МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кость Бондаренко: "Список Ющенка: гора породила мишу"

01/18/2002 | Спостерігач
Список Ющенка: гора породила мишу

Кость Бондаренко

Подія, про яку так довго говорили і якої чекали з таким нетерпінням, нарешті відбулася. Список Ющенка оприлюднений. У ніч з середи на п’ятницю, з 15 на 16 січня, до шостої годин ранку проходило формування списку. І потім на декоративному з’їзді – ретельно зрежисованому – цей список був прийнятий без обговорення. Те, що Ющенку пропонувалося з самого початку – себто, взяти й власноруч і одноосібно скласти список – по суті, втілилося в життя.

Ющенко дійсно створив такий список, який вигідний тільки йому. Але це супроводилося майже піврічним нервуванням для «союзників по блоку» і елегантною, ледве помітною облудою. Але облуда – навіть у витончено-віртуозному виконанні – є ні чим іншим, як облудою. У цьому випадку зневажені інтереси тих партій, які стояли біля джерел блоку – а саме двох Рухів і ПРП.

Якщо брати до уваги запевнення ідеологів блоку і соціологів, що прохідна частина списку – це приблизно 70 осіб (а від усього серця бажаючи Віктору Андрійовичу перемоги, ризикнемо розширити цю частину до 80 осіб), легко можемо помітити, як поступово розчинилися у величезній народній масі й загубилися між грошовими мішками представники партій-фундаторів блоку «Наша Україна». Наприклад – партія «Реформи і порядок». Та сама партія, що грудьми ставала на амбразуру й намагалася захистити Віктора Андрійовича драматичного ранку 26 квітня. Та сама партія, що збирала підписи проти відставки Ющенка й лідер якої, Віктор Пинзеник, ще в березні минулого року зізнавався, що перейти в опозицію йому заважає лише присутність у владі Ющенка. Серед перших восьми десятків списку – тільки 9 пеерпістів. Лідер партії, Віктор Пинзеник, знаходиться на 5 позиції. 9 номером рахується екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк. На 16 позиції – Сергій Соболєв, який знову-таки хоче повернутися в стіни парламенту після чотирьохрічного тайм-ауту. 27-й номер списку – Володимир Філенко, який, по-моєму, заслуговує на місце в першій десятці. До речі, він – єдиний активний опозиціонер, що потрапив у список Ющенка. На 43-й позиції – директор Інституту реформ і в минулому – один з найближчих соратників Ющенка Іван Васюник. На 51-й позиції – Ігор Гринів, який має шанс повернутися в парламент після 8-річної перерви. До речі, Ігор Олексійович вважається «сірим кардиналом» ПРП і досвідчені люди стверджують, що партійне громаддя «Реформ і порядку» створювалося і утримувалося насамперед (а можливо – і виключно) завдяки йому. 61-й номер у списку – політолог Микола Томенко. І, нарешті, 64-у і 74-у позицію посідають відповідно «неофіти» ПРП Михайло Косів і Олена Бондаренко.

Так само у вісімдесятці представлені 10 членів НРУ. 3-ю позицію посідає лідер партії Геннадій Удовенко. На 6-й позиції – Лілія Григорович, яка прославилася завдяки спробі самоспалення в стінах парламенту (до речі, її спаситель, член КУН Михайло Ратушний, також присутній у списку – під 78-м номером). 12-й номер – вічний претендент на посаду «рухівця №1» Лесь Танюк. 15-й номер – керівник Секретаріату Верховної Ради В’ячеслав Коваль. 19-м номером йде Юрій Ключковський. 35-й номер – Олександр Чорноволенко. 48-й номер – лідер львівських рухівців Ярослав Кендзьор. До речі, на минулих виборах Ярослав Михайлович був 44-м у списку Руху, і прямо перед його носом була підведена жирна риска, яку вдалося подолати тільки після від’їзду Дмитра Павличка послом у Польщу. 58-й номер – Павло Мовчан. Слідом за ним йде Олександр Лавринович, який нещодавно повернувся в НРУ. І, нарешті, 77-м номером позначений керівник виборчого штабу Ющенка у Львівській області і колишній губернатор області Степан Давимука. До речі, примітно, що рухівці, представлені у списку, переважно відомі завдяки своїй угодницькій політиці щодо офіційної влади. Угодовство стало головним бичем НРУ.

Український Народний Рух представлений більш радикальною командою. 4-м номером йде Юрій Костенко, 7-й і 8-й номери дісталися пивному магнату Олександру Слободяну і екс-міністру екології Івану Зайцю. На 20-й позиції – В’ячеслав Кириленко, лідер Молодого Руху. До речі, В’ячеслав – єдиний з УНР-івскої тусовки, хоч яким-небудь чином причетний до діяльності опозиції. 31-й номер – опальний екс-голова Державного комітету інформації Іван Драч. 47-й номер – професор Володимир Черняк. На 55-й позиції – пасіонарний Василь Червоній, лідер Поліського козацтва, свого часу звинувачений опозицією в зраді інтересів самої опозиції. На 68-й позиції – академік Ігор Юхновський.

Інші партії представлені більш скромно, що й не дивно. Для представників «Солідарності» місця в першому десятку не знайшлося. Почали з другого десятка. При цьому почали з Володимира Плютинського, Героя Соціалістичної Праці, колишнього керівника агрофірми «Зоря», який у минулий парламент пройшов за списками «Громади».

Конгрес українських націоналістів проковтнув гірку пігулку розчарування у зв’язку з тим, що Слава Стецько перемістилася з 8-й позиції на 11-у. Інші лідери партії – Сергій Жижко і Михайло Ратушний - отримали відповідно 78-у і 79-у позиції.

22-м номером у списку позначений Віктор Мусіяка, лідер партії «Вперед, Україно!». Його бойова заступниця по партії, Віра Ульянченко, завершує 80-ку. Перший заст. Мусіяки, Володимир Сивкович, буде випробовувати щастя в боротьбі за депутатський мандат у Таращанському окрузі Київської області за підтримкою блоку «За єдину Україну». Ющенківці вирішили не висувати проти нього свого кандидата.

