МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суркісу також треба пройти випробування довір’ям, вважає Медведч

12/14/2001 | Спостерігач
Суркісу також треба пройти випробування довір’ям, вважає Медведчук


ForUm
Лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук запропонував президенту Федерації футболу України Григорію Суркісу 15 грудня на засіданні Федерації поставити питання про вотум довір’я йому як главі ФФУ. Про це Медведчук заявив сьогодні на прес-конференції.

Медведчук вважає, що всі члени федерації повинні висловитися з цього приводу. «Це найбільш ефективний критерій для визначення того, що зробив Суркіс на посту голови ФФУ», - сказав Медведчук.

У той же час він висловив думку, що Григорій Суркіс досить багато зробив для розвитку українського футболу навіть до того, як був обраний на пост керівника ФФУ.

Відповіді

  • 2001.12.14 | Спостерігач

    "...українська соціал-демократія за якийсь час може перетворитис

    Професійна непридатність

    Вадим Денисенко

    Про Віктора Медведчука можна говорити все що завгодно, але те, що він професійно нездалий для посади першого віце-спікера, - безумовно, абсурд. Тим більш принизливе для нього, та й для всієї СДПУ(о), парламентське формулювання про звільнення Віктора Михайловича. Ще за півгодини до голосування багато хто в залі був упевнений, що Медведчука “підтримає” КПУ старим перевіреним способом – кілька депутатів просто не з’являться до зали засідань. Але в останній момент хтось все “переграв”. 236 “за” – більш ніж переконливе фіаско Віктора Медведчука. Адже в цілому в нього було п’ять днів (згідно з регламентом) для підготовки звіту, а реально – для роботи з фракціями. Але він на це не пішов. По суті він сам наполіг на тому, щоб парламент проголосував за його відставку...

    Питання в тому, а хто ж наполіг, щоб ліві остаточно проголосували за його відставку. Версій тут є тільки дві – перша, представники адміністрації Президента. Друга - сам Медведчук. Відразу після голосування в кулуарах парламенту почали поширювати чутки, що хтось все ж таки зумів запевнити найближче оточення Президента та й його самого в тому, що касетний скандал ініціювали саме соціал-демократи, а тому доля СДПУ(о) вже вирішена остаточно. Саме тому було розіграно красиву парламентську гру з відставкою Медведчука (ініційовану комуністами та представниками блоку Ющенка). Прекрасна комбінація, (де було пораховано, що голосів правих та лівих фракцій вистачить, аби відправити першого віце-спікера у відставку), яка дасть можливість потім говорити про те, що комуністи об’єдналися з правими. Що може бути кращим антипіаром, аніж показати близькість та дружбу Віктора Пинзеника та Петра Симоненка. При чому, саму відставку можна буде обігрувати не з точки зору політичної доцільності, а лише як помсту: правих за відставку Ющенка, а лівих за оксамитову революцію. При цьому для підстрахування за відставку проголосували і деякі депутати з центристських фракцій. У цій версії є одна до кінця незрозуміла деталь: хто міг сказати соціалістам, що потрібно голосувати “за”. Адже за великим рахунком СПУ уклала негласну угоду із СДПУ(о) про ненапад і якось недоречно (та й не має звички Мороз) так порушувати обіцянки. Один із представників соціалістичної фракції в кулуарній розмові натякнув, що з фракцією ніхто не проводив жодних “роз’яснювальних переговорів”, а тому соціалісти вирішили, що можна голосувати за відставку. Саме цей факт наштовхує на ще одну версію – добре розуміючи ситуацію, яка склалася, СДПУ(о) сама ініціювала прискорення відставки.

