гине в "кримінальних розборках". Забава! І знов "Ги-ги! Справи нема, то всe законно!"
    Сексуал-Демокрадична ідея! (об'єднанна)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.27 | Мартинюк

      Бардак -Кидок-Хапок.

      Так виглядає схема дій українських номенклатурних реформаторів.

      Лише уточню що сексуал-демократи за старою традицією проводять підготовчц роботц, а основні плоди традиційно пожинають "пацани" Кучми, які мають кращу підтримку Москви і "ідеологічно незаангажованого" Заходу.

      Як не крути Леонід Кравчук головний ідеолог тусовки . А ідеологам рідко вдається скористатися плодами задуманого.

      Схоже повтороюється схема повзучої контреволюції 1992-1993 року - народ дістає по голові черговою "реформою", поки він приходить до тями, інструктори обкомів, парторги, сєки і генсеки вже займають потрібні "відповідальні" позиції в суспільстві.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".