Примітно, що в списку – безліч знайомих облич. Тут вам і губернатор Сумської області, лідер Ліберальної партії Євген Щербань, який, як героїня відомого анекдоту, протягом кількох місяців розривався між «розумними» і «красивими», не знаходячи собі місця в жодному таборі. Нарешті, знайшов. І екс-віце-прем’єр Юрій Єхануров, що пішов нещодавно з Адміністрації Президента. І лідер Партії захисників вітчизни Юрій Кармазін, що поставив крапку в суперечці, хто він - 4-й номер у списку Ржавського чи 17-й у списку Ющенка. Нарешті, визначився – мовляв, краще сімнадцятка в руках, ніж четвірка в небі. 32-м номером у списку йде лідер Християнсько-народного союзу Володимир Стретович. Цікаво також побачити в списку Едуарда Гурвіца (№46), якого пророкували в список Партії «Демократичний союз», а також лідера Молодіжної партії Юрія Павленка, який – як говорять – претендував на місце в першій десятці блоку. Однак тепер він задовольняється хоч і скромним, але надійним 40-м місцем.

Але найцікавішим є не це. Партійні й міжпартійні проблеми можна відсунути на задній план. Примітне зовсім інше. Чи багатьом відоме прізвище Сандлер? Дмитро Сандлер? Пошуки в довідниках ні до чого не призвели. Немає такого імені. Але в списку Ющенка він стоїть 18-м номером. Між Кармазіним і Ключковським. Але щось підказує, що це – швидше за все – один з фінансистів блоку. І таких – немало. Наприклад, пан Ярославський, відомий завдяки тому, що саме він очолює «УкрСиббанк» (№ 23). Або Ернест Голієв, віце-президент того ж банку (№25). Або ж Віктор Капустін, керівник Регіонального банку (№24). Не говорячи вже про керівника концерну «Орлан» Євген Червоненка. Євген Альфредович посів почесний 30 номер. У списку також присутній Олександр Буряк (№56) – рідний брат Сергія Буряка, під контролем якого знаходиться «Брокбізнесбанк». Особливий інтерес аналітиків викликала одіозна особистість бізнесмена Давида Жванія. Давид Важаєвич і його фірма «Бринкфорд» відомі у справах навколо «Енергоатому» і Полтавської нафтової компанії - тоді його ім’я часто спливало на сторінках української преси. Тепер ця особа займає 33-ю позицію в списку блоку.

Примітно, що в списку знайшлося місце для багатьох родичів сильних світу цього. І якщо присутність у списку під 45-м номером Петра Ющенка (рідного брата Віктора Андрійовича) ще можна зрозуміти, то що тут робить Олександр Олександрович Омельченко (син київського мера) – не зрозуміло. Може, краще було б домовитися з київським головою полюбовно – мовляв, ти мені сина, а я тобі в список – брата? Як у Кіплінга: «Батько твій сина за мною прислав – я сина надішлю йому». 37-м номером йде Борис Загрева. Чим він відзначився – невідомо. Однак відомо, що його рідний брат Леонтій, начальник Львівського Авіазагону, є близьким родичем губернатора Львівської області Михайла Гладія. Син Гладія одружений на дочці Загреви. Точно так само невідомо, чому саме в списку Ющенка під 71-м номером йде Іван Томич, голова Української асоціації фермерів і землеробів, бізнес якого повністю пов’язаний з Аграрною партією, і ім’я якого пов’язують безпосередньо з Гладієм.

Цікаві також списки тих кандидатів, яких блок буде підтримувати в мажоритарних округах. Наприклад, у Вінниці, у своєму 12-му окрузі йде Петро Порошенко. На Волині в 22-му окрузі висувається Володимир Бондар – лідер місцевої ПРП. А ось у Донецьку в 41-му виборчому округу висувається тезка лідера «Нашої України» - Віктор Ющенко. Тільки не Андрійович, а Семенович. Цікаво, що підтримку блоку отримав Володимир Гриньов. Цікаво, чи не той це Володимир Борисович, який так довго й безуспішно намагався розкручувати російську ліберальну ідею в Україні. На Закарпатті партія підтримає екс-губернатора Віктора Балогу і бізнесмена, колишнього народного депутата 12-го скликання Віктора Бедя, президента концерну «Срібна земля». Ціле гроно кандидатів-висуванців «Нашої України» буде йти у Львівській області: Тарас Чорновіл, Тарас Стецьків, Олег Тягнибок, актор Іван Гаврилюк, Ігор Осташ та інші. Переважно – члени ПРП. Багато хто схильний розглядати це як своєрідне підставляння цих людей, які у своїй більшості помічені в симпатіях до опозиції. Цікава ситуація склалася навколо Залізничного виборчого округу у Львові. На округ претендували висуванець Руху Павло Качур, скандально відомий у Львові завдяки так званій «справі про 50-й маршрут», а також висуванець ПРП Остап Семерак. Як результат – на Львів йде Качур, а Семераку підшукали округ у Києві. Знову-таки – в окрузі йде депутат Верховної Ради Ігор Пилипчук, який також помічений у тісних відносинах з Ющенком. Битва за округ обіцяє бути веселою. Проте, як і битва за Київ, де блок підтримав таких кандидатів, як Сергій Терьохін і Борис Безпалий.

Після аналізу списків можна передбачити, що це – ще не остаточний список блоку. Адже треба щось вирішувати з Блоком «За Ющенка!». І не віриться, що Олександр Ржавський йшов на створення блоку без попередніх консультацій з Віктором Андрійовичем. Не виглядає він ідіотом і авантюристом. Тепер потрібно чекати чергового акту. Наприклад, через тиждень збирається узгоджувальна комісія, яка приймає рішення кооптувати окремих представників блоку «За Ющенка!» в блок «Наша Україна». При цьому дехто посунеться, і когось ми не побачимо в списках. Провести це рішення неважко, якщо заручитися підтримкою представників великого бізнесу і, наприклад, Народного Руху України, пожертвувавши при цьому кількома голосами ПРП і УНР. Акцентую – наприклад !.. Після цього проводиться ще один – менш помпезний і більш діловий – з’їзд, на якому стверджується оновлений список. І саме цей список буде фігурувати на виборах. Хто «за»? «Проти»? Тих, хто утримався, просимо залишити прохідну частину списку. Одноголосно…

Якщо це станеться, то Кучма і Ющенко поміняються місцями. Кучма нарешті вирветься з-під влади тих, кого іменують олігархами й перейде до політики опертя на регіональних лідерів. Ющенко ж приведе в політику нову когорту олігархів і ризикує перетворитися на їхнього ставленика. Адже після виборів настає час платити за рахунками.