    Свого часу імідж-мейкери Медведчука як один із варіантів ведення кампанії розробили план “очищення партії” від номенклатури. Було запропоновано створити із СДПУ(о) певною мірою опозиційну партію, члени якої не входять до влади і не відповідають за її прорахунки. Судячи з усього, саме цей запасний варіант ведення кампанії і буде обрано тепер. Чому СДПУ(о) могла погодитися з відставкою? Відставка на певний час може зробити більш-менш безпечним її існування. Тепер її члени почнуть творити міф про свою опозиційність (зрештою, міф може перетворитися на реальність, як це було свого часу з Громадою), і їм потрібно завдяки цьому міфові набрати 4%. Щодо адмінресурсу, який поступово забирають у есдеків (остання втрата – губернаторство в Херсонській області), то все ж на виборах він у них таки буде. Свого часу свою ставку вони робили на невеликі міста – і зараз вони мають цілий ряд своїх мерів та глав райадміністрацій. Не слід забувати, що в малих містах адмінресурс працює найкраще.

    У передвиборчому штабі самих соціал-демократів та й близьких до нього структурах паніки наразі немає. Механізм працює достатньо налагоджено, і тут треба віддати належне есдекам. Щоправда, компанія з медіа-підтримки може зазнати (та й уже зазнає) сильних ударів. Першою втратою стало УТ-1. Новий глава НТКУ Ігор Сторожук чітко переорієнтовує канал на “За єдину Україну”. 1+1 також поступово перестає бути однозначно проесдеківським. Остання надія і форпост медіа-підтримки – телеканал Інтер, наразі залишається головним партійним каналом, але не секрет, що політичне відродження Володимира Горбуліна багато хто не в останню чергу пов’язував саме з бажанням адміністрації забрати у СДПУ(о) ІНТЕР.

    Так вже складається в нас у державі, що втративши прихильність влади, але маючи достатньо сили та мужності, політики стають великими і - що головне - щирими опозиціонерами (найкращий приклад цього - Юлія Тимошенко та Анатолій Матвієнко). І сьогодні за них голосують ті, хто ще три-чотири роки тому навіть подумати не міг, що їх підтримає. Цілком реально, що саме за таким сценарієм буде розвиватися і українська соціал-демократія, яка за якийсь час може перетворитися на ще більш правовірну опозицію, аніж Батьківщина, ПРП чи Собор.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.14 | вебмайстер

      Чому б і ні?

      Спостерігач писав(ла):
      > Професійна непридатність
      >
      > Вадим Денисенко
      >
      >
      > Так вже складається в нас у державі, що втративши прихильність влади, але маючи достатньо сили та мужності, політики стають великими і - що головне - щирими опозиціонерами (найкращий приклад цього - Юлія Тимошенко та Анатолій Матвієнко). І сьогодні за них голосують ті, хто ще три-чотири роки тому навіть подумати не міг, що їх підтримає. Цілком реально, що саме за таким сценарієм буде розвиватися і українська соціал-демократія, яка за якийсь час може перетворитися на ще більш правовірну опозицію, аніж Батьківщина, ПРП чи Собор.



      А що? Якщо Хмара і Лук"яненко можуть агітувати за Тимошенко і Матвієнко, чому вони не агітуватимуть за Медведчука?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.12.15 | Михайло Свистович

        Вебмайстре, іноді краще жувати ніж писати.

        Я перепрошую, звичайно, якщо Вас образив, але Лук"яненко і Хмара ніколи не підтримуватимуть Медведчука. НІ ЗА ЯКИХ ОБСТАВИН. Бо вони сиділи разом зі Стусом. Якщо Вам це незрозуміло, то вибачте...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.12.16 | вебмайстер

          Тоді поясніть, чому це більшість дисидентів віддано агітували за

      • 2001.12.15 | ilia25

        Я давно писав, що СДПУ(о) могла б за певних умов підтримати опоз

        Певними умовами могло б бути достатнє послаблення Кучми під час касетного скандалу.

        А втім, це вже минуле. Наразі я не вірю, що Медведчук може відкрито перейти в опозицію до Кучми. І в наступний парламент есдеки, якщо так піде далі, взагалі не попадуть. Якщо ці прогнози справдяться, то Медведчука особисто, і всю СДПУ(о) можна буде вважати перегорнутою сторінкою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".