МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення "Ліги захисту права на життя" та журналу "Натураліст"

12/20/2001 | Микола Рудь
League of Life Rights Defence and Balance Support in Nature,
Biological magazine "Naturalist";
Ліга захисту права на життя та сприяння рівновазі в природі;
природничий журнал "Натураліст" http://proeco.visti.net/naturalist/

Звернення
Шановні громадяни!
За нашими даними, в Україні щорічно протягом двох декад перед Новим Роком і Різдвом Христовим, знищується біля 5 мільйонів хвойних дерев.
Ми намагається запобігти варварському, бездумному знищенню хвойних дерев.
Звертаємось до Вас з проханням не купувати зрубаних дерев, обмежитись штучною ялинкою, маленькою живою гілочкою, віночком або скористатись нашою пропозицією і взяти в аренду живе дерево чи придбати його з тим, щоб навесні воно було висаджене і продовжило своє життя на радість людям.
Ніякі посилання владних державних структур на те, що в передноворічні свята здійснюються заплановані порубки, не можуть бути виправданням. Господарства, що планують реалізацію зрубаних хвойних дерев можуть в осінній період пересаджувати живі дерева в спеціальні місткості на подобу композицій бонсаї з метою їх реалізації населенню в останню декаду грудня. Це єдиний цивілізований шлях реалізації хвойних дерев.
Звертаємось до батьків: ваші діти можуть замість зрубаного дерева отримати передноворічний подарунок у вигляді живого деревця або невеличкого вінка з гілочок хвойних дерев. Цим Ви врятуєте від хижацького знищення і нівичення велику кількість дерев.
У великих містах України значна кількість зрубаних дерев не продається через низьку купівельну спроможність населення і перетворюється на звичайне сміття. За приблизними підрахунками в Україні щороку знищується від 1,5 до 5 мільйонів хвойних дерев різного розміру та виду.
Кожен свідомий громадянин може знайти можливість для публічної заяви про те, що він ніколи не купить зрубаного дерева і не буде причетним до його продажу. Нам необхідний звязок з адміністраціями на місцях і точна, перевірена інформація про керівників лісгоспів, котрі змушують своїх працівників брати затриману зарплату зрубаними деревами, а також продавати ялинки у великих містах і схиляти до цього безробітних громадян, котрі позбавлені засобів до існування.
Протягом осіннього періоду господарства можуть підготувати до реалізації живі дерева, забезпечивши їх належною документацією і гарантією життєздатності. Ними можна протягом багатьох років прикрашати балкони і наряжати на новорічні свята. Весною ними можна озеленяти двори, вулиці, площі наших міст. Так ми досягнемо того, що кожна дитина посадить в своєму житті дерево.
Організаціям, котрі реалізують живі дерева, повинен надаватись всілякий приорітет. Громадські природоохоронні організації, клопочіть перед місцевою владою про надання в передноворічний період місць для реалізації живих дерев.
При масовій підтримці населення нашої акції на захист дерев, всі міста України через кілька років будуть озеленені найбільш цінними хвойними породами дерев.
Звертаємось до всіх громадян і громадських організацій:
надсилайте відповідні звернення, сприяйте укладанню попередніх угод, стимулюйте торгівлю лише живими деревами! Цим ви врятуєте мільйони хвойних дерев, котрі врятують планету і нас усіх від екологічної катастрофи. Біологічні факультети і школи розмножуйте, вирощуйте та добивайтесь реалізації на пільгових умовах живих дерев у великих містах. Поспішайте робити добро! Час не чекає.

Відповіді

  • 2001.12.20 | Фарбований Лис

    Re: Звернення "Ліги захисту права на життя" та журналу "Натуралі

    А чи знаєте ви що шкідливіше - рубання ялинки чи виготовлення штучної?
    Я абсолютно погоджуюсь з вашою роботою, але як мій досвід охорони природи показує, набагато ефективнішим засобом збереження кількості хвойних дерев є висаджування їх де тільки можна.
    Ялинка в хаті на Різьдво, та і на Новий рік - надто стара традиція і від неї люди не скоро відмовляться. Варто просто задовольнити попит в нормальний спосіб. Хоча, звісно, це вже не Ваша робота.
    Чесно скажу, що я не бачу результату на горизонті, тобто ви приречені на вічну боротьбу за ялинки, а народ їх буде вічно рубати.
    Так само як проблему полювання вирішили ферми, так і проблему ялинок можуть вирішити ялинкові плантації. Землі, яка годиться під ялинки і ні під що більше у нас є багато і земля від цього не програє.
    Інший спосіб - унеможливлений доступ до лісу, але це буде трохи пізніше, коли дороги стануть виключно предметом для пересування, а не каналом доступу до всього що крадеться.
    А ви читали "Ялинку" Коцюбинського?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".