Відповіді

  • 2002.01.18 | Shooter

    Кость Бондаренко

    Dyt'achi obrazy.
    Shcho by bulo, jakby Jushchenko jshov okremo, a UNR-NRU-PRP okremo? Ostanni by maly 5-7% (razom).
    Skil'ky vyxodyt' l'udej? Virno - 11-16.
    Skil'ky v spysku "do 70"? Virno – 25.

    Ob chim bazaar, Kost’u?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.01.18 | Остап

    А чи не варто РУХам об"єднатись і викинути зі списка Ющенка ?

    А чи не варто РУХам об"єднатись і викинути зі списку Ющенка ?

    Дивина тай годі...а не список...

    Об"єднаний РУХ є самодостатньою силою для проходу у парламент.

    Навіщо їм той Ющенко? Який навіть не член РУХу?

    Як можна було героя - Михайла Ратушного запхати на 78 місце ?

    ПМ.
    Бізнєсмєни заставлять зозплачуватись після виборів.
    Чим Ющенко буде розплачуватись?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.01.18 | Augusto

      Не варто.

      Бо танго закінчується, скоро вже інша музика може заграти. Політика інколи (може) йти далі ніж власна кишеня.

      > Бізнєсмєни заставлять зозплачуватись після виборів.
      > Чим Ющенко буде розплачуватись?

      Тим, що "піздісмЄни" (крутиє пєрци) іншу заплату не отримають - кулю в потилицю від чергового "бомжа", чи "розборок".
    • 2002.01.18 | Фарбований Лис

      Re: А чи не варто РУХам об"єднатись і викинути зі списка Ющенка ?

      Із діалогу з деякими бізнесменами, що підтримують Ющенка я побачив, що вони не очікують від Ющенка якихось держзамовлень чи спеціальних пільг. Їх цікавить трохи протилежне - вони хочуть, щоб всі були рівні. В таких умовах вони позбуваються пільговиків-конкурентів. Якщо ви прочитаєте це в програмі блоку, то там це написано чорним по білому.
      нмзка банкирів, що є в списку хоче мати рівні умови з банками імені Тагипка. При рівних умовах Тагипку кінець. Є люди від нафти, так тим цікаво відсунути лобіювання зі сторони всякого проросійського лоббі в особі СДПУ, та інших.
      Цікаво, що в цих моментах є багато спільного з Данєцкімі, які зараз теж готові перейти на життя за правилам.
      Як ви думаєте, чи вартують ці перспективи тієї підтримки яку, ймовірно, зроблять люди із списку?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.01.18 | Shooter

        Odyn sumniv.

        xoch i pohodzhujus' z Vamy (jak zavzhdy - majzhe u vs'omu ;);).

        Фарбований Лис писав(ла):
        > Цікаво, що в цих моментах є багато спільного з Данєцкімі, які зараз теж готові перейти на життя за правилам.

        Ot til'ky by bulo cikavo znaty "bachenn'a dan'eckix" zhytt'a za pravylamy. Pidozr'uju, shcho v Jushchenka vono mozhe buty deshcho inshym :):

        Matyme NU bil'a 110 deputativ v NU - dovedet's'a Dan'eckim vchytys'a rozuminn'a zhytt'a za pravylamy v Jushchenka :):
      • 2002.01.18 | Остап

        Про банки в Україні...

        >Низка банкирів, що є в списку хоче мати рівні умови з банками імені Тагипка. При рівних умовах Тагипку кінець.

        Як вам відомо, банки в Україні, паразмтують на "цільових" грошах, тобто на тому, що "вибили" собі право на обслуговування якихось грошей, наприклад пенсійного фонду, чорнобильських грошей, остарбайтерів і т.і.
        Якби не "такі" гроші багато банків вже давно би вмерли.
        Тож рівності у банківській сфері просто не може бути, за природою банків в Україні.

        >Як ви думаєте, чи вартують ці перспективи тієї підтримки яку, ймовірно, зроблять люди із списку?

        Не вірю в те, що Ющенко встановить прозорі правила гри, не зважаючи на декларацію в програмі.

        Я думаю, що непрозорість, з якою писався список блока, буде продовжена у вигляді непрозорості дій Ющенка і надалі.
        Як це не сумно.

        ПМ. Мессії можна ВСЕ...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.01.18 | Shooter

          Re: Про банки в Україні...

          Остап писав(ла):
          > Я думаю, що непрозорість, з якою писався список блока, буде продовжена у вигляді непрозорості дій Ющенка і надалі.

          V chomu same Vy vbachajete neprozorist'?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.01.18 | Остап

            Чи може Ющенко відкрито "ЗАХИСТИТИ" свій СПИСОК ?

            Не перестаю дивуватись "списку Ющенка"...
            Що це за люди там?
            Які їх політичні уподобання?
            Члени яких партій вони?
            Що думають про Україну?
            Чим прославився син Омельченка або брат Ющенка в політиці?
            Яка політична позиція родичів банкірів?
            Може вони, взагалі члени конкуруючих партій, або безпартійні.
            Але пропорційні вибори повинні бути партійними!!!
            Інакше, який сенс таких виборів?
            Недостатньо "лизати" Ющенку, треба ще мати якісь сталі політичні погляди! І відстоювати їх.

            ПМ.
            Чи може Ющенко відкрито "ЗАХИСТИТИ" свій СПИСОК ?

            Він пропонує громадянам голосувати за СПИСОК.
            То хай відкрито пояснить, чому саме ті люди в списку.

            Він розказував про прозорість в політиці... Вперед, ДО ПРОЗОРОСТІ!
          • 2002.01.18 | Фарбований Лис

            Re: Про банки в Україні...

            Залишається питання:
            Хто писав список?
            Які принципи формування?
            Чому ті чи інші люди в списку?
            У кожного є запитання до того чи іншого місця, якщо мене не цікавить чому в списку Щербань чи Омельченко, то це не означає, що це питання не цікавить інших. Мене цікавить звідки взялась п*ятірка.
            Чи міг блок пережити без брата Ющенка? Брату нема куди більше піти???
            Я не думаю погано про брата і не думаю, що він там найгірший, але то просто негарно і що люди скажуть? А що писатимуть про це газети?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.01.18 | Shooter

              Re: Про банки в Україні...

              Фарбований Лис писав(ла):
              > Хто писав список?
              > Які принципи формування?
              Pro ce neodnorazovo bulo napysano. Pravda, pravyla "poxodu" zmin'uvalys'a.

              > Чому ті чи інші люди в списку?
              Tomu, shcho tak domovylys' Jushchenko i partiji-chleny NU, mabut' :)

              > Мене цікавить звідки взялась п*ятірка.
              Dumaju, vse zh zhadani + socprohnozy. Udovenko - to ne Udovenko, a NRU. Tak samo Stojan - profspilky, a Pynzenyk - PRP.

              > Чи міг блок пережити без брата Ющенка? Брату нема куди більше піти???

              Mih by. Prote..
              Brat Jushchenka v proxidnij chastyni spysku?
              Jakshcho jde po mazhorytarci - buv xtos' krashchyj po tomu okruhu?

              > Я не думаю погано про брата і не думаю, що він там найгірший, але то просто негарно і що люди скажуть? А що писатимуть про це газети?

              :):
              Chesno - to s'ohodni nesutt'evo.
              Sutt'evo, shcho bude robyty Jushchenko zavtra (pisl'a vyboriv) i pisl'azavtra (v 2004). Zalyshajet's'a nadijatys'a, shcho Vashi prognozy pro Jushchenka v susidn'omu postyngu, opravdajut's'a. Tym bil'she, shcho na ce pidstav azh zanadto dostatn'o.

              P.S. IMHO, Vy nikoly ne zadumuvalys' mad tym, shcho NU mohla by bytu i znachno "odioznishoju" - skazhimo, bez nacdemiv, ale z Omel'chenkom, Dan'eckimi, NDP i APU. Vy znajete, jak na mene - to by bulo navit' krashche.

              Prote...papik etava n'e zaxat'el.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.01.18 | Фарбований Лис

                Re: Про банки в Україні...

                Так, я погоджуюсь з вами, я задумувався і був прихильником саме такої ідеї.
                Найоптимальніша конфігурація:
                Ющенко іде з Єдністю Омельченка, НДП (Плющ і йому подібні), деякі Донецькі, Аграрії, також треба було би набрати з РУХів молодих, можливо ПРП, але без бренду ПРП і РУХу. Блок мав бути зформованим Ющенком. Такий блок взяв би 40%++. І то було би краще ніж буде.
                В такиму випадку залишаються в прольоті СДПУ, а Зае*у просто не сформувалась би.
                Правий спектр взяв би свої 5% і мажоритарки на Заході.
                А так за словами М* "Ющенка заганяють в праву резервацію" насутпили події. Ющенко вже в резервації. На Сході йому світить мало.
                Взагілі, мені здається, що саме така конфігурація складеться після виборів в питаннях голосування, бо Зае*у не втримає контроль над блоком. Ющенко теж втратить кілька людей. Тимошенко зійдеться з НУ в питаннях економіки. НУ та Зае*у протягнуть питання приватизацій. Ніколи не зійдуться СПУ та НУ, КПУ та НУ.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.01.18 | Shooter

                  Re: Про банки в Україні...

                  Фарбований Лис писав(ла):
                  > Так, я погоджуюсь з вами, я задумувався і був прихильником саме такої ідеї.
                  > А так за словами М* "Ющенка заганяють в праву резервацію" насутпили події. Ющенко вже в резервації. На Сході йому світить мало.

                  Jak Vy hadajete, chyja v tomu najbil'sha vyna? Sprobujte z odnoho razu - Vy rozumnyj indyvidum ;):

                  > Взагілі, мені здається, що саме така конфігурація складеться після виборів в питаннях голосування, бо Зае*у не втримає контроль над блоком. Ющенко теж втратить кілька людей. Тимошенко зійдеться з НУ в питаннях економіки. НУ та Зае*у протягнуть питання приватизацій. Ніколи не зійдуться СПУ та НУ, КПУ та НУ.

                  Ja tezh z Vamy zhoden. Prohnozuju rozval Zaje*u! des' pid vybory-2004 (jakshcho vzahali bude taka frakcija u skladi, v jakomu blok jde na vybory).
                  SPU ta NU po pevnyx pytann'ax mozhut' zijtys'a. Ale lyshe po pevnyx.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.01.18 | Фарбований Лис

                    Re: Про банки в Україні...


                    > Jak Vy hadajete, chyja v tomu najbil'sha vyna? Sprobujte z odnoho razu -
                    Дякую за комплімент. Я не візьмусь відповісти, бо маю замало інформації. Але для мене виглядає все наступним чином:
                    В принципі, воно би так не сталося, але за це взявся папік руками Удовенка. І то це сталося ще за довго до відставки уряду Ющенка.
                    Це моє особисте переконання.
                    Те що було 26 квітня в день відставки Ющенка - був цирк.
                    Далі Ющенку на залишили виходу. І то він зклепав блок, кращий ніж можна було розраховувати в період палких обіймів РУХом.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.01.18 | Shooter

                      Re: Про банки в Україні...

                      Фарбований Лис писав(ла):
                      >
                      > > Jak Vy hadajete, chyja v tomu najbil'sha vyna? Sprobujte z odnoho razu -
                      > Дякую за комплімент. Я не візьмусь відповісти, бо маю замало інформації.

                      A Vy intuicijeju skorystajtes'a :)

                      >Але для мене виглядає все наступним чином:
                      > В принципі, воно би так не сталося, але за це взявся папік руками Удовенка. І то це сталося ще за довго до відставки уряду Ющенка.
                      > Це моє особисте переконання.

                      Papik - virno. Prote prychomu tut Udovenko do toho, shcho NDP, APU i "dan'eckix" "zahnaly v Tundru?"

                      > Те що було 26 квітня в день відставки Ющенка - був цирк.
                      > Далі Ющенку на залишили виходу. І то він зклепав блок, кращий ніж можна було розраховувати в період палких обіймів РУХом.

                      Pro cyrk - ne zovsim zrozumiv, shcho Vy majete na uvazi.
                      Prote povnist'u pohodzhujus' z Vamy v tomu, shcho Jushchenko zrobyv "his the best".

                      Za shcho - chest' jomu i slava.
                      Juli zh - megafona, a Mudvedchuku - shtangu. :):
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.01.18 | Фарбований Лис

                        Re: Про банки в Україні...

                        Я не відповім. Я не знаю ні мотивів ні провини.
                        Звісно, що все залежало від папіка. У папіка була ділема. Для нього важливо з ким мати справу після виборів, бо він може отримати по самі вуха. Я не знаю чому він вибрав зае*у, я думаю, що то його помилка, і вони його ще зае*уть.
                        Вибитий стілець з під Ющенка був для мене очевидним. Тут я про НДП, АПУ та частину Данецкіх. Справа в тому, що вони надто залежні (але незадоволені цим) від папіка і нічого дивного не було, що папік не дасть невдоволеним, але залежним бути не під контролем. До речі, та ж історія з Литвином, Плющем, а якщо не помиляюсь, то і Кушнарьовим.
                        Але я в тому не бачу великої проблеми. Там не було місця для маневру. Проблема в тому, в чиї обійми впав Ющенко після відставки.
                        І відставка була наче урочистим входженням Ющенка в Рух. Ще рік тому я чув думку від авторитетної для мене людини про такий розвиток подій і роль Удовенка. Що саме Удовенко звузить Ющенка настільки наскільки це буде можливо. Поки що воно так мені і виглядає. І ЗМІ після відставки надто трубили про РУХи та Ющенка як одне ціле. І зараз вони вже асоціюються як одне ціле.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.01.19 | Горицвіт

                          Не було третього варіанту

                          > Проблема в тому, в чиї обійми впав Ющенко після відставки.
                          >
                          > І відставка була наче урочистим входженням Ющенка в Рух. Ще рік тому я чув думку від авторитетної для мене людини про такий розвиток подій і роль Удовенка. Що саме Удовенко звузить Ющенка настільки наскільки це буде можливо.

                          Ющенко міг або переконфігурувати владні групи під себе, відразу ставши новим лідером. Для такого варіанту був потрібний дозвіл президента або бажання більшості олігархів. Тоді Заєду б не створювалася, а був би основний провладний блок на чолі з Ющенком і декілька дрібних типу Сдпуо. Інший варіант - "впасти в обійми Рухів", як ви пишете. З точки зору Ющенка, щоб йому залишитися якимось лідером - інших варіантів не було.

                          А що краще для України? Думаю, що теперішній варіант теж непоганий. Переконфігурація ще може відбутися, але Ющенко вже буде не той, він зміниться в кращу сторону.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.01.20 | Фарбований Лис

                            Re: Не було третього варіанту

                            Третього варіанту не було, бо йогог ніхто не шукав, а якщо хтось шукав, то занадто кволо.
                            **
                            > Ющенко міг або переконфігурувати владні групи під себе, відразу ставши новим лідером. Для такого варіанту був потрібний дозвіл президента або бажання більшості олігархів. Тоді Заєду б не створювалася, а був би основний провладний блок на чолі з Ющенком і декілька дрібних типу Сдпуо.
                            Дозвіл президента не був потрібен. Була потрібна його нейтральність.
                            Далі було би два олігархічні блоки - СДПУ(обрізаноопушені), та блок Тагіпка-Деркача з урізаною НДП і без аграріїв. Регіони так би і не витягли шаблі.Ющенко тоді робив би блок не під партії, а під себе. Рухівці опинились би там само де вони є зараз, але блок не тягнув би за собою рухівського хвоста. Такий блок отримував би більше 40% тільки через те, що в такій конфігурації не було б піару проти, не було би касетного скандалу, Глеба Павловського (його б нафіг послали), і ті ж рухівці протягли би в парламент дещо більше людей. Таккож знайшлось би місце для Омельченка, який не відтягнув би тілька %% в нікуди (не набере 4%).
                            Звісно, зараз пізно говорити що булоб якби сталося те і те.

                            Інший варіант - "впасти в обійми Рухів", як ви пишете. З точки зору Ющенка, щоб йому залишитися якимось лідером - інших варіантів не було.
                            Та Грець із Ющенком, не в ньому щастя.
                            Проблема, що все залишається майже без змін.
                            >
                            > А що краще для України? Думаю, що теперішній варіант теж непоганий. Переконфігурація ще може відбутися, але Ющенко вже буде не той, він зміниться в кращу сторону.
                            А так ми отримали те, що багато людей, що могли піти в НУ і працювати на загальні ціннності, зараз прцюють на Зае*у, та на кілька безперспективних блоків. Приклади - Плющ, Омельченко, може анвіть комуніст Олійник.
                            Результат - прем*єр вже почав красти для "рєбят" шаленими темпами, бо пацани не бояться, вони будуть в парламенті. Все одно пацани програють рано чи пізно. А час іде.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2002.01.21 | Shooter

                              Re: Не було третього варіанту

                              Фарбований Лис писав(ла):
                              > Та Грець із Ющенком, не в ньому щастя.
                              > Проблема, що все залишається майже без змін.
                              > >

                              Ne skazhit'. Bachu, jak minimum, dvi velyki ones.

                              Persha - "Ruxivciv/band'erovcov" "rozchynyly" xaxlamy - vpershe! i dosyt' uspishno. V odnomu bloci - T'ahnybok i Poroshenko - ce vzhe pro shchos' hovoryt'.
                              Druha - vsi mozhlyvosti dl'a toho, shchob Jushchenk sformul'uvav najbil'shu frakciju v parlamenti. Znovu vpershe - najbil'sha nekomunistychna frakcija. Krim toho, jakshcho NU+Zaje*u! budut' maty razom 40-45 % - mozhna vesty movu (znovu zh taky vpershe) pro proobraz parlaments'koji koaliciji. Shcho daje bil'she nezalezhnosti v rishenn'ax parlamentovi.

                              Krim toho, zjavylas' v mene odna jeretychna dumka: xto zna, mozhlyvo, Pl'ushcha taky "poshl'ut' na pensiju", a my pobachymo nastupnu cikavu kombinaciju: Lytvyn - holova VR, Jushchenko - PM.

                              IMHO,
              • 2002.01.18 | Остап

                Хай вони самі за себе голосують, в межах списку, якщо так....

                > Хто писав список?
                > Які принципи формування?
                Pro ce neodnorazovo bulo napysano. Pravda, pravyla "poxodu" zmin'uvalys'a.

                Принципи формування можуть бути закриті до моменту оголошення СПИСКУ.
                Закликаючи людей голосувати за список, треба пояснити, хто є хто і чому! Інакше хай вони самі за себе голосують, в межах списку, якщо так...

                > Чому ті чи інші люди в списку?
                Tomu, shcho tak domovylys' Jushchenko i partiji-chleny NU, mabut' :)

                Че все цікаво, але членам списку. До чого тут виборці?

                > Мене цікавить звідки взялась п*ятірка.
                Dumaju, vse zh zhadani + socprohnozy. Udovenko - to ne Udovenko, a NRU. Tak samo Stojan - profspilky, a Pynzenyk - PRP.

                Ну п"ятірка -це ще зрозуміло, вони фундатори, а от далі - ні!

                > Чи міг блок пережити без брата Ющенка? Брату нема куди більше піти???

                Mih by. Prote..
                Brat Jushchenka v proxidnij chastyni spysku?
                Jakshcho jde po mazhorytarci - buv xtos' krashchyj po tomu okruhu?

                А як же вроджена скромність Ющенка ? Не совістно?


                > Я не думаю погано про брата і не думаю, що він там найгірший, але то просто негарно і що люди скажуть? А що писатимуть про це газети?

                Chesno - to s'ohodni nesutt'evo.

                Дійсно. головне пройти у парламент, а там - трава не рости...

                Sutt'evo, shcho bude robyty Jushchenko zavtra (pisl'a vyboriv) i pisl'azavtra (v 2004).

                Маю надію, що 2004 не буде ніколи...

                Zalyshajet's'a nadijatys'a, shcho Vashi prognozy pro Jushchenka v susidn'omu postyngu, opravdajut's'a. Tym bil'she, shcho na ce pidstav azh zanadto dostatn'o.

                Поки дії Ющенка непрозорі....
        • 2002.01.18 | Фарбований Лис

          Re: Про банки в Україні...

          Остапе, я писав не стільки на основі програми блоку, скільки на основі роботи Ющенка в уряді.
          Про прозорість. При Ющенку появилось багато інформації щодо роботи уряду, зокрема, прозорість прийняття рішень. Через інтернет я добував багато даних по тендерах, тенденціях і так далі. До Ющеннка Пустовойтенко роздавав замовлення своїм і ми ще довго будемо згадувати закупівельні ціни штор чи кришок для батарей для Палацу Україна.
          Кінах в одному ж перших інтерв*ю заговорив про відкритість і після цього зависли майже всі урядові сайти. Інформація не поновлюється з часу зміни прем*єра.
          Недавно Кінах щось цинічно пробелькотів про інтернет і про його обов*язковість для держустанов, і того ж дня він проштовхує ідіотське рішення про відшкодування газом заборгованості держави по ПДВ перед рівнішими серед рівних....
          На цьому фоні у мене є підстави вважати, що Ющенко мав можливість проводити закриту політику уряду, але робив її відкритою, що урівнювало учасників. У мене немає доказів, що він це робитиме в майбутньому, в разі приходу до влади, але є база для сподівання, що він не змінив своїх поглядів.
          Про банки ви кажете все правильно, але Тагипко лобіював прокручення майже всіх грошей через свої структури. Не справедливо. Лобізм.

          У мене теж є багато претензій. Непрозорість списку мене дратує. Коли тренер формує футбольну команду, він це робить непрозоро.
          Блок можде формуватись непрозоро, але після формування має бути публічне пояснення конфігурації, принципів формування, доведення правильності положення всіх членів блоку.
          Але це вибори і нам прийдеться вибирати серед того що є, то і будемо вибирати серед НУ, БЮТІ, СПУ, Зае*у... ідеального блоку не буде, список обмежений.
  • 2002.01.18 | MORZE

    Re: Кость Бондаренко: "Список Ющенка: гора породила мишу"

    ОГО! Ожидал, "какое" под "крылом Ющенко" соберется, но не думал что в таком количестве! Спасибо, просветили :-)
  • 2002.01.18 | Shooter

    I pro bankiriv

    Спостерігач писав(ла):

    > Ющенко дійсно створив такий список, який вигідний тільки йому.

    Nepravda. Ale ja pro ce vzhe pysav.


    > Але найцікавішим є не це. Партійні й міжпартійні проблеми можна відсунути на задній план. Примітне зовсім інше. Чи багатьом відоме прізвище Сандлер? Дмитро Сандлер? Пошуки в довідниках ні до чого не призвели. Немає такого імені. Але в списку Ющенка він стоїть 18-м номером. Між Кармазіним і Ключковським. Але щось підказує, що це – швидше за все – один з фінансистів блоку. І таких – немало. Наприклад, пан Ярославський, відомий завдяки тому, що саме він очолює «УкрСиббанк» (№ 23). Або Ернест Голієв, віце-президент того ж банку (№25). Або ж Віктор Капустін, керівник Регіонального банку (№24). Не говорячи вже про керівника концерну «Орлан» Євген Червоненка. Євген Альфредович посів почесний 30 номер. У списку також присутній Олександр Буряк (№56) – рідний брат Сергія Буряка, під контролем якого знаходиться «Брокбізнесбанк». Особливий інтерес аналітиків викликала одіозна особистість бізнесмена Давида Жванія. Давид Важаєвич і його фірма «Бринкфорд» відомі у справах навколо «Енергоатому» і Полтавської нафтової компанії - тоді його ім’я часто спливало на сторінках української преси. Тепер ця особа займає 33-ю позицію в списку блоку.

    Sered perraxovanyx semy bankiry/finansysty - 5(6). Shcho vyhidno bankam? Pravyl'no - stabil'ni pravyla hry + ekonomika, jaku vyhidno kredytuvaty.

    > Примітно, що в списку знайшлося місце для багатьох родичів сильних світу цього. І якщо присутність у списку під 45-м номером Петра Ющенка (рідного брата Віктора Андрійовича) ще можна зрозуміти, то що тут робить Олександр Олександрович Омельченко (син київського мера) – не зрозуміло. Може, краще було б домовитися з київським головою полюбовно – мовляв, ти мені сина, а я тобі в список – брата? Як у Кіплінга: «Батько твій сина за мною прислав – я сина надішлю йому». 37-м номером йде Борис Загрева. Чим він відзначився – невідомо. Однак відомо, що його рідний брат Леонтій, начальник Львівського Авіазагону, є близьким родичем губернатора Львівської області Михайла Гладія. Син Гладія одружений на дочці Загреви. Точно так само невідомо, чому саме в списку Ющенка під 71-м номером йде Іван Томич, голова Української асоціації фермерів і землеробів, бізнес якого повністю пов’язаний з Аграрною партією, і ім’я якого пов’язують безпосередньо з Гладієм.

    APU vzahali by krashche dyvylas'a v NU.
    A tak APU+Pl'usch z chastynoju NDP - tret'a kolona v Zajeb*u! Shcho tezh na koryst' NU.

    > Цікаво, що підтримку блоку отримав Володимир Гриньов. Цікаво, чи не той це Володимир Борисович, який так довго й безуспішно намагався розкручувати російську ліберальну ідею в Україні.

    Na vidminu vid dejakyx suchasnyx vkrajins'kyx "russkojazychnyx lib'eralov" z koopspilky (xapsojuz po-prostomu), Hryn'ov xoch jak oficijna osoba namahavs'a rozmovl'aty ukrajins'koju. Krim toho, jak na mene, to Hryn'ov, nasampered, buv ukrajins'kym liberalom, a potim - rosijanynom. S'ohodnishn'a zh "liberalija", xoch i maje kil'ka poslidovnyx pryxyl'nykiv liberalizmu v Ukrajini (toho zh Zolotar'ova), je ne shcho inshe, jak "proektyk", zabacanyj za hroshi "jobr'a dochki samavo" moskovs'kymy kalymshchykamy. I navr'ad chy cej proekt "pereroste svoju tin'".

    >На Закарпатті партія підтримає екс-губернатора Віктора Балогу

    zakl'atoho voroha abr'ezanyx

    >і бізнесмена, колишнього народного депутата 12-го скликання
    i bahatorichnoho holovu Ruxu na Zakarpatti

    >Віктора Бедя, президента концерну «Срібна земля».

    >Ціле гроно кандидатів-висуванців «Нашої України» буде йти у Львівській області: Тарас Чорновіл, Тарас Стецьків, Олег Тягнибок, актор Іван Гаврилюк, Ігор Осташ та інші. Переважно – члени ПРП. Багато хто схильний розглядати це як своєрідне підставляння цих людей, які у своїй більшості помічені в симпатіях до опозиції.

    :):
    A bahato xto - jak pidtrymku cyx l'udej imjam Jushchenka, zdatnu prynesty jim z 10-15% "zajvyx" holosiv.


    Res'ume: Jushchenko - muzhyk. Samyj spravzhnij. Numer jiden.
    Shtanhoju ne rozmaxuje, na Kuchmu ne jide, pisl'a c'oho kydajuchy jomu majachky - "papik! ne topy! v parlament xochu!", a napolehlyvo i poslidovno jde do vlady.
  • 2002.01.19 | Лариса Лебідь

    Re: Кость Бондаренко: "Список Ющенка: гора породила мишу"

    Люди добрі, чи не міг би мене хто-небудь просвітити, яким місцем В’ячеслав Кириленко "причетний до діяльності опозиції"? Наскільки мені відомо, він причетний до діяльності зовсім іншого крила політичного спектру... Хоча це крило, щоправда, теж віднедавна у дякій "опозиції".
    А взагалі, хоча я не вперше натрапляю у статтях Костя на купу неточностей, все ж мені здається, що на його рівні вже соромно так помилятися. Скажімо, Мовчан би вельми образився (два роки тому), якби довідався, що його приписали до НРУ Удовенка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.01.20 | Спостерігач

      Re: Кость Бондаренко: "Список Ющенка: гора породила мишу"

      Лариса Лебідь писав(ла):
      > Люди добрі, чи не міг би мене хто-небудь просвітити, яким місцем В’ячеслав Кириленко "причетний до діяльності опозиції"?

      Взагалі то він член президії ВГКО "За правду!". На момент утворення Комітету лише за ним (і за Донієм) були реальні структури, люди.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.01.20 | Лариса Лебідь

        Re: Кость Бондаренко: "Список Ющенка: гора породила мишу"

        Спостерігач писав(ла):
        > Лариса Лебідь писав(ла):
        > > Люди добрі, чи не міг би мене хто-небудь просвітити, яким місцем В’ячеслав Кириленко "причетний до діяльності опозиції"?
        >
        > Взагалі то він член президії ВГКО "За правду!". На момент утворення Комітету лише за ним (і за Донієм) були реальні структури, люди.

        Дякую. Хоча це мене далеко не переконує у його реальній причетності до опозиції. Хіба що до її діяльності. А до діяльності будь-яких структур можуть бути причетні далеко не лише їхні прихильники. Можливо, я надто упереджена (до речі, проти В’ячеслава особисто нічого не маю), однак епітет "опозиціонер" стосовно Кириленка видається мені радше іронічним.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.01.21 | Спостерігач

          Re: Кость Бондаренко: "Список Ющенка: гора породила мишу"

          Лариса Лебідь писав(ла):
          > Спостерігач писав(ла):
          > > Лариса Лебідь писав(ла):
          > > > Люди добрі, чи не міг би мене хто-небудь просвітити, яким місцем В’ячеслав Кириленко "причетний до діяльності опозиції"?
          > >
          > > Взагалі то він член президії ВГКО "За правду!". На момент утворення Комітету лише за ним (і за Донієм) були реальні структури, люди.
          >
          > Дякую. Хоча це мене далеко не переконує у його реальній причетності до опозиції. Хіба що до її діяльності. А до діяльності будь-яких структур можуть бути причетні далеко не лише їхні прихильники. Можливо, я надто упереджена (до речі, проти В’ячеслава особисто нічого не маю), однак епітет "опозиціонер" стосовно Кириленка видається мені радше іронічним.

          Тут я з Вами цілком згоден. Він би і радий був відмовитись від участі в Комітеті, та перед колишніми "побратимами" не зручно було ;-)
  • 2002.01.19 | Serhiy Hrysch

    ВІд НУ до демократії в Україні: Список НУ.

    Хлопці,

    За останні тижні все більше набуває популярності міфологізація политичного процесу. Кучмівські і "олігархічні" партії будують все вищі сюреалістичні політичні замки для виборців. У цьому процесі, "донкіхотськими млинами" стають Програми і дії національно демокртичних сил. Одною з таких цілей для атак став Список НУ, який критикований як нібито слабкий.

    Я розумію, що в Україні суспільство не дуже відсіває спотворення від реальності, що є пережитком міфологічного совіцького життя. Зрозуміло також і бажання "перфектності" у тому, що стосується рідному серцю, демократичному.

    Чого я не розумію, це кидання справи перемоги на Виборах НУ, БЮТі і СПУ їх же прибічниками (нами) на півдорозі, шукання виправдань. У першу чергу, це стосується критики Списку НУ. Список НУ це колективне рішення, і воно КРАЩЕ, ніж "один єдиний класний" варіант будь кого з нас. Я розумію нашу роль у закиді пропозицій, але не у посиланні всього, що не подобається невідомо куди.

    "Блоки", "партії", "групи", "племена", як завгодно назвати, але це БУДЕ працювати, коли націлене на суспільний добробут і якщо громада вважає що її інтереси збалансовані.

    Чим відрізняється НУ, Блок Тимошенко і СПУ від інших "політичних партій"? Тим, що вони, на відміну від СДПУо напр., об"єднані одними єдиними ЗАГАЛЬНИМИ цінностями. Як ми бачимо, СДПУо, НДП, Заєду і таке, об"єднані ІНШИМИ принципами, але які НЕ Є ЗАГАЛЬНИМИ ЦІННОСТЯМИ. Наприклад, СДПУо, Хорошковський ("Озимі"), Заєду розцінюють партії як бізнесовий проект, з чіткими вигодами для керівної групи людей. Це ми за 10 років побачили також з історії цих партій і індивідів керівників. НУ, як одна з національно демократичних сил, чітко виділяється об"єднанням спільними занальними принципами.

    З іншого боку, комуністи і таке. У них є загальні писані принципи, але вони націлені НЕ для досягнення цілей громади, а для виконання пророцтв Господа Бога Карла Маркса і сонму святих комуністів. Інтереси громади не збалансовані або їх трактування вивернуте, тому комуністи прогають всігда.


    Назад до НУ. Блоки = партії. Візьміть, напр., Республіканську Партію США. Як казав один американський політик, внутрішні групи у цій партії НЕНАВИДЯТЬ одна одну! (Так само і у Демократів США.) Ненавидять! Але ситуація така, що коли Буша КОЛЕКТИВНО висунули на кандидата, то всі за нього стали горою. Бо така поведінка не лише правила цієї партії, а й найоптимальніша поведінка.

    Подивіться: Якщо б хто був у Русі з 1990 року, то зараз він\вона підтримували б тіж самі принципи і ту ж саме партію, як і 10 років тому. Тому і поділеня Руху на два не мало сенсу, все одно все повернулося назад, а пристосуванці відпали. Тому поділення Руху і виглядало втручанням зовнішніх агентів, через хлопців навіть типу Лавриновича. НАВІТЬ не зважаючи на це, Рух вийшов очищеним від зрадників, які у кінцевому випадку ІЗНАЧАЛЬНО не поділяли тих принипів, які об"єднують справжній Рух.

    Так саме буде і з НУ, і з Блоком Тимошенко. НУ при доброму менеджменті НЕ розпадеться, бо ЦІННОСТІ НЕ ПИШУТЬСЯ НІ УКАЗАМИ, НІ ЗАКОНАМИ. Навіть якщо він розпадеться, то і НУ, і Український Народ виграватиме, бо цінності НУ вищі від мінливих інституцій. Так саме, цінності Блоку Тимошенко будуть жити вічно, тому що вони про відважну боротьбу у ім"я суспільних цінностей, свободи, і демократії.

    Ітак, порівнювати Списки і Програми НУ і, скажім, СДПУо добре; критикувати добре. Але якщо Список НУ прийняли на З"їзді, то його ВЖЕ прийняли. І він дозволить НУ зробити добрий дебют. "Компроміс" це, чи не компроміс, це добре (політичні рішення завжди компроміс, тому ці закиди що "НУ не єдині, тому що компроміс" не релевантні).

    Далі, є критика того, що Список НУ нібито "слабкий". У реальності, він залежить від людей, які ціле НУ зробили реальністю. Це "учасники", або як американці кажуть stakeholder'и. Розподілилися вони у Списку у відповідності зі своїм теперішнім або потенційним ВКЛАДОМ у проект. Ті, хто ще невзмозі "вкладати" чи свій авторитет, чи фінансування у проект НУ, не ввійшли у Список НУ.

    Нещодавно ми розпочали збір коштів для підтримки Майдану. Виходячи з того, що по світу розсіяно багато українських громадян, які зацікавлені у розвитку демократії і хотіли б повернутися в Україну як Країну Можливостей, цей проект є дуже реальним. За півтора місяці ми зібрали 250 доларів, про що скоро буде звіт. Виходячи з розуміння того, що є 250 доларів, можна побачити, що як група ми ще невзмозі "тягатися" з пректами типу НУ чи Блок Тимошенко і впливати на прийняття рішень.

    (Користуючись нагодою, закликаю українців світу підтримати Майдан пожертвами. Для інформації тисніть на фото зліва екрану.)

    Ідучи далі, подивіться, які ж є інтереси "учасників" будь яких політичних проектів. Як пов"язати інтереси плтенційних "учасників" з тими цінностями, за які ми виступаємо? Історично, в Україні були два шляхи пошуку учасників. Перший був "тиск світової громади" (Світовий Банк, США, таке). Ці групи є зацікавленими і розуміють необхідність підтримки основ демократії в Україні, але, природньо, піклуються у першу чергу про свої інтереси. (Ціль Уряду США це служба амкериканським платникам податків.) Час від часу, цілі цих груп збігаються з інтересами Української Демократії. Іншим разом, не збігаються. До того ж, коли мова заходить про складні завдяня, націлені на добробут УКРАЇНСЬКИХ платників податків, ці групи невзмозі допомогти. Тому їх підтримка спорадична і не може бути доброю основою. І Ющенко, і НУ це дуже добре розуміють.

    Другий шлях це заручення підтримкою існуючих українських потенційних "учасників". Теперішній режим робить ставку саме на них, тому і давить їх, щоб вони платили за підтримку і послуги, які мали бути доступні для всіх черех інституцій державної служби, що фінансуються з податків українців. Наприклад, в Україні є підприємства, які часто притісняють. Що їм робити? Вони приймають участь у політичних проктах, бо підтримка у кінцевому випадку закінчується фінансуванням.

    Новинність НУ у тім, що вони змогли таки заручитися підтримкою саме реальних українських "учасників", які почали розуміти, що крім вигід пропонованих НДП і СДПУо є й такі, який є суспільно чесні.

    Тому саме "маленькі українці" є основою майбутньої політичної системи, де на лівому фланзі буде СПУ, на правому НУ і Блок Тимошенко. (У такій системі місце для СДПУо, кпу, НДП буде виключно маленьке.) Але щоб це збулося, треба приймати участь саме нам, у відповідності з "талантами", які в нас є: чи то грошима, чи то організацією, чи то зв"язками, чи то агітацією.

    Коли це піде, то Список і НУ, і Блоку Тимошенко буде включати набагато більше поважних і цікавих імен.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".